مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 23 دی

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

تبریک روز قلم توسط سردار اصلانی مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

 

به نام خداوند لوح و قلم

"ن، والقلم و ما یسطرون" سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر شرافت و قداست آن است. پروردگار عالم در نخستین ارتباط وحیانی با رسول الله () نیز سخن از قلم به میان می آورد: (( اَلََّذی عَلََّمَ بِالقَلَم)). از این روی روز قلم، روز قدردانی و پاسداشت پرچمداران وادی قلم، علم و اندیشه و آگاهی است؛ روز کسانی که به حرمت قلم، سعی در نگاشتن حقیقت دارند و برای تولید و انتشار حقایق عالم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. مجاهدت دلسوزانه و متعهدانه اهالی قلم است که همواره آنان را وجدان بیدار، تصویرگران زمان، زبان گویا و چشمان تیزبین جامعه قرار داده و ثابت کرده اند که صدای حق و حقیقت هیچ گاه خاموش شدنی نیست.

 

اگرچه جایگاه رفیع قلم در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دفاعی بر کسی پوشیده نیست، اما حفظ شأن و کرامت قلم مرهون تلاش و آگاهی همراه با تعهّد است که تأثیرگذار و نقش آفرین خواهد بود.

 

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اهل قلم، چهاردهم تیر ماه، روز قلم را به تمامی فرهیختگان ارجمند کشور، پاسداران اهل قلم و همکاران، پژوهشگران و نویسندگان عزیز مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال برای تمامی طلایه داران عرصه قلم و پژوهش و نگارش آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

 

                                                                                                         سرتیپ پاسدار حمید اصلانی

                                                                                                 مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید