مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

رونمایی از تازه ترین آثارمرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مراسم رونمایی و معرفی دو اثر تازه به چاپ رسیده ی این مرکز با همکاری خبرگزاری تسنیم  برگزار خواهد شد.

«مخابرات در جنگ به روایت سردار شیرانی نژاد» و «امدادگر کجایی؟» دو عنوان کتابی است که قرار است روز دوشنبه 28 آبان 97 ساعت 14 با حضور نویسندگان این دو اثر و جمعی از صاحب نظران و پژوهشگران دفاع مقدس در باشگاه خبرنگاران پویا رونمایی شود.

کتاب «امدادگر کجایی؟» شامل خاطرات علی عِچْرِش است که توسط معصومه رامهرمزی به‌نگارش درآمده است. این کتاب شامل هشت فصل است که می‌توان به روزهای خیلی دور، روزهای بیداری، روزهای بالندگی، روزهای ایستادگی، اعزام به ماهشهر، مهاجرت، روزهای حج و امداد و روزهای پایانی اشاره کرد. همچنین در پایان این کتاب اسناد به‌همراه تصاویری منتشر شده تا مستندی برای مطالب منتشره باشد.

«مخابرات در جنگ» نیز حاصل 27 جلسه گفت‌وگوی یحیی نیازی با مهدی شیرانی‌نژاد جانشین واحد مخابرات در دوران هشت‌ساله جنگ ایران و عراق است. شیرانی‌نژاد که در شکل‌گیری، توسعه، تجهیز و مأموریت‌های این واحد حضور پیوسته‌ای داشته، دانسته‌ها و مشاهدات خود را از این دوران پرماجرا در این جلسات روایت کرده است.

ماجرای زندگی شخصی، تجارب دو سال اول پس از انقلاب، ورود به جنگ، حضور در مخابرات تیپ امام حسین(ع)، شکل‌گیری مخابرات قرارگاه خاتم(ص) و قابلیت‌ها و نقش مخابرات در عملیات‌های دوران دفاع مقدس، محوری‌ترین موضوعات در 494 صفحه از روایت شیرانی‌نژاد است.

دسته بندی اخبار: 
اخبار- مرکز
اخبار - آثار مرکز

دیدگاه جدیدی بگذارید