درسی که اربعین به ما می‌دهد، زنده نگه‌داشتن یاد حقیقت و خاطرهٔ شهادت در مقابل طوفان تبلیغات دشمن است... «مقام معظم رهبری»

 

تازه‌ها

حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار  فرماندهان بسیج بروز و توسعه استعدادهای مردمی در قالب بسیج را یکی از حقایق شگفت آور بسیج خواندند و خاطرنشان کردند: علاوه بر سرداران نام آور و بزرگ دفاع مقدس، افراد برجسته ای نیز که در عرصه علم و فناوری همچون شهدای هسته ای، کارهای بزرگی انجام داده و می‌دهند، در واقع بسیجی بوده و هستند.

چهارم آذر 65 روز خونینی در اندیمشک بود روزی که هواپیماهای رژیم بعثی عراق به مدت یک ساعت شهر مقاوم اندیمشک آماج بمب‌ها و موشک‌ها و گلوله‌های خود قرار دادند. این روز، روز قله مقاومت مردم سرافراز اندیمشک بود.

رهبر معظم انقلاب در جریان سفر خود به ساری (مورخۀ 22/ 7/ 74)، در جمع پاسداران و بسیجیان لشکر 25 کربلا، مجاهدان را ترسیم‌کنندگان واقعی خطوط اصلی جامعه دانستند. ایشان سپاه و بسیج را در خط مقدم مجاهدان فی سبیل الله، حافظان انقلاب و ارزش‌های اسلامی و از برکات امام و انقلاب دانستند که در هر دو دورهٔ جنگ و پس از آن توانایی‌ها و قابلیت‌های خود را به خوبی نشان داده‌اند.

هفته بسيج آيينه‌ بازخواني و يادآوري مجاهدت‌هاي ملت ايران در عصر حاضر و بسيج نمونه بارز و الگوي مثال‌زدني در پيشگيري از استمرار تحقير 200ساله ايرانيان است. بسيج الگويي بومي و مبتكرانه از پيوند جريان اجتماعي مردم با حاكميت است. بسيج شاهراه ارتباطي حكومت و مردم و ميدان پيوند و محل تثبيت مردمي بودن نظام جمهوري اسلامي است.

"گلف" یا "پایگاه منتظران شهادت"، ساختمانی سنگی واقع در بالای تپه در میدان مدرس اهواز است که به دلیل ناشناخته بودن و موقعیت مناسب جغرافیایی و امنیتی آن، در طول دوران دفاع مقدس، به‌عنوان محل مناسبی برای جلسات مسئولین عالی‌رتبه و فرماندهان به منظور هماهنگی امور دفاعی و تدوین راهبرد جبهه‌ها مورد استفاده قرار گرفت.

روزشمار دفاع‌مقدس

59: نیروهای عراقی در عبور از کارون ناکام ماندند/  روزنامه آلمانی : برخوردهای نظامی در سوسنگرد، جز یک مانور و حیله تبلیغاتی نیست!/ 60: احداث جاده ابوذر در مناطق صعب العبور رملی شمال بستان توسط 614 جهادگر دامغانی در طول سه هفته/سقوط یک فروند میگ عراقی/ تحرکات گسترده نیروهای ضدانقلاب/ 61: انهدام بالگرد عراقی با آتش یک فروند جنگنده ایرانی درجزیره خارک/توافق عراق و سودان بر سر اعزام داوطلب به عراق/ 66: تکذیب ادعاهای ایران در مورد دفع هجوم عراق در منطقه ماووت با وجود تحقق این امر توسط سخنگوی نظامی عراق/ حمله عراق به نفتکش پاناما/

 

عناوین آخرین مطالب

روزشمار دفاع‌مقدس06 آذر

روزشمار اسناد سازمان ملل06 آذر

آخرین نشریه:
شماره 51 نگین ایران