تازه‌ها

 حضرت آیت‌الله‌ العظمی امام خامنه‌ای درجواب نامه سردار قاسم سلیمانی فرمودند: خدای بزرگ را با همه‌ی وجود سپاسگزارم که به مجاهدات فداکارانه‌ی شما و خیل عظیم همکارانتان در سطوح مختلف، برکت عطا فرمود و شجره‌ی خبیثه‌ئی را که به دست طواغیت جهان غرس شده بود، به دست شما بندگان صالح در کشور سوریه و عراق ریشه‌کن کرد

رهبر انقلاب در جمع مردم استان کرمانشاه بیان داشتند: من با یکایک دلهای داغدار شما همدردم. دوست داشتم در وقت بهتری در جمع مردم شما حاضر می شدیم.این نخستین باری نیست که چنین حوادثی برای مردم این منطقه پیش می آید. من در دوران جنگ تحمیلی هم در میان شما بودم. شما مردانگی و استقامت خود را در جنگ تحمیلی نشان دادید.

آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، در پیامی با ابراز تاسف و اندوه فراوان از جان باختن و زخمی شدن جمعی از هم میهنانمان در زلزله شب گذشته تاکید کردند مسئولان در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیرآوارماندگان بشتابند.

یکی از غواصان اطلاعاتی ایران هنگام مأموریت برای شناسایی مناطق قابل عبور در عملیات آینده ( والفجر 8) در جزیره ام‌الرصاص اسیر شده، توسط فرماندهان عراقی مورد بازجویی قرار می‌گیرد. این سند عراقی نشان می دهد که بازجویان عراقی نتوانسته اند هیچگونه اطلاعات مناسبی از اسیرایرانی  بدست آورند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورخه 1364/8/27 دستور‌العمل طرح عملیاتی فدک (فاو) را به یگان‌های تابع قرارگاه کربلا ابلاغ کردند و فرمودند: دشمن برای کشف فعالیت‌های ما اهمیت بسیار زیادی قائل است و در جزوات آموزشی خود گفته است که اگر ما نتوانیم فعالیت‌های نیروهای ایرانی را در ساحل دور (زمین ایران) تشخیص بدهیم، کارمان بسیار سنگین است.

یست و نهم آبان ماه 1366 سالروز انجام عملیات «نصر8» است که با هدف تصرف ارتفاع «گرده رش» و در نتیجه تسلط بر بخشی از رودخانه «قلعه چولان» و تسهیل عبور نیروها در منطقه عملیاتی شمال سلیمانیه طراحی و اجرا شد.

روزشمار دفاع‌مقدس

59: حضور 33 تانک و نفربر دشمن در اطراف شهر سوسنگرد برای یورش به شهر/ سقوط یک هواپیمای دشمن در نزدیکی سومار/ 60: تک نیروهای عراق به منظور تعویق در آغاز عملیات طریق‌القدس/ سقوط 2 هواپیمای عراقی در بهبهان و ماهشهر/ انفجار دو بمب قوی در ورودی راه آهن تهران توسط منافقین/ 61: آتش توپخانه عراق بر سر شهرهای آبادان و خرمشهر/ گزارشی از برنامه عقب‌نشینی گروهک دموکرات از روستای دولتو و احتمال اعدام 100 نفر از زندانیان/ 63: گزارش مجله ژون آفریک از کمک اطلاعاتی آمریکا به عراق با وجود اعلام بی‌طرفی/ شهادت هفت نفر از اعضای ژاندارمری در حمله گروهک دموکرات/ 64: حمله رزمندگان به نیروهای متجاوز در منطقه میمک / واگذاری یک پایگاه هوایی توسط کویت به عراق/ 66: توقف حمله عراق به ارتفاعات گرده رش در پنجمین روز عملیات نصر 8/ یک مسلمان کویتی هزینه سه ماه یکصد رزمنده را با چکی دو میلیون تومانی برعهده گرفت.

روزشمار دفاع‌مقدس03 آذر

عناوین آخرین مطالب