مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
پادکست دفاع مقدس

 
یادداشت ویژه
 
روزشمار دفاع مقدس

جستجو در روزشمار03 شهريور

مهمترین اخبار

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفت‌ها و افزایش توانایی‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های سیاسی، دفاعی و اقتصادی تأکید کردند: دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و چهل سال دوم جمهوری اسلامی قطعاً از چهل سال اول، برای ما بهتر و برای دشمنان بدتر خواهد بود.

چهل سال دوم جمهوری اسلامی قطعاً از چهل سال اول، برای ما بهتر و برای دشمنان بدتر خواهد بود
رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت:

شورای امنیت سازمان ملل در ۱۸ مرداد ۱۳۶۷ قطعنامه ۶۱۹ را تصویب کرد. به‌موجب این قطعنامه ناظران نظامی سازمان ملل متشکل از حدود ۳۵۰ نفر نیروی کلاه آبی از ۲۴ کشور و ملیت مختلف به فرماندهی ژنرال الوکویویچ اهل یوگسلاوی در اطراف مرزهای کشورهای ایران و عراق مستقر شدند...

ماجرای خاتمه جنگ تحمیلی عراق علیه ایران

در مراسم جشن عید سعید غدیر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سادات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از خانواده این شهدای بزرگوار تجلیل به عمل آمد.
 

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سادات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
در آستانه عید سعید غدیر خم انجام شد؛

مراسم جشن عید سعید غدیر خم با حضور مدیران و کارکنان و جمعی از خانواده شهدای راوی و با سخنرانی  حجت الاسلام ماندگاری در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.

 

گزارش تصویری از مراسم جشن عید سعید غدیر خم در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

با آغاز شب حملات مهاجمین شدت یافت، صدای خمپاره‌ها قطع نمی‌شد، مزدوران پالیزبان و سردار جاف که در میان مهاجمین بودند با شوق غارت خانه‌های مردم وارد شهر شده بودند. غارتگری آن‌چنان مزدوران را به خود مشغول کرده بود که آن‌ها را از هجوم به مقر سپاه غافل کرده بود...

مروری بر حماسه خونین پاوه؛

پس از آتش‌بس و شروع مذاکرات دقیقا دو سال طول کشید تا مبادله اسرا بین دو کشور ایران و عراق به مرحله اجرا درآید، درصورتی‌که مطابق بند ۳ قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل و بر اساس کنوانسیون سوم ژنو مصوب ۱۲ اوت ۱۹۴۹، پس از مخاصمه جنگ باید تمام اسرا بدون تأخیر به کشور خود بازگردانده شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، گفت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ما و همه متحدان آمریکا خواستیم در سوریه تحول به وجود بیاوریم ولی نتوانستیم چون ایران نمی خواست.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران:

سید محمد طباطبائی کارشناس بخش یگانی گروه مطالعات نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع از انتشار سه شناسنامه یگانی و رونمایی از آن‌ها در هفته دفاع مقدس خبر داد.

کارشناس بخش یگانی گروه مطالعات نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع خبر داد:

مدیریت انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اعلام خبر بازگشایی فروشگاه این مرکز گفت: فروشگاه مرکز برای مدتی به علت برخی تغییرات فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده بود اما از روز سه‌شنبه بیست و دوم مرداد مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.

رویکرد جدید در مدیریت فروشگاه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
مدیریت انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عنوان کرد:
سیره فرماندهی شهید چمران
سیره فرماندهی شهید چمران
سیره فرماندهی شهید مهدی باکری
سیره فرماندهی شهید مهدی باکری
نقشه ی راه تحقق و فواید رونق تولید | اطلاع نوشت
شروط تحقق و فواید رونق تولید
محاسبات غلط آمریکایی ها درباره انقلاب اسلامی ایران
محاسبات غلط آمریکایی ها درباره انقلاب اسلامی ایران
موشن گرافیک معرفی کتاب روزشمار
موشن گرافیک معرفی مجموعه کتاب روزشمار