رویدادهای 1 اسفند؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

برگزاری هشتمین همایش راویان دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

هشتمین همایش دو روزه راویان دفاع مقدس طی روزهای دوشنبه و سه شنبه بیست و هفتم و بیست و ششم آذرماه با حضور جمعی از اساتید راوی در واحد علوم و تحقیقات در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

 

در این همایش سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سردار سرلشکر پاسدار «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار «کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، «علی اکبر ولایتی» رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی سخنرانی کردند.

 

همچنین در این همایش از مستند «مسیرکمال» زندگی‌نامه شهید فرانسوی دفاع مقدس «شهید کمال کورسل» و آلبوم موسیقی «خاطرات سرخ» رونمایی شد.

 

به گزارش خبرنگار سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، ‌سردار سرلشکر پاسدار «سیدیحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در هشتمین همایش راویان دفاع مقدس با اشاره به اینکه دیپلماسی باید همگام با قدرت نظامی پیش برود، اظهار داشت: متاسفانه در دوران دفاع مقدس بازوی سیاسی ما در تراز بازوی نظامی ما پیش نمی‌رفت، و پیروزی‌های بزرگی که به دست می‌آمد، بُرد سیاسی لازم را در دیپلماسی نداشت.

 

وی با نابرابر خواندن جنگ ایران و عراق گفت:  در اواخر جنگ قدرت عراق چندین برابر شده بود، به طوری که در حوزه زمینی به تعداد گردان‌های ما، از تیپ برخوردار شده و در حوزه هوایی نسبت به شروع جنگ 6 برابر بر توانش افزوده شده بود؛ بهترین جنگنده بمب افکن‌ها را در اختیار گرفته بود و همچنین هواپیماهای میراژ و سوپراتاندارد و پی سی 7 را خریداری کرده و بمب‌های لیزری را از ارتفاع 33 هزار پایی علیه ما استفاده می‌کرد.

 

دفاع مقدس انقلابی علیه اشغالگری بود/ روایتگری دفاع مقدس عین مجاهدت است.

 

سرلشکر «رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در هشتمین همایش روایت‌گری دفاع مقدس تصریح کرد:

دفاع مقدس خود یک نهضت است، و همانطوری که اسلام با رحلت پیامبر (ص) به پایان نرسید و کربلا نیز با شهادت امام حسین (ع) تمام نشد، دفاع مقدس نیز با پایان جنگ به پایان نرسیده است؛ چرا که ما با این جنگ یک نهضت راه اندازی کردیم که پیام‌رسانانش راویان هستند.

 

کار شما راویان دفاع مقدس ارزشمند و ذی‌قیمت است. هر جمله‌ای که شما از شهدا به نسل بعدی انتقال می‌دهید عین مجاهدت و کاری زینبی و سبب شادی روح شهدا است؛ چراکه شما فلسفه مجاهدت و شهادت آنها را به نسل آینده منتقل می‌کنید.  انقلاب 57، انقلاب علیه استبداد و دیکتاتوری بود و دفاع مقدس نیز انقلابی علیه اشغالگری بود زیرا ملت ایران فراتر از ارتش و سپاه در جنگ انقلاب کرد و شما راویان پیام‌آور این انقلاب بزرگ هستید.

 

همچنین علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، در هشتمین همایش راویان دفاع مقدس اظهار داشت:‌ عراق در جنگ تحمیلی هشت ساله با حمایت مالی عربستان، کویت و امارات از روسیه، فرانسه و دیگر کشورها اسلحه دریافت کرده و با ما می‌جنگید در حالی‌که ما در تحریم به‌ سر می‌بردیم. این در شرایطی بود که مقررات بین‌المللی تنها در جهت منافع قدرت‌های استکباری استفاده می‌شد و موضوع به اثبات رساندن استفاده بعثی‌ها از سلاح شیمیایی نیز یک نمونه از این مسائل بود.

عکس‌های مرتبط: 
دسته بندی اخبار: 
از دیگر رسانه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید