مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 26 آبان؛

 

مهمترین اخبار

عملیات نامنظم ظفر 4 در 28 آبان 1366، در استان دهوک در عمق 250 کیلومتری خاک عراق انجام شد.

عملیات در ساعت 6:30 روز 1359/8/26 آغاز شد. در محور جاده حمیدیه ـ سوسنگرد همزمان با اجرای آتش توپخانه روی عقبه دشمن، نیروهای عمل‌کننده با حمایت هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی، تانک‌های عراقی را که مدافعان شهر را تحت فشار قرار می‌دادند، منهدم کردند.

عملیات ظفر 3 با هدف انهدام مراکز نظامی و تأسیسات اقتصادی دشمن در منطقه دربندیخان در 25 آبان 1366 آغاز شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم امیر سرتیپ سیروس لطفی از ساعت ۸ صبح امروز با حضور فرماندهان، پیشکسوتان و خانواده‌های معظم شهدا از ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

امیر سرتیپ سیروس لطفی به همرزمان شهیدش پیوست

سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس و پژوهشکده اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با همکاری نهادهای پژوهشی، دانشگاهی، نظامی و سایر مراکز و مؤسسات، دومین همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس را برگزار می‌نماید.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از قرار گرفتن اپلیکیشن آثار مرکز بر روی تارنمای این مرکز خبر داد و گفت: بر اساس رویکرد جدید مدیریت مرکز و به‌منظور ارائه تولیدات پژوهشی و فرهنگی در قالب‌های نوین، این اپلیکیشن در اختیار عموم قرار گرفت.

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی مرکز اسناد:

آئین گرامیداشت شهدای عملیات آزادسازی سنندج و رونمایی از نخستین جلد تاریخ شفاهی سردار صفوی با عنوان «از سنندج تا خرمشهر» که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس چاپ شده، امروز شنبه 12 آبان‌ماه در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

رونمایی از جلد نخست کتاب «از سنندج تا خرمشهر»