مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 30 اردیبهشت؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

پیام تسلیت سرپرست دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت درگذشت دکتر حسین اردستانی

چاپلینک ثابت

 

سرپرست دانشگاه شهید بهشتی در مراسم نیکو داشت دکتر حسین اردستانی که در روز دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 درسالن کنفرانس دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، دکتر اردستانی را پژوهشگری برجسته و صاحب نظر و ثابت قدم درحوزه انقلاب و به ویژه دفاع مقدس دانست که درتمام 8 سال دفاع مقدس به عنوان سربازی صادق حضور داشت و با تعهد به آرمان‌های امام (رحمه‌الله) انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بی‌بدیل در جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس و حفظ میراث ارزشمند شهدا داشت.

 

متن پیام دکتر سید حسن صدوق به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

تنها ذات مقدس پروردگارت باقی می ماند چون او دارای صفات جمال و جلال است.  درگذشت سردار رشید اسلام و پژوهشگر اندیشمند و خدوم انقلاب مرحوم دکتر حسین اردستانی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مایه اندوه فراوان گردید. وی پژوهشگری برجسته و صاحب نظر و ثابت قدم درحوزه انقلاب و به ویژه دفاع مقدس بود که درتمام 8 سال دفاع مقدس به عنوان سربازی صادق حضور داشت. مرحوم اردستانی که زاده خانواده مذهبی بود پس از گذشت 2 سال از جنگ تحمیلی به بخش جنگ دفتر سیاسی پیوست و راوی گری در این حوزه را تا آخرین روز حیات این جهانی خود ادامه داد.

 

ایشان از سال 1370 و با پذیرش در علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی به خانواده بزرگ این دانشگاه ملحق شد و در ادامه تحصیلات خود را تا مقطع دکتری در این دانشگاه ادامه داد. به گواه یاران و همکارانش تعهد به آرمانهای امام (رحمه الله) انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درکنار تخصص و تلاش پیوسته اش نقش بی بدیل در جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس و حفظ میراث ارزشمند شهدا داشت.

 

اینجانب درگذشت مرحوم سردار دکتر حسین اردستانی را به محضر امام زمان (عج) مقام معظم رهبری و خانواده محترم، همرزمان و همکارانش تسلیت عرض نموده، علو درجات را برای ایشان از درگاه پروردگار متعال مسئلت دارم.

 

سید حسن صدوق سرپرست دانشگاه شهید بهشتی

 

دیدگاه جدیدی بگذارید