روزشمار جلد 2- بحران در خوزستان

تاریخ انتشار
۰۴ خرداد ۱۳۵۸
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

207 مصاحبه مطبوعاتی استاندار خوزستان و تأکید بر اجرای خلع سلاح عمومی در منطقه و لزوم فعالیت گروه‌ها و سازمان‌ها با ارائه مرامنانه و اساسنامه و کسب مجوز؛ انتشار اطلاعیه 4 مادهای کانون فرهنگی خلق عرب با طرح خواسته‌های: خودمختاری منطقه عربستان (خوزستان) تحت رهبری شیخ شبیر خاقانی، محکومیت اتهام تجزیه‌طلبی، اجرای برنامه‌های عربی در صدا‌و‌سیما و انتصاب استاندار بومی در خوزستان.

208 انتشار اطلاعیه سپاه پاسداران درباره این که مسئولیت انتظامات راهپیمایی‌های اعلام شده ضد آمریکایی در اطراف سفارت آمریکا در تهران به عهده این ارگان می‌باشد.

209 ادامه تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه قطعنامه 17 مه سنای آمریکا در تهران و شهرستان‌ها از جمله تظاهرات سازمان چریک‌های فدایی خلق و گروه‌های تحت پوشش آن، تظاهرات سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و گروه‌های حامی آن در اطراف سفارت آمریکا، مراسم سازمان مجاهدین خلق در پارک خزانه تهران با عنوان سالگرد شهادت بنیان‌گذاران این سازمان؛ بازتاب تظاهرات تهران در رادیو بی.بی.سی نکوهش تظاهرات ضد آمریکایی ایران توسط وزارت امور خارجه آمریکا و درخواست آرام کردن احساسات برآشفته مردم از دولت ایران.

210 قرائت پیام گروهی تحت عنوان "پرسنل انقلابی نیروی هوایی جمهوری اسلامی" در مراسم سازمان مجاهدین خلق در پارک خزانه و درخواست انحلال ضد اطلاعات ارتش و پاکسازی نیروی هوایی.

211 فرمان امام‌خمینی به نخست وزیر برای تسریع در تکمیل قانون اساسی توسط شورای طرح‌های انقلاب، قرار دادن آن در اختیار افکار عمومی، تشکیل مجلسی متشکل از نمایندگان اقشار ملت، تدوین نهایی قانون اساسی و همه پرسی درباره آن.

212 گزارش ماروین زونیس استاد دانشگاه شیکاگو از اوضاع ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی.