مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 4 اسفند؛

 

تازه‌ها

عملیات خیبر
عملیات خیبر؛ تجلی خلاقیت و تحول در دفاع مقدس

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران؛ ضمن عرض تسلیت سانحه هوایی اخیر و جان‌باختن تعدادی از هم‌وطنان عزیز و ابراز همدردی با بازماندگان و خانواده‌های داغدار آن‌ها طی بیانیه ذیل فرارسیدن سوم اسفندماه، سال روز عملیات غرورآفرین خیبر را گرامی داشت.

سردار علی‌محمد نائینی مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به همراه معاون امور استان‌های مرکز طی سفر به استان کرمان به‌منظور بررسی وضعیت مراکز فعال در حوزه دفاع مقدس این استان، با مسئولان این مراکز در خصوص هماهنگی درباره تولید محصولات استان و شیوه‌های تعامل با مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بحث و تبادل‌نظر کردند.

 

سردار علی‌محمد نائینی جمعه‌شب در یادواره 90 شهید کوی امام رضا (ع) شهرستان گرگان گفت: اگر به تاریخ سه قرن گذشته ایران نگاه کنیم برداشتی که مردم از جنگ دارند مفهومی جز شکست و ناامیدی نبوده است؛ با انقلاب اسلامی جهاد، شهادت و پیروزی معنا پیدا کرد. دفاع مقدس از منظر مقام معظم رهبری و امام راحل (ره) فقط یک حادثه تاریخی نیست بلکه یک ثروت ملی است، دفاع مقدس برای استمرار خودآگاهی و پیشرفت یک فرمول در عرصه‌های مختلف است.

 

پنجاه و هفتمین شمارۀ «نگین ایران: فصلنامه تخصصی مطالعات دفاع مقدس» از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.

مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

سردار علی‌محمد نائینی بی‌اعتنایی در نشست تخصصی با محوریت میراث معنوی دفاع مقدس و نقش آن در استمرار انقلاب اسلامی در گرگان، گفت: با اتکا به مدیریت انقلابی باید خودمان را توانمند کنیم. رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مدیریت انقلابی و باور به توانمندی داخلی در دفاع مقدس است و این روحیه باید در مسئولان کشور تقویت شود تا بتوانیم به پیشرفت و تعالی دست پیدا کنیم.

عملیات والفجر 5 با رمز یا زهرا (س) درمورخه 27/ 11/ 1362 در جبهه میانی جنگ، منطقه کوهستانی چنگوله، توسط نیروی زمینی سپاه با هدف آزادسازی ارتفاعات منطقه چنگوله به اجرا درآمد. طی این عملیات 110 کیلومترمربع از سرزمین‌های اشغالی باقی مانده در دست عراق آزاد شده و تجهیزات بسیاری از دشمن من‌جمله 40 تانک، 2 هلی کوپتر و 10 انبار مهمات منهدم گردید. تلفات انسانی زیادی نیز به عراق وارد شد.

سردبیر فصلنامه نگین ایران خبر داد:

سردبیر فصلنامه نگین ایران اظهار داشت: پس از فوت مرحوم اردستانی که 6 فروردین‌ماه سال 1396 اتفاق افتاد، به دلیل جابه‌جایی‌های ساختاری که در مرکز اسناد و تحقیقات به وجود آمد، یکسری تغییر و تحولات در ساختار فصلنامه ایجاد شد که باعث وقفه در انتشار فصلنامه شد ولی اکنون قرار شد با یک ساختار مشخص کار انتشار فصلنامه مجددا به جریان بیفتد و شماره‌های 57 و 58 فصلنامه آماده انتشار است.

روزشمار دفاع‌مقدس

57: کمیته انقلاب طی دو هفته آتی منحل می‌شود/ درخواست فرمانده ارتش از کارکنان نیروهای مسلح برای همکاری/ معاون نخست‌وزیر: ما استقلال کردستان را به هیچ‌وجه تأیید نمی‌کنیم/ قطع روابط ایران با اسرائیل و اخراج تمامی اتباع آن از کشور/ 61: اخاذی و سرقت اموال مردم روستاها توسط نیروهای کومه له/ خودکشی چهارنفر از عوامل گروهک منافقین در نتیجه ناکامی عملیات بمبگذاری/ قابلیت کنترل کلیه نقل و انتقالات زمینی نیروهای ایرانی تا شعاع 30 کیلومتری توسط رادارهای زمینی فرانسوی در دست عراق/ تلاش رژیم سعودی به صدمه زدن به تجارت نفتی ایران از طریق افزایش تولید و ارزان فروشی نفت.

فتوتیتر 

 

فتوتیر دفاع مقدس

روزشمار دفاع‌مقدس04 اسفند

عناوین آخرین مطالب