روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

590  بازتاب تصمیم انگلستان درباره اینکه تحریم ایران عطف‌به‌ماسبق نمی‌شود در داخل این کشور، امریکا، شوروی و ایران.
591  گذشت دویست روز از تسخیر لانه جاسوسی، بیان دو موضع متفاوت دراین‌باره: منصور فرهنگ نماینده ایران در سازمان ملل و آنی کرگل مفسر چپ‌گرای فیگارو.
592  تقویت پاسگاهی عراق در مرز ایران و ادامه تحرکات ایذایی عوامل عراق در مناطق مرزی؛ حمله به تأسیسات نفتی ایران و انفجار در لوله نفت.
593  ادامه عادی‌سازی وضعیت سنندج با ارائه خدمات عمومی و تداوم پاک‌سازی؛ اظهارات معاون عملیات سپاه مستقر در سنندج دراین‌باره.
594  تصمیم‌ها و مشکلات موجود بر سر راه پاک‌سازی جاده مهم کرمانشاه - سنندج که از مراکز مستعدی چون دیواندره و کامیاران می‌گذرد؛ درج اطلاعاتی از پاک‌سازی اخیر گردنه صلوات‌آباد در روزنامه جمهوری اسلامی.
595  بهبود وضع بانه در عرصه تبلیغات رسانه‌ای و تداوم وضع بحرانی و خطر در این شهر در عرصه عمل.
596  تحرکات نظام در سقز و مهاباد که درعین حضور کمرنگ نیروهای مسلح نظام در حاکمیت گروه‌های مسلح غیرقانونی قرار دارند؛ سخنرانی قاسملو در تجمع افراد حزب دمکرات در مهاباد و آتش‌سوزی در سینما امید این شهر.
597  تفاهم نیروهای مدافع نظام بر سر حل مسئله سنندج؛ اظهارات معاون فرماندهی عملیات سپاه پاسداران مستقر در سنندج، سرهنگ صدری و آیت‌الله بهشتی درباره مذاکره بر سر مسائل کردستان.
598  هشدارها و اقدامات سپاه درزمینه تحرکات سیاسی در گنبد و تحرکات غیرسیاسی در جیرفت.
599  استقبال طلاب و مردم از دانشجویان و آغاز اجلاس سه‌روزه "حوزه، دانشگاه، انقلاب فرهنگی" در قم با شرکت دانشگاهیان و روحانیون.
600  بروز شدت در برخوردهای تبلیغاتی ارگان بنی‌صدر و در آن‌سو استواری جناح مقابل درعمل و ملایمت آنان در عرصه تبلیغات؛ اظهارات آیت‌الله بهشتی درباره صحبت اخیر رئیس‌جمهور درمورد وی و نیز مسئله انتخاب نخست‌وزیر.
601  مصاحبه شاپور بختیار با نشریه پاری ماچ بعد از بازگشت از عراق و اشاره وی به همدستی عراق در کودتای احتمالی آتی در ایران.
602  مباحثه با نورالدین کیانوری دبیرکل حزب توده در نقدوبررسی و توجیه مناسبات کنونی این حزب با اسلام‌گرایان درقالب مصاحبه ژون آفریک با وی؛ کیانوری: «این انقلاب مذهبی است، ولی محتوای آن با کلیه ایده‌هایی که ما همواره به نشر آن پرداخته‌ایم، مطابقت دارد.»
603  تجاوز دوباره ۲ فروند هلیکوپتر افغانی به حریم فضایی جمهوری اسلامی ایران و اظهارنظر مقامات ایران راجع به دولت این کشور.
604  گزارش فارین ریپورت (چاپ لندن) از کار گروه تحقیق ایرانی و سرنوشت امام موسی صدر.
605  افزایش قیمت نفت ازسوی ۸ کشور عضو اوپک و توضیحات معین‌فر وزیر نفت ایران، درباره خودداری این کشور از افزایش بهای نفت خام خود.
606  ضمیمه گزارش۵۴۰: نگاهی به آخرین وضعیت شهر مهاباد در گزارش به فرماندهی سپاه.