مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

در دوران دفاع مقدس همه مردم ما غیرتمندانه وارد صحنه شده و به تکلیف خود عمل کردند

چاپلینک ثابت
سردار غیب پرور در اختتامیه جشنواره ملی راهیان نور؛

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سردار غلامحسین غیب‌پرور اظهار کرد: دفاع مقدس گنجی است که باید آن را استخراج کرد، سال‌ها نیاز است تا آموزه‌های این گنج عظیم بررسی و مورد تحلیل قرار گرفت.


وی افزود: دفاع مقدس همان حماسه عاشورا و کربلا است، ملت ما در دفاع مقدس به تبعیت از امام راحل و بدون در نظر گرفتن محاسبات دنیوی در مقابل دشمن ایستادند.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهدای ما در مقابل تجهیزات و قدرت دشمن نلرزیدند و نهراسیدند بلکه مکتب مقاومت و ایستادگی را در پیش گرفتند و دشمن را به‌زانو درآوردند.


غیب‌پرور عنوان کرد: امام حسین (ع) درصحنه کربلا از امکانات مادی بی‌نصیب بود و فقط تعداد کمی یار و یاور داشتند، اما به تکلیف خود که همان جهاد درراه خداوند متعال بود، عمل کردند در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما نیز در مقابل سلاح و امکانات دشمن هیچ بودند، اما به پیروی از مکتب حسینی در مقابل دشمنان و مستکبران ایستادند.


وی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس مایه عزت انقلاب اسلامی شد، اظهار کرد: همه دشمنان از شرق و غرب عالم دست در دست هم دادند تا انقلاب نوپای اسلامی ما را زمین بزنند، علت این عصبانیت آن‌ها این بود که ما فریاد استقلال و عزت و اعتلای اسلام را سر می‌دادیم این تنها کلام امام راحل ما بود.


غیب‌پرور عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم ما غیرتمندانه وارد صحنه شده و به تکلیف خود عمل کردند و حامی اسلام و انقلاب شدند و ارزش‌های اسلامی، چون ایثار، فداکاری، صبر و استقامت را به نمایش گذاشتند.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: معدل سن شهدا در دوران دفاع مقدس 22 سال و نیم بود، عالم باید بداند که جوانان ما در ایام جنگ برای دفاع از عقیده کمر همت بستند و در خط مقدم قرار گرفتند و سختی‌ها را به جان خریدند.

وی اظهار کرد: امروز راه نجات، رستگاری و فلاح کشور باور کردن جوانان است، رهبر معظم انقلاب نسبت به جوانان اهمیت ویژه‌ای قائل هستند، بیانات ایشان از سر حکمت است و در تعریف از جوانان تعارف نمی‌کنند.

غیب‌پرور افزود: اگر جوانان را باور کنیم و به آن‌ها اعتماد داشته باشیم، آینده انقلاب بیمه خواهد شد، باید این نگاه در میان مسئولان کشور ایجاد شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مناطق عملیاتی میقات عشق و میعادگاه عاشقان است، زائران سرزمین نور باید بدانند که سفیران شهدا هستند و باید نام و یاد شهدا را زنده نگه‌دارند.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج

 

دسته بندی اخبار: 
از دیگر رسانه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید