مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

پیام تسلیت هیئت مدیره مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

چاپلینک ثابت


بسم الله الرحمن الرحیم

 

باکمال تأسف و تأثر در کمال ناباوری خبر ارتحال جان‌سوز برادر عزیزمان آقای دکتر حسین اردستانی مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را واصل کردیم و در بُهت سنگینی قرار گرفتیم.

 

بی‌تردید او پژوهشگری اندیشمند و چیره‌دست در حوزه دفاع مقدس به شمار می‌رفت. پژوهشگری که جنگ را با همه وجود در صحنه‌های نبرد 8 ساله دفاع مقدس ملت قهرمان ایران در کنار فرماندهان و رزمندگان تجربه کرده بود.

 

تلفیق محققانه و هنرمندانهٔ دانسته‌ها، داشته‌ها و یافته‌های او از جنگ با آموخته‌ها و سپس معلمی در دانشگاه او را به یکی از برجسته‌ترین محققین در این عرصه تبدیل کرد.

 

بی‌تردید نتیجه قطعی اندیشه‌ها و آگاهی، تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، امام و شهیدان، عزم جزم و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی و شوریدگی او در دوره مدیریت بر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صیانت و پاسداری از واقعیت‌های دفاع از این مرزوبوم است.


دکتر اردستانی در 10 سال مدیریت خود با ایجاد تحول در ساختار, مدیریت و مأموریت‌های مرکز و طراحی و به ثمر رساندن موضوعات اساسی ازجمله تاریخ شفاهی جنگ و پژوهش در حوزه نظامی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ادبیات دفاع مقدس و نیز حضور جهادی در میان راهیان نور و نیز اتصال شخصیت‌های بزرگ لشکری و کشوری به مرکز اسناد و استفاده همزمان از نیروهای باتجربه و نیروهای جوان با هدف جلوگیری از تحریف در تاریخ جنگ، مرکز را در مسیر درست و درعین‌حال بی‌بازگشتی قرار داد که امید است اندیشه‌های او با همدلی و همیاری همکاران و دوستان او در مرکز ادامه یابد.

 

هیئت امنای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس این ضایعه را به ِِرهبری معظم و فرماندهان و رزمندگان و همسر گرامی و فرزندان عزیز ایشان  تسلیت می‌گوید و برای آن فقید سعید علو درجات و هم‌نشینی با امام و شهیدان آرزو می‌کند.

 

هیات مدیره مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس


سرتیپ پاسدار حسین سلامی
سرتیپ پاسدار احمد غلامپور
سرتیپ پاسدار غلامرضا محرابی
سرتیپ پاسدار حمید اصلانی
سرتیپ پاسدار علی فدوی
سرتیپ پاسدار محمد پاکپور
سرتیپ پاسدار علی زاهدی
سردار علاء الدینی

دیدگاه جدیدی بگذارید