تازه‌ها

با‌حضور و سخنرانی فرمانده کل ‌سپاه‌ پاسداران

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، صبح امروز در مراسم اختتامیه دومین دوره انتقال فرهنگ و تجربیات فرماندهی دفاع مقدس در جمع دانشجویان دافوس در یادمان شلمچه حضور یافت و به تشریح عملیات کربلای 5 و همچنین چگونگی استفاده از تجربیات دوران دفاع مقدس در مواجهه با جنگهای آینده و نیابتی پرداخت.

با‌نگاهی‌کوتاه به گروهک‌‌کومه‌له

شیخ عزالدین حسینی : من اعلام می‌کنم که یک روحانی خدمتگزار خلق کُرد هستم و به هیچ حزب و گروه و سازمانی وابستگی ندارم. هر حمله ای که به ایران شود، خواه از سوی آمریکا باشد، خواه از سوی حکومت بعث عراق و یا هر نیروی خارجی دیگری و تحت هر شرایطی، مسلماً با مقابله نیروی مردم ایران ازجمله کردستان روبه‌رو خواهد شد.

سخنرانی سردار فضلی در دومین دوره انتقال فرهنگ و تجارب فرماندهی دفاع مقدس

سردار فضلی: وقتی ما با رزمنده‌ها مشکلات را طرح می‌کردیم خودشان آن را حل می‌کردند. در عملیات فاو به جرئت می‌گویم که 85 درصد رزمنده‌های ما بسیجی بودند. نه فقط رزمنده‌ها بلکه حتی فرماندهان ما بسیجی بودند. لذا به رزمنده‌هایتان باور داشته باشید. توکل و اخلاص سنگ بنای این مهم است. روی رزمندگان خود حساب کنید. شاه بیت امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران بسیج است. بسیج را بشناسید و جنس بسیج را بشناسید و روی آن حساب ویژه باز کنید.

در دومین دوره انتقال فرهنگ و تجارب فرماندهی دفاع مقدس مطرح شد

سرلشکر دکتر سید یحیی صفوی در دومین دوره انتقال فرهنگ و تجارب فرماندهی دفاع مقدس راه صحیح کاهش احتمال جنگ‌های نیابتی علیه ایران را توسعه عدالت اجتماعی  بخصوص در مناطق مرزی و از بین بردن جهل و فقر در آنها دانست. وی همچنین بیان کرد چنانچه ما قدرتمند باشیم و این قدرت ناشی از رضایتمندی مردم از حاکمانمان باشد، به این سمت و سو نخواهیم رفت.

سخنرانی سردار کوثری در دومین دوره انتقال فرهنگ و تجارب فرماندهی دفاع مقدس

سردار اسماعیل کوثری: داشتن الگویی مانند عاشورا و کربلا برای فرماندهان تعیین کننده راه بود. فرماندهان و رزمندگان با خود این سؤال را مطرح می‌کردند که اگر امروز عاشورا و اینجا کربلا بود آیا به کمک امام حسین (ع) می‌شتافتیم؟ و اینگونه پاسخ می دادند که "یا لیتنا کنا معک"

برگرفته از پیاده شدۀ نوار 5012

بر اساس گزارش فرهاد درویشی راوی قرارگاه کربلا از روز اول عملیات بیت‌المقدس (10 اردیبهشت 1361) «عملیات همچنان ادامه دارد و با توجه به تماس‌های متناوب، تجزیه‌وتحلیل گفتگوهای مختلف از ساعت 12: 10 تا 18 عملیات از روند متعادلی برخوردار است.» در همین روز، آیت‌الله محمد صدوقی، امام جمعه وقت یزد، و آیت‌الله احمدعلی مشکینی، رئیس وقت مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم، پیامی به رزمندگان اسلام در جبهه‌های نبرد ارسال داشتند.

روزشمار دفاع‌مقدس

58: راهپیمایی در شهر اهواز به طرفداری از شیخ شبیرخاقانی و تهدید مجدد ترک کشور توسط وی/ پیشنهاد تشکیل یک دولت ائتلافی متشکل از همۀ نیروهای واقعی انقلاب از سوی حزب توده/ ارسال 12 فروند هلی کوپتر مجهز به موشک برای افغانستان توسط شوروی به منظور سرکوب قیام مسلمانان آن کشور/ رادیو آلمان از تصمیم کشورهای جامعه اروپا برای اعمال فشار بر‌‌ ایران خبر داد.

روزشمار دفاع‌مقدس14 ارديبهشت

روزشمار اسناد سازمان ملل14 ارديبهشت

عناوین آخرین مطالب