تازه‌ها

دکتر حسین اردستانی

در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی؛ میان عراق، کشورهای عربی، امریکا و کشورهای برتر اروپایی، اهدافی خاص و مشترکی جهت برانگیختن عراق برای حمله به ایران وجود داشت. برای عراق در سطح اهداف ملی، چند مسئله حائز اهمیت بود که در صدر آنها ...

تهیه و تنظیم حسین عسگری

حضرت امام خمینی (ره) در دوم اردیبهشت 1358 طی فرمانی به شورای انقلاب اسلامی تاسیس  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ را اعلام کرد احکام اعضای شورای فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌در روز1358/2/4 به امضای شورای انقلاب رسید .

دکتر حسین اردستانی

جنگ هشت ساله عراق علیه ایران تأثیر شگرفی بر رخدادهای سیاسی ـ اجتماعی در داخل کشور و منطقه خاورمیانه داشته است، به گونه ای که تاثیر آن را بر بسیاری از وقایع سالهای اخیر می توان مشاهده نمود. اهمیت این جنگ که با فاصله اندکی از انقلاب اسلامی ایران کلید خورد و عنوان طولانی ترین جنگ قرن را به خود اختصاص داد، موجب گردید تحلیل و نظریه‌پردازی های مختلفی در خصوص علل شروع جنگ عراق علیه ایران ارائه گردد.

تهیه و تنظیم حسین عسگری

پس از شروع جنگ تحمیلی صدام علیه ایران و عزیمت نیروهای مردمی به مناطق عملیاتی ، برای پشتیبانی از این دلاور مردان احساس نیاز شد تا نهادی تأسیس شود بدین جهت ستاد کمک رسانی جبهه و جنگ  تشکیل شد و یکی از قسمت هایی که در دوران جنگ تحمیلی نقش مهمی را ایفا کرده است، ستاد پشتیبانی جنگ بود.

تهیه و تنظیم حسین عسگری

28 فروردین 62 با حضور تعدادی از فرماندهان قرارگاه‌های خاتم‌الانبیا(ص)، کربلا و نجف جلسه ای برای بررسی علل ناکامی و نقاط ضعف و قوت عملکرد نیروهای خودی در عملیات  والفجر1  برگزارشد. درپایان این جلسه محمدابراهیم همت نیز به بیان ضعف ها و معایب این عملیات پرداخت.

سردار حمید اصلانی

فرماندهی کل سپاه طی حکمی سردار سرتیپ پاسدار حمید اصلانی، معاون اجرایی فرماندهی کل سپاه را با حفظ سمت، به ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منصوب نمود.

روزشمار دفاع‌مقدس

58: قطع کامل تیراندازی‌ها و ایجاد آرامش نسبی در نقده/ ممنوع شدن تشکیل میتینگ با حضور افراد مسلح در نقده/ شروع درگیری ها در اطراف شهر نقده/ ترور سرلشکر قره‌نی به دست گروه فرقان/ تمایل آمریکا به گسترش روابط اقتصادی با ایران.

روزشمار دفاع‌مقدس03 ارديبهشت

عناوین آخرین مطالب