مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 23 دی

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

تأمین کتابخانه یادمان‌های فکه، شرهانی و فتح‌المبین، توسط آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات، میثم اکبرزاده مدیر اطلاع‌رسانی این مرکز با اعلام این خبر که امروز شنبه (هیجده اسفندماه) طبق روال سال‌های قبل، سه یادمان راهیان نور توسط آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تأمین‌شده است، گفت: این مرکز، مسئول کمیته تأمین محتوای روایت ستاد راهیان نور است و به همین دلیل طبق مسئولیتی که بر عهده دارد از سال 93 تاکنون در دو سال پیاپی شش یادمان را پوشش داده است.

وی با اشاره به سال 96 اظهار کرد: امسال نیز کتابخانه‌های یادمان‌های فکه، شرهانی و فتح‌المبین توسط کتاب‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تأمین خواهد شد. امروز سه سری کتاب از آثار انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس که هر سری بالغ‌بر 100 عنوان می‌باشد، تحویل کمیته راهیان نور گردید.

اکبرزاده با تأکید بر اینکه این 100 عنوان کتاب حوزه‌های مختلفی را پوشش می‌دهند و متنوع می‌باشند، بیان داشت: این کتاب‌ها شامل سیره شهدا، روزشمار، اطلس، ترجمه و کتاب‌های پژوهشی و عملیات محور هستند.

وی افزود: در میان این عناوین برخی از  کتاب‌ها به‌تازگی منتشرشده و برخی دیگر، جزو کتاب‌های تقدیر شده و برگزیده در مسابقات و جشنواره‌های مختلف هستند.  

همچنین مدیر اطلاع‌رسانی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به انتشار «ویژه‌نامه نگین» برای راهیان نور، اظهار داشت: ویژه‌نامه فصلنامه تخصصی نگین هرسال منتشر می‌شود و با تائید سردار ادیبی دبیر ستاد راهیان نور کل کشور، فقط در میان راویان توزیع خواهد شد.

وی به محتوای این ویژه‌نامه‌ها اشاره کرد و گفت: در سال اول ویژه‌نامه نگین شماره 53 با رویکرد نقد صریح منتشر و توزیع شد. در سال دوم ویژه‌نامه نگین شماره 56 نیز با تخصصی‌تر شدن نقدها منتشر شد و امسال این ویژه‌نامه با شماره 59 با رویکرد نقدهای ایجابی منتشر خواهد شد و در میان راویان توزیع می‌شود.

 

دسته بندی اخبار: 
اخبار- مرکز

دیدگاه جدیدی بگذارید