مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

کار فرهنگی به‌منزله قدرت سازی است / تولیدات فرهنگی باید جریان ساز باشند

چاپلینک ثابت
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

سردار دکتر علی‌محمد نائینی مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در جلسه عمومی با کارکنان این مرکز با یادآوری دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان سپاه در روز چهارشنبه 10 مهر با اشاره به رهنمودهای معظم له بیان کرد: به‌جرئت می‌توان گفت این دیدار به‌عنوان یکی از دیدارهای تاریخی و سرنوشت‌ساز بود، خصوصا که برای ادامه حرکت سپاه، بسیار نقش تعیین‌کننده و نقش راهبردی داشت.


وی ضمن اشاره به اینکه مقام معظم رهبری رضایت صددرصدی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشتند، گفت: البته ایشان فرمودند «من قانع نیستم و سپاه مورد انتظار سپاهی است که باید خودش را در مؤلفه‌هایی که مؤلفه‌های قدرت سپاه است صد برابر کند.»


مشاور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اظهار به اینکه این سخن باید تبدیل به گفتمان شود، بیان کرد: ما برای این گفتمان نیاز به اخلاص و روحیه جهادی داریم و باید بدانیم شکر نعمت ولایت از این رضایت صددرصدی تقویت همان مؤلفه‌های سپاه است.


وی با بیان اینکه کار فرهنگی به‌منزله قدرت سازی است، تصریح کرد: منظور از کار فرهنگی یعنی اینکه با قدرت وارد عرصه فرهنگ شویم و تولیدات داشته باشیم و البته این تولیدات باید جریان ساز باشند.


سردار نائینی با اشاره به نقش سپاه در مدیریت فرهنگی کشور یادآور شد: نقش سپاه در تولیدات هنری، ادبی و رسانه ای و حرکت های فرهنگی در مقیاس ملی مانند؛ راهیان نور، ترویج فرهنگ جهاد، مقاومت و دفاع مقدس، برگزاری کنگره ها و یادواره های شهیدان، مناسبت های انقلاب و اربعین و کمک به جبهه فرهنگی انقلاب و در مجموع در حوزه اندیشه، هنر و فرهنگ این نقش بی بدلیل و منحصر به فرد است.

 

 

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در این دیدار به نکات استراتژیکی نیز اشاره داشتند، عنوان کرد: ایشان فرمودند جغرافیای مقاومت آن‌قدر باید گسترش پیدا کند که به تحقق تمدن اسلامی و درنتیجه به برچیدن بساط صهیونیست‌ها منجر شود. بنابراین تربیت نیروی انقلابی را باید در همه کشورهای منطقه هدف قرار دهیم.

 

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تأکید کرد: عامل اصلی قدرتمندی ما همین است. تحقق جامعه توحیدی همان نگاه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است و باید ما مقدمات ظهور را فراهم کنیم.

 

دسته بندی اخبار: 
اخبار داخلی مرکز

دیدگاه جدیدی بگذارید