مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 24 تیر؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

انتشار47 عنوان کتاب در زمینه دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد در ده سال گذشته

چاپلینک ثابت
مدیر ادبیات اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد:

محمد مرادی با اشاره به نقش استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس با تقدیم بیش از یک هزار و 800 شهید، دین خود را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کرد و اینک وظیفه ما این است که آن دوران طلایی را برای نسل‌های آینده ماندگار کنیم.


وی افزود: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد در جهت تحقق بخشیدن به توصیه‌های مقام معظم رهبری در زمینه خلق و تولید آثار ماندگار در حوزه دفاع مقدس و ادبیات پایداری، از سال 85 تاکنون تعداد 47 عنوان کتاب با موضوعات شعر، خاطره، پژوهش، فیلمنامه و تحلیل وصیتنامه شهدای استان منتشر کرده است.


مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر عزم جدی اداره متبوع در حمایت از پدیدآورندگان آثار مکتوب، ابراز کرد: واحد ادبیات و انتشارات در واقع خانه شاعران و نویسندگان متعهد استان است و در همین راستا و بر مبنای اعتماد متقابل اهالی قلم توانسته‌ایم کتاب‌های خوبی را به بازار نشر عرضه کنیم.


مرادی برگزاری جشنواره‌های مختلف با موضوع دفاع مقدس را از دیگر عملکردهای واحد ادبیات و تاریخ دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این واحد از سال 85 تاکنون نسبت به برگزاری پنج جشنواره شعر، دو جشنواره خاطره و یک جشنواره عکاسی راهیان نور اقدام کرده است.

 

وی انتشار دو نشریه «فتح» و «سپیدار سرخ» به مناسبت رویدادهای دفاع مقدس در طول سال، رونمایی از کتب تولیدی و تشکیل انجمن های ادبی دفاع مقدس را از دیگر اقدامات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد.


مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: علاوه بر این، شاعران دفاع مقدس در طول سال جهت حضور در برنامه‌های مناسبتی دفاع مقدس به صدا و سیمای استان معرفی می‌شوند.


مرادی ارسال آثار تولیدی به بنیاد استان‌ها و کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، حضور و مشارکت در جلسات مرتبط با کنگره شهدا و حوزه هنری و پاتوق کتاب شهر یاسوج و فعال کردن گروه کارشناسی آثار در حوزه‌های شعر و خاطره را از دیگر اقدامات واحد ادبیات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نام برد.


وی با اشاره به شرکت در نمایشگاه‌های استانی و ملی کتاب دفاع مقدس، ادامه داد: مشارکت در جشنواره‌های فرهنگی-ادبی استان کهگیلویه و بویراحمد و توزیع کتاب در قالب بسته فرهنگی از دیگر برنامه‌هایی است که همواره در دستورکار قرار دارد.

 

 

منبع: دفاع پرس

 

دسته بندی اخبار: 
از دیگر رسانه‌ها
برچسب ها: 

دیدگاه جدیدی بگذارید