مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

اقتدار ایران اسلامی دشمن را وادار به اعتراف کرده است

چاپلینک ثابت
جانشین فرمانده کل سپاه در خراسان شمالی:

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه استان خراسان‌شمالی گفت: سپاه باید برای تحقق وعده‌های الهی بر اساس فداکاری شهدا و آرمان‌های انقلاب همیشه آماده باشد.

ردار فدوی افزود: شرط تحقق وعده‌های الهی، عمل به تکالیف الهی است. ملت ایران در این ۴۰ سال عزت و اقتدار خود را از انجام و عمل به تکلیف خدای متعال به‌دست آورده است.


او با اشاره به ترس دشمنان از اقتدار ایران تصریح کرد: ۳۱ سال از پایان جنگ گذشته و هیچ‌کس در این سال‌ها جرأت نکرده حتی یک شلیک به سمت ایران انجام دهد و این علی‌رغم همه دشمنی‌ها است. عنایت و اثر خون شهدا و تجربیات دفاع مقدس سبب شده دشمنان حتی فکر تعرض به ایران را به خود راه ندهند.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن سراغ حزب‌الله، یمنی‌ها، عراقی‌ها و گروه‌های فلسطینی رفته و در همه این نبرد‌ها بدون استثنا شکست‌خورده است. آن‌ها حتی به این شکست‌ها اعتراف هم کرده‌اند. رئیس‌جمهور آمریکا رسماً اعلام کرد ائتلاف مبارزه با دولت سوریه شکست‌خورده و این شکست در برابر انقلاب اسلامی است.


او اظهار کرد: دشمنان گمان می‌کردند در یک هفته مردم یمن را شکست می‌دهند درحالی‌که ۵ سال است که در باتلاق یمن گیر کرده‌اند و امروز دست به دامان ایران شده‌اند. همه این‌ها نص صریح وعده الهی است که ملت ایران به تکلیف عمل کرده است.


سردار فدوی با اشاره به حوادث صدر اسلام، افزود: تا زمانی که مردم پای کار و گوش به فرمان فرامین الهی باشند، وعده‌های خدا تحقق می‌یابد. در زمان پیامبر هم آن‌جا که مردم همراه پیامبر بودند، پیروز و هر جا با پیامبر همراهی نکردند، شکست خوردند. دشمنان در مسایل مادی از ما جلوتر هستند، اما همیشه شکست خورده‌اند. این حاصل عمل به انجام تکالیف از سوی مردم است.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: وقتی مردم در کارزار سخت نبرد با دشمنان و تقدیم جان، پیروز شده‌اند، حتماً در سایر میادین که سخت هم نیستند، پیروز خواهند شد. شأن مردم ایران در مسائل اقتصادی این وضعیت نیست. علت اینکه در مسائل اقتصادی این وضعیت را داریم به این خاطر است که تا کنون در این میدان به تکالیف عمل نشده و پای کار نبوده‌ایم.


او گفت: خام‌فروشی نفت از ابتدای انقلاب یک مسئله بوده و همه دولت‌ها می‌خواستند مشکل وابستگی بودجه به نفت خام را حل کنند، اما تا کنون حل نشده است. علت این مشکل آن است که پای کار نبوده‌ایم. قطعاً امسال بشارت‌های عظیمی برای مردم خواهد بود و مهم این است که مردم و مسئولان پای کار باشند.


جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وفاق و همدلی در استان خراسان‌شمالی گفت: همدلی و هم‌افزایی خوبی در استان وجود دارد و امیدواریم خبر‌های خوبی از این استان بشنویم. سپاه در استان منشأ خدمات و مأموریت‌های وسیعی بوده و اقدامات مبارکی انجام داده است.


در این مراسم سرهنگ ابوالقاسم چمن به‌عنوان فرمانده جدید سپاه خراسان شمالی معرفی شد.


پیش‌ازاین سردار حسن مرتضوی فرمانده سپاه استان بود که با حکم فرماندهی کل سپاه به‌عنوان فرمانده قرارگاه شمال شرق سپاه منصوب شد.

دسته بندی اخبار: 
اخبار- فرماندهان دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید