مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

توانستیم به داستان ناوها خاتمه بدهیم/ ما یک قدرت بزرگ و شکست‌ناپذیریم

چاپلینک ثابت
فرمانده سپاه:

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت که در سالن شهید بهرامی گفت: امروز نگران نیستیم و در آخرین فراز مواجهه با آمریکا هستیم.


وی با اشاره به اینکه وسعت و عظمت هر کشوری به وسعت فکرها و اندیشه و قلمرو تفکر مردان وزنان آن کشور است، ادامه داد: فرهنگ، دانش، اخلاق، معنویت، ‌اندیشه ‌و مهم‌تر از آن استقلال فرهنگ، نشانگر عظمت یک جامعه است. امروز شما نمادها و مظاهر تفکر نوین جامعه ما هستید. موقعیتی که شما در آن قرار دارید بسیار حساس برای آینده ایران است. ما می‌خواهیم به برکت انقلابمان عصر طلایی تمدن اسلامی را به برگت اندیشه‌های افق آفرین رهبرمان احیا کنیم. در گذشته دنیای اسلام و بخصوص ایران مهد تمدن، علم و فرهنگ جهان بوده است.


فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: امروز دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها، نمادها و مظاهر تفکر نوین جامعه و بیرق‌داران علم و فرهنگ و پرچم‌داران اندیشه هستند. کشور با این دانشجویان و دانشمندان بزرگ می‌شود، ارتفاع می‌یابد و معتبر، مقتدر و پیشرفته می‌شود و انشا الله جایگاه تمدنی خود را بازمی‌یابد.


سردار سلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی آمد تا احیاگر مجدد عصر تمدن اسلامی باشد و مسلمانان را از گورستان جهل مدرن بیدار کند، اما قدرت‌های بزرگ نمی‌توانستند بپذیرند که تمدنی به نام اسلام در جهان حاکم شود زیرا هندسه قدرت در جهان تغییر می‌کرد. پیام انقلاب همان ارزش‌های الهی بود و آن‌ها می‌دانستند امواج این انقلاب مرزها را درمی‌نوردد.


وی با تأکید بر اینکه ما در این چهل سال صف‌آرایی دشمنان را دیده و با آن‌ها برای احیای عزت ایران و اسلام جنگیده‌ایم اظهار داشت: می‌خواستند مدل یک حکومت اسلامی در زمین شکل نگیرد اما ما می‌خواستیم مدل یک حکومت بر اساس ارزش‌های اسلامی شکل بگیرد امروز هم همین است. ما جنگ‌های بزرگی را پشت سر گذاشتیم اما پیش رفتیم و به دستاوردهای بزرگی رسیدیم.


وی تأکید کرد: در دوران دانشجویی ما هیچ تصوری از پرتاب ماهواره به فضا نداشتیم اما امروز ما ماهواره می‌سازیم و آن را در فضا تزریق می‌کنیم. امروز همه این‌ها مانند ساخت یک دوچرخه برای ما آسان است. ما می‌خواستیم داستان کشتی‌های جنگی و ناوهای هواپیمابر را در دریا حل کنیم.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: شهید طهرانی مقدم این کار را برعهده گرفت. سیستم هدایت و کنترلی که قادر باشد موشک بالستیک را برای اصابت به هدف متحرک هدایت کند یک اعجاز فناوری است که شاید در یک یا دو‌ کشور وجود داشته باشد.


وی بیان داشت: ما باید این کار را می‌کردیم و می‌توانستیم ناوها را از راه‌های دور بزنیم. تست‌های متعددی انجام شد اما همه ناموفق بود. 12 سال پیش این اتفاق رخ داد که هدفی معادل یک‌سوم ناو هواپیمابر در دریا مورد هدف قرار گرفت و ما توانستیم به داستان ناوها خاتمه بدهیم.


وی ادامه داد: ما در جنگ پیش رفتیم درحالی‌که در تحریم جهانی بودیم اما امروز ما خودمان پالایشگاه و نیروگاه و هواپیما و رادار می‌سازیم و اورانیوم غنی می‌کنیم و هیچ‌کس نمی‌تواند ما را متوقف کند. این محصول تلالو خورشید ولایت بر این سرزمین است.

فرمانده کل سپاه بیان داشت: وقتی فرمانده نیروی هوافضای سپاه بودم رهبر انقلاب فرمودند موشک‌ها باید دقیق باشد. وقتی از دقت ۳۰ متری یک موشک گزارش دادم گفتند این هم زیاد است و ما پیش رفتیم تا به‌دقت ۱۰۰ رسیدیم. امروز ما یک قدرت بزرگ و شکست‌ناپذیریم زیرا همه سناریوها را تجربه کردیم.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: دشمن با همه توان خود در حداکثر فشار ممکن در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و روانی فعال‌شده اما ملت ایران ایستاده است و همچنان به‌پیش می‌رود. امروز ما توانسته‌ایم با اقتدار فضای عملیات روانی دشمن را بشکنیم و ظرفیت دشمن برای جنگ را تخلیه کنیم.


وی با اشاره به اقدامات اخیر ترامپ اظهار داشت: ما امروز میدان تأثیر جهانی ساخته‌ایم. این مسئله برای ایران یک قدرت مطلق منطقه‌ای و یک قدرت نسبی جهانی ساخته است. آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست‌خورده است؛ زیرا فلسفه آن‌ها دشمن‌پرور است نه قدرت پرور. آمریکا به پدیده نرخ تنزیل سیاسی رسیده است که موجب می‌شود هرچه حرکت می‌کند میدان‌های بیشتری را از دست می‌دهد. ما امروز بسیار قوی‌تر از اوایل انقلاب هستیم.


سرلشکر سلامی عنوان کرد: ما در عراق حضور نظامی نداریم و در سوریه هم اندک مستشارانی داریم. ما در آخرین فرازیم و مشکلات اقتصادی ما حل‌شدنی است. جنگ ما بر سر مدل بود؛ آن‌ها می‌خواستند مدل یک نظام اسلامی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی روی زمین شکل نگیرد، اما ما می‌خواستیم دقیقا این مفاهیم و ارزش‌ها به مصادیق قابل‌رؤیت تبدیل شود.

 

دسته بندی اخبار: 
گزارش
اخبار- فرماندهان دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید