جلد 1-42 ـ اشغال مهران

تاریخ انتشار
۰۳ خرداد ۱۳۶۵
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

557. گلوله‌باران پیرانشهر و زیمکان، مین‌گذاری در جبهه مهران و تقویت برخی از جبهه‌هاي منطقه شمال‌غرب از مهم‌ترین اقدامات امروز ارتش بعث بود.

558. اعلام آمار شهيدان و مجروحان عمليات در منطقه حاج‌عمران.

559. در ادامه حملات هوایی و موشکی عراق، تأسیسات نفتی گوره و امیدیه و شهر پيرانشهر و نیز یک فروند کشتی هدف قرار گرفتند که در نتیجه آن چندین نفر از غیرنظامیان شهید و مجروح و خساراتی به تأسیسات نفتی و کشتی وارد شد.

560. رادیو بغداد ضمن بی‌اهمیت شمردن عملیات ایران در منطقه حاج‌عمران و مهران با هدف بازپس‌گیری مناطق اشغال‌شده، تهدید کرد كه ارتش این کشور شهرهای دیگر ایران را نیز تصرف خواهد كرد.

561. تداوم درگیری عناصر ضدانقلاب با نیروهای نظامی خودي در استان‌های کردستان و آذربایجان‌غربی؛ تلاش جدید منافقین برای حمله به پایگاه‌های رزمندگان.

562. در نتیجه درگیری‌های نیروهای کرد معارض عراقی با نظامیان ارتش بعثی در منطقه باگیرا، تلفاتی به نیروهای عراقی وارد شد.

563. تداوم اعزام نیروهای داوطلب مردمی به جبهه‌ها و ارسال کمک‌های نقدی و جنسی مردم به مناطق جنگی.

564. سفارت جمهوری اسلامی در ایتالیا در واکنش به نحوه انتشار خبر مربوط به دستگیری رجایی خراسانی از تلويزيون دولتي اين كشور روادید ۲ تن از خبرنگاران ايتاليايي برای سفر به تهران را لغو کرد.

565. یک نماینده پارلمان انگلیس، ایران، لیبی و سوریه را تروریست خواند؛ عبدالعزیز حکیم در واکنش به این اظهارات، توصیه کرد تا کشورهای اروپایی از حمايت عراق در جنگ با ایران پرهیز کنند.

566. جديدترين توافقنامه همكاري‌هاي اقتصادي، علمي و فنی عراق و شوروي درزمينه نفت و گاز.

567. بازتاب نامه‌هاي گروگان‌هاي فرانسوي در لبنان به نخست‌وزير فرانسه و خانواده‌هايشان در رسانه‌هاي فرانسوي.

568. سازمان آزادي‌بخش فلسطين سازمان امل را متهم به شروع درگيري‌ها در اردوگاه‌هاي فلسطين كرد و خواستار ميانجيگري كشورهاي عربي براي پايان اين درگيري‌ها شد.

569. ضميمه گزارش۵۴۱: اقدام جديد رژيم بعث عراق براي جبران كمبود نيروي انساني در يگان‌هاي رزمي.