روزشمار جلد 2 - بحران در خوزستان

تاریخ انتشار
۲۸ اردیبهشت ۱۳۵۸
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید 

133 گزارش روزنامه اطلاعات از عدم وجود تحرك در خرمشهر براي تخليه اماكن دولتي ، انحلال سازمان‌هاي مسلح و خلع سلاح عمومي.

134 گزارش دفتر هماهنگي مناطق ستاد فرماندهي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از فعاليت شش گروه تجزيه‌طلب در خوزستان و جريان‌هايي كه تحت لواي شيخ شبير فعاليت مي‌كنند.

135 مصاحبه مطبوعاتي مدني استاندار خوزستان دربارة ناآرامي‌هاي خوزستان از جمله در خرمشهر ، شوشتر و مسجد سليمان ، تقويت نيروهاي انتظامي و پاسداران براي مقابله با هرگونه تحرك ضدانقلابي و خلع سلاح عمومي و ادغام كميته‌هاي استان در تشكيلات سپاه پاسداران.

136 سخنراني دو ساعته عزالدين حسيني در دانشگاه صنعتي شريف تهران و اعتراف تلويحي به عدم موفقيت در كسب امتياز درباره كردستان از دولت و امام خميني ؛ راهپيمايي و اعتراض مردم بانه و اشنويه به سانسور و پخش نكردن اخبار ملاقات‌هاي عزالدين حسيني با امام و مقامات دولتي از صدا و سيما.

137 اعلام مواضع سازمان مجاهدين خلق ايران در مورد مسائل اخير روزنامه‌هاي كيهان و آيندگان در پيامي به سنديكاكي نويسندگان و خبرنگاران : شكستن سر و دست مقدمتاً با شكستن قلم‌هاي مسئول و بيدار آغاز شده است.

138 ملاقات عشاير جوانرود و اورامانات با امام خميني در قم و هشدار امام در مورد توطئه تفرقه‌اندازي دشمنان در صفوف ملت در استان‌هاي مختلف كشور از جمله در خوزستان ، كردستان ، بلوچستان و …

139 يكي از وزيران مشاور در امور خارجه انگليس در مجلس عوام محاكمات سياسي و اعدام‌ها را در ايران نكوهش كرد.

140 مصاحبة اختصاصي آيت الله شريعتمداري با خبرنگار روزنامه گاردين و اظهار نظر درباره دولت موقت ، دخالت مراجع و روحانيت در كارهاي دولت ، اعدام‌ها و مصادره اموال محكومين دادگاه‌هاي انقلاب و …