مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 خرداد؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

سه نشست تخصصی با موضوع ادبیات و تاریخ دفاع مقدس برگزار می‌شود

چاپلینک ثابت

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، دبیرخانه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، در راستای برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌های نختلف ادبیات دفاع مقدس سه نشست را با موضوع شعر، داستان و تاریخ شفاهی دفاع مقدس برگزار می‌کند.

این سه نشست به ترتیب با عنوان «موانع و راهکارهای ارتقا جایگاه ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس»، «شعر دفاع مقدس و مخاطب امروز» و «روش‌شناسی تاریخ شفاهی دفاع مقدس» در روزهای 12، 13 و 14 تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

در نشست نخست که با عنوان «موانع و راهکارهای ارتقا جایگاه ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس» که در روز 11 تیرماه  و از ساعت 9:30 صبح در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد، حسینعلی قبادی، قدرت‌الله طاهری، محمد رضا موحدی و محمد حنیف به ارائه مقاله خواهند پرداخت و در ادامه نشست تخصصی با حضور علی اصغر شیرزادی، احمد شاکری، مجید قیصری و قاسمعلی فراست برگزار خواهد شد.

در نشست دوم با موضوع «شعر دفاع مقدس و مخاطب امروز» نیز که در روز 12 تیر ماه و از ساعت 15 به میزبانی خبرگزاری مهر برگزار می‌شود، یدالله قائم پناه و کارمان شرفشاهی به ارائه مقاله خواهند پرداخت و در ادامه نشست تخصصی با حضور محمود اکمرامی فر، سید احمد نادمی، رضا اسماعیلی، سودابه امینی و مجید سعدآبادی برگزار می‌شود.

در سومین نشست نیز که با موضوع «روش شناسی تاریخ شفاهی دفاع مقدس» در روز 13 تیرماه و از ساعت 14 به میزبانی سازمان اسناد و آرشیو ملی ایران برگزار می‌شود، دکتر مرتضی نورایی، استاد دانشگاه اصفهان و سفیر علمی ایران در دانشگاه صوفیه بلغارستان به سخنرانی خواهد پرداخت.

 

دسته بندی اخبار: 
از دیگر رسانه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید