تازه‌ها

دکتر مهرشاد شبابی همسر سردار سرلشکر صفوی، راوی کتاب "همراه"؛

کتاب "همراه" از سه منظر قابل توجه است: سختی هایی را که زنان کشور به عنوان یک عقبه راهبردی کشیدند به تصویر می کشد. بزرگ مردانی که اینچنین در صحنه های خطیر حضور دارند ولی نقش هایشان را در خانواده فراموش نمی کنند و وجهه سوم این کتاب فرزندان انقلاب است که باید پرچمی را که پدرانشان به اهتزاز در آوردند، به دست بگیرند.

سردار سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم رونمایی از کتاب "همراه"؛

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  با اشاره به کتاب "همراه" گفت: امیدوار هستم اینگونه کتاب ها مدلی باشد برای سبک زندگی جوانانمان که درد و رنج جنگ را نکشیده اند و با فداکاری های مادران شان و خانواده ها در ان زمان آشنا شوند.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس؛

سردار سرتیپ پاسدار حمید اصلانی نام کتاب "همراه" را عنوان بامسمایی دانست و گفت: نام این کتاب از فرازی از فرمایشات گوهر بار رهبر معظم انقلاب در شرفیابی جمعی از فرهیختگان خواهر در دی ماه سال 90  انتخاب شده است.

میزگرد تحلیلی روزنامه ایران با حضور محمد درودیان، مسعود بختیاری و صادق زیباکلام

یک سوال اساسی در ارتباط با جنگ این است که آیا می‌شد از وقوع آن جلوگیری کرد یا نه؟ این سؤال در عین آنکه بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما پاسخ پیچیده‌ای دارد. شاید به همین دلیل هم باشد که کمتر کسی به این پرسش پرداخته و درصدد پاسخگویی بدان برآمده است. از این جهت ما این موضوع را به بحث گذاشتیم تا سؤالی که ذهن خیلی‌ها از جمله نسل جوان را درگیر کرده است برایش پاسخ روشنی بیابیم.

 

تاریخ شفاهی همسر سرلشکرپاسدار سیدیحیی صفوی

در سومین روز هفته دفاع مقدس طی مراسمی از کتاب "همراه"، تاریخ شفاهی سرکارخانم دکترشبابی همسر دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا سرلشکرپاسدار سیدیحیی صفوی با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری در محل باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و  از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ادامه دارد. دفاع مقدس همچون نگینی تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد و پر ازعشق، ایثار، مقاومت و شهامت رزمندگان سلحشور می باشد.

 

روزشمار دفاع‌مقدس

59: چهارمین روز آغاز رسمی جنگ: نیروهای دشمن به پلیس راه خرمشهر رسیدند/ مرکز اطلاعات سپاه وضعیت خرمشهر را نامناسب ارزیابی کرد/ بیش از 10 شهر مورد هجوم هواپیماهای دشمن قرار گرفتند/ هشدار مکرر مسئولین و فرماندهان نظامی نسبت به سقوط قصرشیرین/ 61: گلوله‌باران آبادان، ازگله و سرپل ذهاب توسط توپخانه‌های ارتش عراق/ استفاده عراق از گلوله‌های شیمیایی در گلوله‌باران منطقه‌ عمومی آبادان/ استمرار صادرات نفت از خارک به رغم ادعای عراق/ 62: اجرای عملیات مشترک سپاه و ارتش در منطقه بنگوین/ حمله افراد گروهک های دمکرات و کومه‌له به نیروهای خودی در محور باختران-کامیاران/ 63: در مریوان پرسنل پایگاه کویله با موادشیمیایی (گاز اشک آور) مورد هجوم قرار گرفتند/ درگیری با ضدانقلاب در مناطق غرب کشور از جمله ارومیه، سلماس، مهاباد و دیواندره/ امام جماعت روستای "کل ذورافتر" توسط ضدانقلابیون به طرز فجیعی به شهادت رسید/ 65: حملات هوایی دشمن به واحدهای صنعتی و کارگری اراک، لرستان و اصفهان اوج گرفت/ پیام عارفانه حضرت امام خمینی به مناسبت روز ایثارگران: ما خاکیان محجوب چه می‌دانیم که "ارتزاق عند رب الشهدا" چیست/ 66: رویارویی آمریکا و ایران در خلیج فارس/ طرح آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران با شکست مواجه شد/ اکونومیست: یک محکمه بی‌طرف بدون شک عراق را آغازگر جنگ معرفی خواهد کرد.

روزشمار دفاع‌مقدس04 مهر

عناوین آخرین مطالب