مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

17 شهریور 1366

چاپلینک ثابت

تاریخ شمسی

17
شهریور
1366

تاریخ قمری

14
محرم
1408

تاریخ میلادی

8
سپتامبر
1987
خلاصه روز: 

676 سمینار فرماندهان سپاه برای بررسی بسیج عمومی. تشریح اوضاع کنونی جنگ و دلایل حضور امریکا در منطقه از زبان محسن رضایی. دو دیدگاه مخالف و موافق درباره اعلام بسیج عمومی.

677 اعزام کاروان "حماسه‌سازان عاشورا" از استان تهران و مرکزی در قالب 30 گردان و سخنان فرمانده کل سپاه در مورد جنگ و پی‌آمدهای حضور نظامی امریکا در منطقه.

اعزام کاروان "حماسه‌سازان عاشورا" از استان تهران و مرکزی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

678 حمله شیمیایی ارتش عراق به چندین روستای کردنشین شمال این کشور.

679 حمله نیروهای اتحادیه میهنی کردستان عراق به مقر دو گردان ارتش این کشور در "ازگله"، "رازنوک" و "مالودیان". خبر اعدام 41 تن از نظامیان عراق در موصل به دلیل سرپیچی از دستورهای فرماندهان ارتش.

680 انهدام مقر "هیز شاهو" حزب دمکرات به دست گروهی از اعضای یگان ویژه اطلاعاتی سپاه در "دره‌نقی" و کشته شدن چند تن از فرماندهان آن. درگیری با حزب دمکرات در اشنویه و روستای "احمد برو" از توابع سردشت.

681 تسلیم شدن تعدادی از افرد حزب دمکرات. تلاش سازمان مجاهدین خلق برای جذب نیروی بیش‌تر.

682 حمله ناموفق دو هواپیمای عراقی به جزیره خارک. ایزوستیا: امریکا اطلاعات جاسوسی تأسیسات اقتصادی ایران را در اختیار عراق قرار می‌دهد.

683 مذاکرات دکتر لاریجانی با نخست‌وزیر و وزیرخارجه شوروی در مسکو در مورد روابط اقتصادی دوجانبه، حضور نیروهای خارجی در خلیج‌فارس، قطع‌نامه 598 و پایان جنگ. مصاحبه مطبوعاتی گراسیموف و مقاله شیرین هانتر در مورد روابط ایران و شوروی.

684 نرخ بیمه محمولات کشتی‌ها درخلیج‌فارس را بیمه لویدز لندن افزایش داد.

685 دیدار هیئت اتحادیه عرب از مسکو به ریاست وزیر خارجه کویت و مذاکره با مقامات شوروی در مورد پایان دادن به جنگ ایران و عراق. اعلام آمادگی اردن برای برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی در مورد جنگ ایران و عراق. پیام رییس جمهور فرانسه به امیر کویت.

686 بیانیه مشترک عراق و لیبی در پایان دیدار وزیر خارجه لیبی از بغداد. گزارش آسوشیتدپرس، میدل ایست اکونومیست دایجست از تغییر موضع لیبی در قبال جنگ، دلایل و پی‌آمدهای آن.

687 مقایسه توان تسلیحاتی چند کشور مهم خاورمیانه در گزارش مرکز تحقیقات دانشگاه تل‌آویو.

688 مصاحبه‌‌گری سیک با رادیو امریکا در مورد پی‌آمدهای جنگ، بن‌بست راه‌حل نظامی و نگرش رهبران ایران به جنگ.

جلد - عنوان کتاب: 
50- اسکورت نفت کش‌ها
صاحب اثر: 
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
فایل: