مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

23 مرداد 1364

چاپلینک ثابت

تاریخ شمسی

23
مرداد
1364

تاریخ قمری

26
ذی‌القعده
1405

تاریخ میلادی

14
اوت
1985
خلاصه روز: 
593 بررسی اقدامات و فعالیت‌های مهندسی صورت گرفته در سیر آماده‌سازی منطقه‌ی عملیاتی آتی (فاو) در جلسه‌ی فرماندهان سپاه در قرارگاه خاتم؛ تأکید بر رعایت نکات حفاظتی هنگام انجام دادن فعالیت‌ها؛ چگونگی تأمین وسایل سنگین مهندسی مورد نیاز. 
 
594 رادیو بغداد به نقل از یک سخن‏گوی نظامی، از حمله به یک هدف بزرگ دریایی ایران خبر داد. 
595 ادامه‌ی درگیری‌های غرب کشور: پاک‏سازی همه‌ی ارتفاعات منطقه در ادامه‌ی عملیات "عاشورای1" در تکاب و صائین‌‏دژ، انفجار دومین کار گذاشته شده در منطقه‌ی عمومی پاوه و تلفات ناشی از آن و خنثی‌سازی یک مین دیگر.
عملیات عاشورای 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
596 حمله به پایگاه "سارکه"در نزدیکی شهر "کوره‏تو" در استان "اربیل" عراق به‏ وسیله‌ی پیش‏مرگان کرد حزب‌الله عراق. 
597 مصاحبه‌ی یکی از اسیران معلول ایرانی آزاد شده با روزنامه‌ی کیهان در خصوص دوران اسارتش در عراق و همکاری‌های "شیخ‌علی تهرانی" با حکومت عراق علیه اسیران و ایران. 
598 اخباری از تیرگی روابط کویت و عراق به دلیل احتمال دست داشتن عراق در انفجارات و آشفتگی‌های اخیر کویت. 
599 ملاقات و مذاکرات جداگانه وزیر امورخارجه‌ی عراق و وزیر صنایع و معادن ایران با مقام‌‏های رسمی چکسلواکی در پراگ.
600 مصاحبه‌ی معاون وزیر خارجه‌ی ایران با خبرگزاری جمهوری‌ اسلامی در بازگشت از سودان در خصوص مواضع دولت جدید این کشور. بازتاب تغییر مواضع مقام‏‌های سودان دربرابر جنگ تحمیلی، در رسانه‌های گروهی جهان. 
601 اظهارات آیت‌الله منتظری در دیدار با گروهی از پاسداران، اعضای هیئت اعزامی مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق به کشورهای سوریه، لیبی و چند تن از ائمه جمعه در خصوص توطئه‌های گوناگون ابرقدرت‌ها، از جمله: تحمیل جنگ به ایران؛ انتخابات ریاست جمهوری و تحرکات ضدانقلاب در آستانه‌ی آن. معرفی مدیرکل اطلاعات استان مرکزی به حضور آیت‌الله منتظری به گزارش روزنامه‌ی کیهان از قم.
602 تحلیل "شهرام چوبین" عضو مؤسسه‌ی "مطالعات بین‌المللی" ژنو در مورد تداوم جنگ و مواضع ایران در این زمینه. 
603 ادامه‌ی حرکات ایذایی و تبلیغاتی به‏ منظور اخلال در انتخابات و نیز تحریم آن (انتخابات) به وسیله‌ی گروه‌های ضدانقلاب چون: سازمان فدائیان خلق (اکثریت) سازمان، مجاهدین خلق، حزب توده. تحریم انتخابات به‏ وسیله‌ی وابستگان به نهضت آزادی و بازتاب آن در خارج از کشور. 
604 دیدار معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امورخاورمیانه در اردن با شاه حسین و ادامه‌ی گمانه زنی‌ها در خصوص عملی شدن دیدار "ریچارد مورفی" و هیئت مشترک "اردنی - فلسطینی".
605 گزارش روزنامه‌های کیهان و اطلاعات درباره‌ی کشف توطئه کودتا بر ضد حکومت عراق در 1364/5/13.
جلد - عنوان کتاب: 
37- توسعه روابط با قدرت‌های آسیایی
صاحب اثر: 
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
فایل: