روزشمار جلد 2- بحران در خوزستان

تاریخ انتشار
۰۵ خرداد ۱۳۵۸
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید 

213 انتشار بیانیه اعضای کانون فرهنگی- نظامی انقلابیون مسلمان و ستاد پاسداران انقلاب اسلامی خرمشهر در اعتراض به توطئه‌های تجزیه طلبانه سازمان سیاسی خلق‌عرب و اعلام آغاز تحصن در مسجد جامع تا رسیدگی به این موضوع.

Description: مسجد جامع خرمشهر

214 ملاقات سران شیوخ ایل باوی خوزستان با استاندار و سوگند وفاداری به انقلاب اسلامی، اعلام انزجار از تجزیه‌طلبی و آمادگی برای مبارزه با آن؛ سخنان مدنی درباره توطئه‌های ضد انقلاب خوزستان و ضرورت مقابله با آن‌ها.

215 سخنان عزالدین حسینی در بانه پس از بازگشت از سفر تهران و قم و درخواست وحدت با گروه‌ها و سازمان‌های چپ (غیرمذهبی) برای رسیدن به خودمختاری کردستان.

216 واکنش تند گروهی به نام "اهالی ترکمن صحرا" در پیام به نخست وزیر علیه اعلامیه وزارت کشور که در تقبیح عملکرد ستادهای تقسیم زمین در گرگان و گنبد صادر شده است.

217 ترور آقای هاشمی رفسنجانی در منزل ایشان و بازتاب گسترده آن در سطح مقامات کشور، گروه‌ها، سازمان‌ها و احزاب سیاسی؛ گزارش دفتر امام‌خمینی از نحوه برخورد امام با خبر ترور؛ نامه امام به آقای هاشمی در بیمارستان: «هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.»

218 تفسیر رادیو لندن درباره تأثیر انقلاب اسلامی در فروپاشی پیمان سنتو و پیوستن ایران و پاکستان به جنبش عدم تعهد.

219 تحلیل روزنامه لبنانی الشعب از رویارویی انقلاب اسلامی با آمریکا: آمریکا از روزی که در ایران شکست خورد از تمام وسایل بویژه سازمان سیا برای بازیابی موضع نظامی و سیاسی خود در این کشور استفاده می‌کند.