مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 بهمن؛

 

تازه‌ها

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران:

سردار علی‌محمد نائینی جمعه‌شب در یادواره 90 شهید کوی امام رضا (ع) شهرستان گرگان گفت: اگر به تاریخ سه قرن گذشته ایران نگاه کنیم برداشتی که مردم از جنگ دارند مفهومی جز شکست و ناامیدی نبوده است؛ با انقلاب اسلامی جهاد، شهادت و پیروزی معنا پیدا کرد. دفاع مقدس از منظر مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) فقط یک حادثه تاریخی نیست بلکه یک ثروت ملی است، دفاع مقدس برای استمرار خودآگاهی و پیشرفت یک فرمول در عرصه‌های مختلف است.

 

پنجاه و هفتمین شمارۀ «نگین ایران: فصلنامه تخصصی مطالعات دفاع مقدس» از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

سردار علی‌محمد نائینی بی‌اعتنایی در نشست تخصصی با محوریت میراث معنوی دفاع مقدس و نقش آن در استمرار انقلاب اسلامی در گرگان، گفت: با اتکا به مدیریت انقلابی باید خودمان را توانمند کنیم. رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مدیریت انقلابی و باور به توانمندی داخلی در دفاع مقدس است و این روحیه باید در مسئولان کشور تقویت شود تا بتوانیم به پیشرفت و تعالی دست پیدا کنیم.

عملیات والفجر 5 با رمز یا زهرا (س) درمورخه 27/ 11/ 1362 در جبهه میانی جنگ، منطقه کوهستانی چنگوله، توسط نیروی زمینی سپاه با هدف آزادسازی ارتفاعات منطقه چنگوله به اجرا درآمد. طی این عملیات 110 کیلومترمربع از سرزمین‌های اشغالی باقی مانده در دست عراق آزاد شده و تجهیزات بسیاری از دشمن من‌جمله 40 تانک، 2 هلی کوپتر و 10 انبار مهمات منهدم گردید. تلفات انسانی زیادی نیز به عراق وارد شد.

سردبیر فصلنامه نگین ایران خبر داد:

سردبیر فصلنامه نگین ایران اظهار داشت: پس از فوت مرحوم اردستانی که 6 فروردین‌ماه سال 1396 اتفاق افتاد، به دلیل جابه‌جایی‌های ساختاری که در مرکز اسناد و تحقیقات به وجود آمد، یکسری تغییر و تحولات در ساختار فصلنامه ایجاد شد که باعث وقفه در انتشار فصلنامه شد ولی اکنون قرار شد با یک ساختار مشخص کار انتشار فصلنامه مجددا به جریان بیفتد و شماره‌های 57 و 58 فصلنامه آماده انتشار است.

سند حفاظتی
انتشار یک سند نظامی

کلیه نیروها توجیه شوند که به‌هیچ‌وجه مجاز نیستند خارج از محوطه خود تردد نمایند. جهت استفاده از حمام و یا بهداری می‌بایستی با اجازه مسئول مربوطه باشد. درهرحال کنترل تردد نفرات در سطح اردوگاه بخصوص خارج شدن از اردوگاه از موارد مهمی است که کلیه مسئولین می‌بایستی نهایت دقت و حساسیت و نظارت مستمر را داشته باشند...

کالک صفحه شفافی است که از یک کاغذ مخصوص برای کشیدن نقشه های عملیاتی از آن استفاده می شود و وضعیتهای مختلف یک عملیات نظامی را روی آن رسم می‌نمایند.فن تهیه‌ی کالک شامل بکار بردن صحیح علائم قراردادی روی کالک به منظور درک و توجیه فرماندهان از وضعیتهای خودی و دشمن و طرحهای عملیاتی می‌باشد.

روزشمار دفاع‌مقدس

57: انتصاب فرماندهان لایق و انقلابی در مناصب مختلف ارتش به‌منظور بازسازی و تجدید سازمان ارتش/ نگرانی مقامات آمریکایی در خصوص سلاح‌های بسیار پیشرفته موجود در ایران/ حمایت آیت الله طالقانی از جمع آوری سلاح های در دست افراد غیرمسئول/ نگرانی شدید مقام‌های بلندپایه اسرائیلی از دگرگونی‌های ایران/ 61: گلوله باران شهر آبادان/ موفقیت حمله مشترک نیروهای ارتش و ژاندارمری به مواضع دشمن/ چاه منطقه نفتی نوروز از خطر خسارت ناشی از اصابت موشک دشمن در امان ماند/ درگیری نیروهای سپاه با نیروهای مسلح قانونی در جنوب غرب سنندج/ ناکامی ترور حجت‌الاسلام واعظی طبسی توسط سازمان مجاهدین.

فتوتیتر 

 

فتوتیر دفاع مقدس

روزشمار دفاع‌مقدس29 بهمن

عناوین آخرین مطالب