مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

بازدید خانواده شهید مدافع حرم و فرمانده دفاع مقدس احمد غلامی از غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

خانواده شهید مدافع حرم احمد غلامی با حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس دیدن کردند.


همسر شهید غلامی با اشاره به کتاب «از ری تا شام» که تاریخ شفاهی همسر شهید خود می‌باشد، این کتاب را یکی از آثار خوب برشمرد و گفت: کتاب‌های تاریخ شفاهی فرماندهان و همچنین کتاب‌هایی که در خصوص دفاع مقدس به نگارش درمی‌آید برای نسل جوان و آشنایی آن‌ها با تاریخ مقاومت مردمان این سرزمین بسیار اهمیت دارد.


وی با قدردانی از مرکز اسناد برای انتشار کتاب روایت ناتمام همسر شهید خود، اظهار داشت: با دیدن این کتاب، احساس خوبی نسبت به همسر شهید خود دارم و با خواندن سرگذشت و اتفاقاتی که برای ایشان افتاده، خاطرات آن سال‌ها برایم زنده می‌شود.

 


قابل‌ذکر است که شهید احمد غلامی از فرماندهان و از بنیان‌گذاران تیپ 10 سیدالشهداء تهران و از فرماندهان تیپ 27 محمد رسول‌الله (ص) است. همچنین طی دوره‌ای تا پایان جنگ فرمانده تیپ ۱۱۰ خاتم‌الانبیا بوده‌اند.


کتاب «تاریخ شفاهی سردار شهید احمد غلامی»، تنها ۱۸ جلسه برگزار شد و دیگر ادامه پیدا نکرد؛ زیرا ایشان در حین این گفتگوها در عرصه نبرد با داعش در سوریه، به شهادت رسید.

 

دسته بندی اخبار: 
گزارش

دیدگاه جدیدی بگذارید