جلد 31 ـ آغاز جنگ نفتکش‌ها

تاریخ انتشار
۰۴ خرداد ۱۳۶۳
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

654.  حمله هواپیماهای عراقی به بندر امام خمینی و بروز آتش‌‌‌‌سوزی در یکی از مخازن پایانه بهره‌‌‌‌برداری شرکت پلی‌‌‌‌‌‌‌‌اکریل اصفهان.

655.  افزایش فعالیت‌‌‌‌های مهندسی و تقویت توان نیروهای نظامی عراق در منطقه رأس‌‌‌‌‌‌‌‌البیشه و ایستگاه رادار معروف به نهنگ؛ تسلیم‌‌‌‌شدن ۴ سرباز عراقی در محور سردشت و جبهه اشنویه.

656.  نامه قرارگاه مرکزی خاتم‌‌‌‌الانبیا(ص) به کلیه یگان‌‌‌‌های مستقر در جزایر مجنون درخصوص رعایت استتار و خاموشی هنگام استقرار نیروها و آمدوشد خودروها برای جلوگیری از بروز تلفات.

657.  حمله عناصر کومه‌‌‌‌له به منازل روستائیان در پاوه و جوانرود؛ گروگان‌‌‌‌گرفتن یک بسیجی و ۳ تن از اهالی پاوه در جاده مریوان به کامیاران و غرب پاوه؛ درگیری نیروهای خودی و عناصر ضدانقلاب در روستای دله‌‌‌‌مرز از توابع سروآباد؛ توقیف یک بار قاطر مهمات گروه‌‌‌‌های ضدانقلاب در محور انجیران؛ نجات نیروهای خودی از کمین ضدانقلاب در جاده صائین‌‌‌‌دژ - تکاب.

658.  گزارش خبرگزاری رویتر از تهران درخصوص آثار جنگ بر زندگی مردم ایران: جنگ یک‌‌‌‌سوم هزینه دولت را تشکیل می‌‌‌‌دهد و باعث توقف بازدهی صنعتی و کشاورزی در مناطق مرزی شده است؛ ادعای یک مجله عرب‌‌‌‌زبان چاپ پاریس مبنی‌‌‌‌بر کسری ۴ میلیارد دلاری بودجه تجاری ایران.

659.  نقش دولت‌‌‌‌های عربی، قدرت‌‌‌‌های غربی و کشورهای بلوک شرق در تأمین نیازهای مالی رژیم صدام و تجهیز آن به سلاح‌‌‌‌های پیشرفته و کمبود رژیم بعثی عراق درزمینه نیروی انسانی ماهر برای استفاده از این سلاح‌‌‌‌ها به‌‌‌‌ویژه سلاح‌‌‌‌های شیمیایی در گزارش روزنامه ال جورنال.

660.  شروع به کار چهارمین دوره مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق و اظهارات سخنگوی این مجلس درباره مواضع مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در قبال تحولات عراق و منطقه و درخواست وی از دولت ترکیه برای قطع جریان صدور نفت عراق از خاک آن کشور.

661.  گزارش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در سوریه و لبنان از وضعیت لبنان، توان فکری و تشکیلات جدید حزب‌‌‌‌الله و محورهای نبرد با رژیم صهیونیستی.