مرکز اسناد و تحقیقات
دفاع مقدس

رویدادهای 29 آبان؛

 
 
روزشمار اسناد سازمان ملل

نامه فرمانده کل سپاه به محضر امام خمینی (ره)برای جذب کادر پاسدار

چاپلینک ثابت
شماره سند: 
134492
نوع سند: 
اسناد نظامی
زبان: 
فارسی

تاریخ تهیه

3
فروردین
1365
تعداد: 
2 برگ
محل نگهداری: 
آرشیو مرکز اسناد
چکیده: 

نیاز به جذب کادر پاسدار برای بازسازی لشکرها و تشکیل نیروی دریایی و هوایی

 

متن سند: 

بسم ­الله­ الرحمن ­الرحیم

به: محضر مبارک امامت امت، فرمانده کل قوا مدظله ­العالی

سلام علیکم

در شرایطی که برای ادامه قاطع جنگ و انجام مأموریتهای دیگر از جمله مبارزه با ضدانقلاب در کردستان و سراسر کشور و حفاظت شخصیتها و اماکن حساس کشور سپاه بایستی با تمام قدرت تکلیف خود را انجام دهد بشریت نیازمند کادر پاسدار جهت بازسازی لشگرها در اولویت اول و بعد تشکیل نیروهای دریایی و هوایی جهت تقویت بنیه­ ی دفاعی و آمادگی در مقابله توطئه­ های جهانی در خیلج­ فارس و نشان دادن قوت ­مندی انقلاب برای ایجاد یأس در دشمنان اسلام و قرآن می­ باشیم.

برای حفظ فاو و جبهه­ های دیگر و شروع عملیات بعدی مخصوصاً در اسرع وقت احتیاج به جذب کادر پاسدار داریم در حالیکه در سال گذشته ده درصد نیروهای کادر به دلایل شهادت، مجروح شدن، از کارافتادگی، تحصیل و استعفا از سازمان سپاه خارج شده و جایگزینی هم نشده است.

موانع جذب پاسدار بشرح زیر است:

  1. عدم احساس ضرورت مردم حزب­ الله در پاسدار شدن و کم شدن جاذبه اولیة پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن بدلیل عدم احساس خطر برای انقلاب.
  2. کمبود بودجه.
  3. فشار بیش از پنج سال جنگ و بروز مشکلات خانوادگی برای پاسداران و شرط عزیمت به جبهه یا کردستان برای داوطلبین خدمت در سپاه در جهت رفع کمبود کادر در یگانهای رزمی.
  4. وضع نامناسب حقوق و امکانات رفاهی و تأمین آتیه در سپاه.
  5. اخذ تعهد کار درازمدت در سپاه بهنگام ورود به منظور تثبیت کادر و افزایش تجارب و جلوگیری از بی­ ثباتی و بی­ نظمی.
  6. برخورد نامناسب بعضی مراجع انتظامی یا قضایی با پاسداران به دلیل فقدان ضوابط و قوانینی که از ایشان در انجام مأموریتهای محوله حمایت نماید.

این وضعیت در شرایطی که سپاه برای ترمیم و تقویت یگانهای رزمی خود در جبهه­ های جنگ تحمیلی و بازسازی لشکرهای خود برای ادامه عملیات و راه اندازی سه نیروی زمینی ، هوایی و دریایی سپاه و سایرمأموریتهای محوله علاوه بر مشمول و بسیجی نیاز مبرمی به جذب نیروهای متعهد و کاردان دارد تا بتواند با کمک آنها مدیریت لازم را در کادرها بوجود آورد لذا مستدعی است در آستانه سوم شعبان میلاد بزرگ پاسدار اسلام حسین­ بن­ علی(ع) روز پاسدار بهرنحوی که مصلحت بدانید جوانان عزیز را تشویق بفرمائید تا با پیوستن به برادران رزمنده خود در سپاه پایه ­های مستحکم نظام دفاعی جمهوری اسلامی را مستحکم ­تر نموده، صف مبارزه با استکبار جهانی را قوام بیشتری بخشند.

فرمانده کل سپاه

محسن رضایی

تصاویر مرتبط: 
جبهه های نبرد: 
اماکن: