مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

"اطلس جنگ ایران و عراق" به 4 زبان ترجمه شد

چاپلینک ثابت

مدیر گروه جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، از ترجمه اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی به زبان های انگلیسی، عربی، فرانسوی و روسی خبر داد و گفت: ترجمه و آماده سازی این کتاب مرجع، به اتمام رسیده است و تا پایان شهریور امسال وارد بازار نشر خواهند شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، "نادر زارع زاده" با اعلام این خبر افزود: پس از استقبال گسترده مخاطبان از چاپ های اول تا سوم اطلس جنگ ایران و عراق در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب و درخواست های متعدد برای برگردان این اثر به زبان های خارجی، اولین گام ها برای ترجمه آن برداشته شد.

وی با اشاره به نمایش تک نسخه فرانسوی و روسی اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال گفت: ترجمه و آماده سازی نسخه انگلیسی، عربی، فرانسوی و روسی این کتاب مرجع، به اتمام رسیده است و تا پایان شهریور امسال وارد بازار نشر خواهند شد.

مدیر گروه جغرافیای نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، اطلس ها را یکی از مبنایی ترین کتاب های جنگ معرفی و خاطرنشان کرد: همه عملیات های مهم گسترده و نیمه گسترده، در اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی معرفی شده است و تلاش خواهیم کرد تا نسخه ترجمه شده اطلس، ازطریق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه های بین المللی خارج از کشور توزیع شود.

اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی، همه عملیات های محدود و گسترده دوران جنگ تحمیلی را با تکیه بر جمع آوری، تجزیه و تحلیل اسناد مکتوب، کالک های عملیاتی، احیای منابع صوتی و کتاب های برگزیده اسناد عملیاتی و همچنین مجموعه کتاب های «روزشمار جنگ ایران و عراق» به تصویر کشیده است.

"پیروزی انقلاب اسلامی، شروع تجاوزات و هجوم سراسری ارتش عراق"، "بازیابی قوای مسلح ایران"، "آزادسازی سرزمین‌های جنوبی، شمالی و میانی"، "تعقیب دشمن در جبهه جنوبی و شمالی"، "پایان جنگ ایران و عراق" و "حمله عراق به کویت"، عناوین بخش‌های اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی را تشکیل داده‌ و وقایع جنگ تحمیلی از 31 شهریور 1359 تا 29 مرداد سال 1367، در این اطلس نظامی منعکس شده‌اند.

هر صفحه از اطلس جنگ ایران و عراق: فشرده نبردهای زمینی، چکیده ای از سیر اجرای هر عملیات، از طرح ریزی تا اجرا را در بر گرفته است و مخاطب با تورق این کتاب، مروری کلی بر عملیات های اجراشده در طول هشت سال دفاع مقدس خواهد داشت.

دسته بندی اخبار: 
اخبار - آثار مرکز

دیدگاه جدیدی بگذارید