مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

19 مهر 1366

چاپلینک ثابت

تاریخ شمسی

19
مهر
1366

تاریخ قمری

17
صفر
1408

تاریخ میلادی

10
اکتبر
1987
خلاصه روز: 

330 بررسی طرح مانور عملیات در منطقه ماووت و گزارش شناسایی‌های انجام شده و برخی از مشکلات یگان‌ها در جلسه فرماندهان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه‌های نجف و قدس و یگان‌های عمل‌کننده؛ سخنان آیت‌الله طاهری در ابتدای جلسه.

جلسه فرماندهان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه‌های نجف و قدس و یگان‌های عمل‌کننده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

331 حمله موشکی ایران به پادگان الرشید بغداد و بازتاب آن در رسانه‌ها؛ گزارش رادیو سوئد درباره این حمله و حملات شیمیایی عراق و حضور نظامی امریکا در خلیج‌فارس.

332 حمله هوایی ایران به تأسیسات اقتصادی و نظامی عراق در استان اربیل و مناطق عملیاتی مقابل منطقه سومار و گلوله‌باران تأسیسات نفتی و اقتصادی و نظامی عراق در پاسخ به حملات عراق به مناطق غیرنظامی و بمباران شیمیایی.

333 تلاش ناموفق قایق‌های عراقی برای نزدیک شدن به مواضع خودی در شرق دجله و جزیره مجنون. حمله شیمیایی عراق به توپخانه خودی در منطقه مقابل بصره. حمله هوایی عراق به مواضع خودی در منطقه چزابه و شکستن دیوار صوتی برفراز مناطق کوشک و طلائیه.

334 گلوله‌باران شهر کفری در استان دهوک عراق به وسیله تانک و توپخانه عراقی‌ها. درپی اجرای عملیات نیروهای لشکر9 بدر در این شهر. حمله هوایی عراق به روستای کانی‌العبید در استان کرکوک. اجرای کمین نیروهای اتحادیه میهنی علیه نظامیان عراقی در منطقه کرکوک.

335 درگیری نیروهای خودی با عناصر حزب دمکرات در روستای باغ شیخان در منطقه بوکان. درگیری با نیروهای ضدانقلاب در جوانرود.

336 اعزام نیروهای داوطلب مردمی به جبهه‌ها از شهرهای مختلف کشور.

337 ارسال نخستین محموله موشک‌اندازهای مینی‌کاتیوشای 107 میلی‌متری ساخت داخل به جبهه‌های جنگ و سخنان رفیق‌دوست درباره تولید انواع موشک در ایران. تحلیل منابع غربی از تولید سلاح در ایران.

338 مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات خلیج‌فارس و جنگ در سخنان رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و وزیر امورخارجه. نامه دکتر ولایتی به دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی درباره حضور و مداخله امریکا در منطقه.

339 ورود یازدهمین کاروان نفتکش‌های کویتی تحت اسکورت ناوگان امریکا به خلیج‌فارس. محدود شدن پرواز هواپیماهای امریکایی در نزدیکی مواضع ایران به دنبال دست‌یابی ایران به موشک استینگر.

340 انتقال ناوگان صیادی استان بوشهر به استان هرمزگان درپی حملات هوایی عراق به کشتی‌های صیادی در خلیج‌فارس.

341 اظهار امیدواری وزیر نیروی دریایی امریکا به کاهش نیروهای نظامی امریکا در خلیج‌فارس.

342 اعتراض چند تن از رهبران احزاب سیاسی و برخی از شخصیت‌های برجسته پاکستان به حضور نظامی امریکا در خلیج‌فارس.

343 به گروگان گرفته شدن 3 مهندس ایتالیایی به دست نیروهای اتحادیه میهنی کردستان عراق و شرایط اتحادیه برای آزادی آنها.

جلد - عنوان کتاب: 
51- جنگ محدود ایران و امریکا در خلیج فارس
صاحب اثر: 
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
فایل: