مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

رونمایی از کتاب "همراه" در سومین روز از هفته دفاع مقدس

چاپلینک ثابت
تاریخ شفاهی همسر سرلشکرپاسدار سیدیحیی صفوی

به گزارش خبرنگار تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، امروز طی مراسمی با حضور مقامات کشوری و لشکری از کتاب تاریخ شفاهی سرکارخانم دکتر شبابی همسر سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در محل باغ موزه دفاع مقدس رونمایی شد.

 

این مراسم که ساعت 9.30 دقیقه صبح روز سه شنبه به تاریخ 1396/7/2 در محل باغ موزه دفاع مقدس آغاز شد و سید یحیی صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرلشکر پاسدار ، سردار حمید اصلانی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، حجت الاسلام زنگنه مسئول سازمان فرهنگی و خانواده سپاه ، دکتر علی دارابی معاون امور استانهای سازمان صداوسیما، سردار خضرایی رئیس باغ موزه دفاع مقدس به همراه جمعی از رزمندگان و یادگاران  دوران دفاع مقدس در این مراسم شرکت داشتند.

 

در این مراسم سرداراصلانی علت نامگذاری کتاب را اشاره رهبر معظم انقلاب در سومین نشست اندیشه های راهبردی با موضوع زن و خانواده *  به همسران مبارزان انقلاب در همراهی آنان و همچنین تعبیری که سرلشکر صفوی قبل از ازدواج بکار می‌بردند و تصور خود از ازدواج را پیدا کردن همراه زندگی می دانستند بیان نمود.

 

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گنج پر مایه جنگ و دفاع مقدس را تجربه ای دانست که در عرصه های مختلف علمی و اخلاقی و مدیریتی موجب جوشش برکات و خلاقیتها و ارزش‌مداری‌ها شد.

 

سرداراصلانی در پایان سخنان خود از زحمات مدیر گروه مطالعات اجتماعی دکتر یحیی نیازی و محقق و تدوین‌گر این کتاب سرکار خانم زهرا اردستانی تشکر و قدردانی کرد و از زحمات مرحوم دکتر اردستانی که تهیه و تدوین کتاب در زمان مسئولیت ایشان انجام گرفت یاد کرد. همچنین ایشان وعده انتشار سایر کتابهای تاریخ شفاهی همسران فرماندهان در آینده نزدیک را داد.

 

در ادامه مراسم دکتر دارابی و سردار رحیم صفوی نیز به ایراد سخنانی پرداختند که در گزارشهای بعدی به آن می پردازیم.

 


 

* بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در سومین نشست اندیشه های راهبردی با موضوع زن و خانواده در تاریخ 1394/10/14 :  "ما در دوران مبارزه و بعد از دوران مبارزه، دوران پیروزی انقلاب، آزمایش کردیم، مردانی که همسران همراه داشتند، هم در مبارزه توانستند پایدار بمانند، هم بعد از انقلاب توانستند خط درست را ادامه بدهند."

عکس‌های مرتبط: 
دسته بندی اخبار: 
گزارش
اخبار- فرماندهان دفاع مقدس

دیدگاه جدیدی بگذارید