مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

بازدید فرمانده سپاه پاسداران از غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعدازظهر امروز با حضور در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از غرفه‌های مختلف بازدید کرد. وی همچنین از غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.


فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران، اظهار داشت: هر کشور، جامعه و ملتی اگر ذهن وسیع داشته باشد و قوه متفکره و عاقله بزرگی داشته باشد، قدرتمند می‌شود.


وی افزود: درواقع قدرت حقیقی مربوط به ذهن‌ها و دل‌هاست و نمایشگاه کتاب خاصیت خوبی که دارد این است که در گستره منابع فهم و درک و دانش کشور می‌تواند مؤثر باشد و نسل جوان را به کتاب ترغیب کند.


فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: کتاب مثل انسان، موجود زنده است و جسم دارد، روح هم دارد. معاونت با کتاب می‌تواند در رشد و تربیت و تکامل شخصیت انسان‌ها و جامعه مؤثر باشد.


به گفته این مقام مسئول، درست است که کتاب‌های الکترونیک وجود دارد، ولی کتاب به همین مفهوم سنتی رایج و ریشه‌دار آن یک طعم و مزه دیگری دارد. همان‌طور که ممکن است انسان‌ها را از پشت تلویزیون ببینید، اما وقتی آن‌ها را از نزدیک می‌بینید احساس دیگری به آن‌ها داشته باشید.


وی تأکید کرد: باید توجه داشته باشند که کتاب هم مثل انسان می‌تواند خوب و یا بد باشد؛ بنابراین باید آن کتابی که به عقلانیت، منطق، علم و دین انسان کمک می‌کند، انتخاب کنند.


وی درباره تأکید مقام معظم رهبری در تقویت انتشار کتاب‌های به‌روز برای جوانان گفت: علم یک پدیده سیال و در حال رشد و تحول است؛ بنابراین ما باید حتما و همیشه در خط مقدم پیشرفت‌های علمی قرار بگیریم. علاوه بر اینکه نیاز داریم کتا‌ب‌های قدیمی را مطالعه کنیم، به تحقیقات و پژوهش‌های جدید نیز نیازمندیم چراکه جهان در حال رشد است و کتاب‌ها، یافته‌ها جدید، زمینه‌های مناسب برای رشد هستند.

 

دسته بندی اخبار: 
گزارش
اخبار- فرماندهان دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید