مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 27 آذر؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

مهمترین اخبار

در مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس صبح امروز، از چهره‌های پیشکسوت این عرصه تجلیل به عمل آمد.

مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس انجام گرفت؛

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما هر جا با دشمن جنگیدیم بزرگ و قدرتمند شده ایم. نیازمند الگوی جنگ دفاع مقدس هستیم و با این شیوه با هر کسی بجنگیم پیروز خواهیم شد.

سردار سلامی:

ارتش عراق در ادامه حمله به مناطق مسکونی، در روز 28 آذر 1361 با 2 فروند موشک جدید، شهر و مردم دزفول را به خاک و خون کشید.

عملیات سید صادق و کلینه در منطقه سید صادق (در شمال سرپل ذهاب) در تاریخ 28 آذر 1359 توسط نیروهای سپاه و ارتش انجام شد.

1359: آرامش در جبهه جنوب، نبرد سنگین در جبهه میانی/ هوانیروز خوش درخشید: انهدام 17 تانک و نفربر دشمن در منطقه سیدصادق

1360: صدور دستور عقب‌نشینی از ارتفاعات جنوب تنگ کورک به نیروهای خودی/ متلاشی شدن شبکه مشترک منافقین در بهبهان و گچساران

1361: دزفول به خاک و خون کشیده شد/ حمله شیمیایی در نفت شهر/ انتقال گروگان های نظامی گروهک غیرقانونی دمکرات به قلعه دیزه عراق

1366: آغاز عملیات نصر 10 در منطقه زبیدات (جبهه میانی)/ ام‌القصر، محور توجه دشمن در جبهه جنوب.

رئیس سازمان بسیح هنرمندان سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ گفت: نویسنده ادبیات داستانی انقلاب و دفاع مقدس ثمره کار خود را در قالب چاپ و انتشار اثر خود به شکل کتاب می‌بیند اما فعالیت در حوزه هنرهای نمایشی پیرامون این موضوع سرنوشت مشخصی ندارد و فعالان تئاتری خروجی درخوری از تولیداتشان با وجود سختی‌هایی که متحمل می‌شوند، شاهد نیستند.

ادبیات داستانی انقلاب و دفاع مقدس

پیکر مطهر ۴۶ شهید دوران دفاع مقدس امروز سه شنبه ۲۷ آذر ماه و همزمان با سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) از طریق مرز مهران وارد کشور شد.

مشاور امور زنان و خانواده رئیس بنیاد شهید از برگزاری اولین نشست «انتقال تجارب بین نسلی همسران شهدا» در بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.

1359: انهدام 2 هلی‌کوپتر، دو تانک و نفربر و 6 خودروی عراقی حاصل مقاومت امروز رزمنده‌ها/ دشمن در منطقه مریوان با افزایش نیروها، حالت تهاجمی به خود گرفت

1360: دعوت از سفرا و دیپلمات‌های 24 کشور برای بازدید از بستان/ عراق به دروغ مدعی است همچنان بستان را در اختیار دارد/ پاکسازی جنگل‌های اطراف فومن به دست نیروهای سپاه

1361: افزایش درگیری‌ها در خلیج فارس با شلیک 8 موشک توسط عراق به کاروان باری ایران/ گشایش یک اعتبار 210 میلیون دلاری توسط آمریکا برای عراق

1366: کمبود آموزش، مشکل اصلی در برابر حملات شیمیایی/ تصمیم ایران برای پیشروی در عراق برای پایان‌دادن به جنگ / اعتراض شدید ایران به دخالت ناوهای آمریکایی در عملیات راداری ایرانی.

در کتاب «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» سعی شده منظومه اندیشه سیاسی آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ترسیم شود.
 

از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛

صفحه‌ها