مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 24 مهر؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

رونمایی از فصلنامه فرهنگی ـ ترویجی بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت

چاپلینک ثابت

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، در جلسه کارگروه موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت که پیش از ظهر سه شنبه 25 مهرماه با حضور اعضای شورا و اعضای این موسسه برگزار شد، از فصلنامه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت رونمایی شد.

 

فصلنامه علمی ـ ترویجی و  فرهنگی بهداری رزمی که با مشارکت نهادهای فرهنگی مرتبط به دانشگاه های علوم پزشکی، نیروی نظامی و انتظامی کشور، نهادهای فرهنگی موسسات سلامت و نهادهای علمی، پژوهشی و فرهنگی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است به جمع‌آوری، تهیه و چاپ نوشته های علمی، فرهنگی، پژوهشی، ابتکارات، تهدیدات و پیش‌بینی و پیشگیری‌های مطالب ضروری در حوزه بهداری دفاع مقدس می پردازد.

 

این فصلنامه می کوشد تا به صورت اختصاصی، اطلاعات جامع و کاملی از اخلاق پزشکی، تاریخچه بهداری رزمی، تاریخ پزشکی و چگونگی امداد و درمان رزمندگان در جنگ‌های مهم تاریخ را به مخاطبانش منتقل کند.


 
مقالات معتبر و مستند در زمینه مسئولیت‌شناسی پزشکان، فلسفه و آداب آمادگی دفاعی در حوزه طب و سلامت، نقش، مسئولیت و دستاوردهای بانوان در جنگ تحمیلی و بهداری رزم از دیگر مطالب ارزشمند این فصلنامه است.

 

این فصلنامه برای مخاطبین، علاقمندان و فعالان حوزه های بهداری دفاع مقدس، نکات آموزنده ای از قبیل بهداشت و سلامت، طب رزمی، طب هوا و فضا، طب اورژانس، مراقبت های ویژه، طب فیزیکی و توانبخشی، حوادث غیرمترقبه، فرهنگ و فرهنگ‌سازی سلامت، اخلاق و تاریخ پزشکی را در بر دارد.

 

دسته بندی اخبار: 
از دیگر رسانه‌ها
اخبار- پژوهش در حوزه دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید