مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

مقام معظم رهبری - دفاع مقدس

اشتراک در RSS - مقام معظم رهبری - دفاع مقدس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از عوامل تحقق رونق تولید را کار جهادی و فوق‌العاده دانستند و افزودند: رونق تولید یکی از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است و اگر اقتصاد مقاومتی محقق شود، تصمیم‌های سردمداران آمریکایی و صهیونیستی درباره‌ی نفت و مسائل اقتصادیِ دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود.
 

کار جهادی و فوق‌العاده از عوامل تحقق رونق تولید است
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با کارگران:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان نیروی زمینی، اتحاد روزافزون نیروهای مسلح را لازم و موجب عصبانیت دشمن دانستند و فرمودند: دست برادری دادن ارتش و سپاه، حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود.

رهبر انقلاب:

مراسم هشتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با انتشار و رونمایی از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر کتاب «در کمین گل سرخ» همراه شد.

رونمایی از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «در کمین گل سرخ»+دستخط

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن فرمودند: هرچه دشمنان نسبت به ملت ایران شدت عمل بیشتری به خرج دهند و سخت‌تر بگیرند و هرچه از پایبندی ملت ایران به معارف قرآنی عصبانی شوند، اما این ملت در مقابل، قوی‌تر و قدرتمندتر خواهد شد و تمسک خود را به قرآن بیشتر خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن:

رهبر انقلاب اسلامی کینه آمریکایی‌ها از سپاه را ناشی از همین مسئله دانستند و افزودند: آمریکایی‌ها به خیال خود علیه سپاه و در واقع علیه انقلاب و ایران نقشه می‌کشند و گربه‌رقصانی می‌کنند، البته این خباثت‌ها به جایی نخواهد رسید و با برگشتن کید و فریب آن‌ها به خودشان، دشمنان جمهوری اسلامی مانند ترامپ و احمق‌های دور و بر نظام حاکمه آمریکا در حال حرکت به سمت حضیض هستند

رهبر انقلاب در دیدار جمعی از پاسداران به مناسبت روز پاسدار:

در خجسته سالروز عید مبعث، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) با مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، دیدار کردند.

رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی؛

در نخستین روز سال ۱۳۹۸، سال «رونق تولید» رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (پنجشنبه) با حضور در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی الرضا علیه‌السلام در جمع زائران و مجاوران این حرم نورانی سخنرانی کردند.

رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع)
رهبر معظم انقلاب در حرم امام رضا(ع):

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

رعایت ایمنی عزیزانِ مسافر (راهیان نور) هم یکی از چیزهای لازم است که بایستی مورد توجّه باشد؛ برادرانی که مسئول هستند، به این [مسئله] توجّه کنند.

لزوم رعایت ایمنی مسافران راهیان نور
بیانات رهبری درباره راهیان نور (8)

کسانی‌ که در مناطق راهیان نور برای این مسافرین و کسانی که می‌روند روایتگر حوادث هستند، امانت را در این روایتگری به‌طور کامل رعایت کنند. بنده با مبالغه کردن و اغراق‌گویی کردن و مانند این‌ها مخالفم؛ آنچه اتّفاق افتاده به‌قدر کافی شرافتمندانه و پُرانگیزه و جذّاب هست و لزومی ندارد ما همین‌طور یک‌چیزی به آن اضافه کنیم.

رعایت امانت‌داری در روایت حوادث دفاع مقدس در راهیان نور
بیانات رهبری درباره راهیان نور (7)

هر دلی که برای حقیقتْ احترام قائل است، هر انسانی که برای معنویت، صفا، اخلاص و انسانیت ارزش قائل است، باید این‌طور مکان‌ها و خاطره‌ها را همیشه عزیز بدارد. این وظیفه همه ماست.

باید این‌طور مکان‌ها (راهیان نور) و خاطره‌ها را همیشه عزیز داشت
بیانات رهبری درباره راهیان نور (6)

بنده بازهم به ملّت ایران عرض می‌کنم این حرکت راهیان نور را مغتنم بشمرید؛ نگذارید یاد دوران دفاع مقدس از یادها برود.

حرکت راهیان نور را مغتنم بشمارید
بیانات رهبری درباره راهیان نور (5)

نگذارید یاد دوران دفاع مقدس از یادها برود. آمدن به این مناطق جنگى - چه در تعطیلات نوروزى و چه در دوره‌ى سال؛ که بحمدالله حالا  در دوره‌ى سال هم کسانى از سرتاسر کشور به این مناطق مسافرت می‌کنند و این سرزمین‌ها را زیارت می‌کنند - بسیار کار پسندیده‌اى است، کار درستى است، کار عاقلانه‌اى است که ملت ایران می‌کند؛ خاطره‌ى این سرزمین‌ها را زنده نگه‌دارید.

خاطره این سرزمین‌ها را زنده نگه‌دارید
بیانات رهبری درباره راهیان نور (4)

من از اغراق و مبالغه و مانند این‌ها هیچ طرف‌داری‌ نمی‌کنم. در راهیان نور محتوای گزارش بایستی پُر از تبیین، پُر از معرفت، پُر از بیان حقایق، پُر از نقاط برجسته و مثبت دوران دفاع مقدس و ارزش‌های دفاع مقدس باشد.

بیانات رهبری درباره راهیان نور (3)

آن‌کسانی که به این سفرهای راهیان نور می‌آیند و برمی‌گردند، حتما باید چیزی به آن‌ها اضافه‌شده باشد؛ باید بین آن‌ها و بین حادثه‌ی مهم دفاع مقدس یک پیوند و ارتباط ناگسستنی به ‌وجود بیاید؛ معرفت تازه‌ای پیدا کنند. اطلاع تازه‌ای پیدا کنند.

بیانات رهبری درباره راهیان نور (2)

اگر شما بخواهید از ثروت استفاده کنید، باید فنّاوری‌اش را بلد باشید؛ من میگویم این راهیان نور یک فنّاوری است؛ این یک فنّاوری است برای استفاده‌ی از این ثروت عظیم.

ثروت عظیم و ملی دفاع مقدس باید با فناوری راهیان نور خوب استفاده شود
بیانات رهبری درباره راهیان نور (1)

امام خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای کرمان راز اقتدار یک ملت را وجود جوانان دلیر، نترس و آماده سینه سپر کردن و ایستادگی در عرصه‌های گوناگون دانستند و گفتند: ملتی که از این سرمایه برخوردار باشد، پیروز و مقتدر است و هرگز ذلیل نخواهد شد، و احیاء نام شهیدان، سازنده چنین سرمایه و جوانانی است.

امام خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای کرمان:

مقام معظم رهبری گفتند: در این چهل سال، دشمنان با همه توان و امکانات در مقابل انقلاب اسلامی صف آرایی و ضرباتی را هم وارد کردند؛ اما ملت ایران با توکل بر خدا و انجام وظیفه توانست بر این توطئه‌ها فائق بیاید و اکنون قوی‌تر از هر دوره‌ای شده، ولی جبهه دشمن ضعیف‌تر از دوره‌های گذشته است.

امام خامنه‌ای در دیدار مداحان اهل‌بیت(ع):

رهبر انقلاب اسلامی، پیروزی جریان مقاومت در سوریه را موجب عصبانیت آمریکایی‌ها و تلاش آنان برای طراحی توطئه‌های جدید دانستند و با اشاره به نمونه‌ای در این زمینه گفتند: مسئله منطقه حائل که آمریکایی‌ها در سوریه به دنبال ایجاد آن هستند، از جمله‌ی این توطئه‌های خطرناک است که باید با قاطعیت آن را رد کرد و در مقابل آن ایستاد.

مراقب توطئه‌های جدید آمریکا باشید
در دیدار رئیس جمهور سوریه با رهبر انقلاب مطرح شد؛

هم‌زمان با سالگرد قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان آذربایجان شرقی، صبح امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:

مشروح بیانیه مهم و راهبردی رهبر معظم انقلاب با عنوان "گام دوم" در چهلمین سال پیروزی انقلاب منتشر شد.

به مناسبت چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر انقلاب اسلامی صادر شد

به مناسبت سالروز بیعت تاریخی همافران ارتش با حضرت امام خمینی رحمه‌الله‌ در نوزدهم بهمن‌ماه ۱۳۵۷،  فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ فرمانده کل قوا دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تأکید کردند: پیوستن دانشجویان ایرانی در هر نقطه از جهان به حرکت پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان، جهاد فی سبیل الله است.

رهبر انقلاب اسلامی در پیام به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت فقیه عالیقدر و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفتند.

در کتاب «اندیشه سیاسی آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای» سعی شده منظومه اندیشه سیاسی آیت‌الله سید علی خامنه‌ای ترسیم شود.
 

از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛

حضرت آیت الله خامنه ای دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا فرمودند: امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه جوانان اول انقلاب و روحیه شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می آید و با احساس مسئولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می ایستد و به استقبال شهادت می‌رود، و این معجزه نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ی شهدای استان خراسان جنوبی که در تاریخ ۱۴ آبان ۹۷ برگزارشده بود، با تأکید بر لزوم برگزاری باکیفیت بزرگداشت شهیدان و ثبت و ضبط خاطرات و شرح احوال آنان، گفتند: شهیدان عزیز در زمان حیاتشان با جان خود وارد میدان دفاع شدند، و امروز با هویت و معنویت خود از کشور و اسلام دفاع می‌کنند، بنابراین دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست و یک حقیقت در حال پیشرفت است.

دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست و یک حقیقت در حال پیشرفت است
رهبر انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره شهدای خراسان جنوبی:

رهبر انقلاب در اجتماع بسیجیان در ورزشگاه آزادی با اشاره به تلاش دشمن برای اثرگذاری بر افکار عمومی با استفاده از ابزار رسانه فرمودند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ‌های نظامی تشبیه کرد.

مقام معظم رهبری:

هم‌زمان با هفته‌ی دفاع مقدس و در آستانه‌ی سالروز شکست حصر آبادان، جمعی از فرماندهان، رزمندگان و ایثارگران و هنرمندان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس و در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) برگزار شد؛

در شب ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، جمعی از اهالی فرهنگ، شعر و ادب فارسی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 

بکوشید شعر فارسی عفیف، حکمت‌آمیز و امیدآفرین باقی بماند
در دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب با رهبر انقلاب مطرح شد؛

صفحه‌ها