مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

7 آبان 1366

چاپلینک ثابت

تاریخ شمسی

7
آبان
1366

تاریخ قمری

5
ربیع‌الاول
1408

تاریخ میلادی

29
اکتبر
1987
خلاصه روز: 

654 طرح مانور عملیات گسترده در منطقه شمال غرب، راه‌کارها و مشکلات آن، فرارسیدن فصل سرما و وجود تردید در یگان‌های عمل‌کننده از جمله مسائلی بود که در جلسه امروز فرماندهان سپاه بررسی شد.

655 تلاش برای آمادگی اجرای عملیات نامنظم در منطقه دوکانِ عراق و هماهنگی‌های لازم در قرارگاه فتح و تعیین شب1366/8/12 برای اجرای عملیات با حضور فرمانده قرارگاه فتح، فرمانده و مسئولان لشکر9 بدر و تیپ 6 پاسداران و در جلسه دیگری با حضور این برادران و مسئولان اتحادیه میهنی کردستان.

656 حملات هوایی و توپخانه‌ای به مراکز نظامی و اقتصادی عراق در پاسخ به حملات عراق به مراکز غیرنظامی ایران.

657 اجرای کمین نیروهای تیپ75 ظفر و مبارزین کرد عراقی علیه نیروهای ارتش عراق در روستای کانی‌میدان و جاده دوکان ـ سلیمانیه. انهدام دکل‌های برق فشار قوی محور دوکان ـ سلیمانیه. اسارت چهار تبعه چینی به دست نیروهای اتحادیه.

658 جست‌وجوی هلی‌کوپتر امریکایی برای پیدا کردن خلبان عراقی که هواپیمایش در اطراف جزیره لاوان سرنگون شد.

659 مذاکرات معاون وزیر خارجه شوروی با صدام و مخالفت عراق با هرگونه تغییر در قطعنامه598. ناخشنودی عراق از بی‌علاقه‌گی شوروی به تحریم ایران و تحلیل رادیو امریکا در این‌باره و درباره سفر ورنتسف به منطقه.

660 گزارش روزنامه کریستین ساینس مانیتور درباره نقاط ضعف و قوت ایران در رویارویی با تحریم امریکا.

661 تفسیر رادیوهای بی.بی.سی و امریکا درباره اجلاس آتی سران عرب و تلاش‌های دیپلماتیک کشورهای عربی برای هماهنگ کردن مواضع بر علیه ایران و مشکلات و موانع آن.

662 گزارش سازمان بین‌المللی دفاع از حقوق ‌بشر در عراق درباره زندان‌ها و بازداشتگاه‌های امنیتی در مناطق مختلف عراق و ابزار و نحوه شکنجه زندانیان در یکی از مخوف‌ترین زندان‌های این کشور به نام قصرالنهایه.

663 تقاضای پناهندگی سیاسی بیش از ده هزار اسیر عراقی از جمهوری اسلامی ایران. آزادی اسیران معلول و بیمار صعب‌العلاج عراقی به طور یک جانبه.

664 خط‌ مشی جدید منافقین برای ورود به کشور از مرزهای شرقی و دست زدن به اقدامات ضد امنیتی؛ آموزش میلیشیا‌های افغانی در کابل برای خرابکاری در ایران.

665 کشته شدن دکتر جعفر شفیعی عضو کمیته مرکزی حزب کومه‌له در عراق بر اثر تصادف.

جلد - عنوان کتاب: 
51- جنگ محدود ایران و امریکا در خلیج فارس
صاحب اثر: 
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
فایل: