مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 24 مهر؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

امیدوارم کتاب "همراه" مدلی باشد برای سبک زندگی جوانانمان که درد و رنج جنگ را نکشیده اند

چاپلینک ثابت
سردار سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم رونمایی از کتاب "همراه"؛

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم رونمایی از کتاب "همراه" گفت: قهرمانان حقیقی جنگ، شهدای گمنام مظلوم دفاع مقدس، جانبازان بسیجی و افرادی که کمتر از آنها نام و نشانی باقی است، هستند. ما ریزه خوار سفره 500 هزار شهید و جانباز و آزاده سرافراز هستیم. من خودم را حقیر و کوچک مقابل شهیدان، جانبازان و آزادگان و خودم را جامانده از خیل شهیدان می دانم.


وی با یادآوری اینکه 28 سال از پایان جنگ می گذرد، متذکر شد: آیا ما می توانیم علوم و معارف و فرهنگ دفاع مقدس و رویای عبور ملت را از شرایط فعلی به شرایط مطلوب منتقل کنیم؟ آیا الگوی مدیریت دفاع مقدس، هم اکنون برای عبور از وضعیتی که یک جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ملت ما است می تواند، الگویی کارآمد باشد؟ امیدواریم همانطوری که  زنان پر افتخار ما در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از امام بزرگوارمان حمایت کردند و با حضورشان هم انقلاب و هم جنگ را به پیروزی رساندند، امروز نیز پشتیبان انقلاب و کشور باشند.


سردار سرلشکر صفوی افزود: جنگ بدون حمایت عاطفی زنان و بدون صبوری مجاهدت گونه زنان به پیروزی نمی رسید، به سرانجام نمی رسید. بیش از دو میلیون و نیم نفر در جنگ شرکت کردند حتما 500 هزار نفر از این تعداد صاحب همسر بودند و بقیه هم دارای پدر و برادر بودند. این تعداد چگونه حمایت کردند و بدون حمایت آنها تداوم جنگ و پیروزی در جنگ شدنی نبود.


وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریکا، ابراز داشت: امیدوار هستم هم اکنون نیز با حضور و انسجام مردم و با هوشیاری و صبوری پاسخگوی رجزخوانی های افراد نادان مثل رئیس جمهور آمریکا باشند که می خواهد با عربده کشی های خودش کره را نابود کند، می خواهد ایران را به مسایلی که مصداقش خود آنها هستند متهم کند. مطمئن هستم مثل زمان جنگ قوای سه گانه ما، زنان و مردان ایران، جوانان ایران منسجم و متحد ایستاده اند تا کشورمان را به سمت پیشرفت و آبادانی و آزادی و  سربلندی و عزت برسانند.


دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به کتاب "راه" گفت: امیدوار هستم اینگونه کتاب ها مدلی باشد برای سبک زندگی جوانانمان که درد و رنج جنگ را نکشیده اند و با فداکاری های مادران شان و خانواده ها در ان زمان آشنا شوند. فداکاری آن زن جوانی که یک هفته از ازدواج با همسرش نگذشته بود که عازم جبهه های جنگ می شد. فداکاری آن مادری که سه فرزند خودش را به جبهه ها اعزام کرد و خودش در پشت جبهه ها از رزمندگان پشتیبانب می کرد.


وی در خصوص زنان رزمندگان و به خصوص زنان فرماندهان جنگ بیان داشت: اگر این شجاعت ها، صبوری ها، فداکاری ها، هوشمندی ها، مدیریت ها و این ایمان ها نبود جنگ به سرانجام نمی رسید. بالاخره بسیجی های در جبهه ها سه الی چهار ماه حضور داشتند و بر می گشتند اما اکثر فرماندهان هشت سال در جنگ بودند و اکثرا نه در هنگام سال تحویل، نه در هنگام به دنیا آمدن فرزندان مان در کنار همسرمان نبودیم.

 

دسته بندی اخبار: 
اخبار - آثار مرکز
گزارش
اخبار- فرماندهان دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید