روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

276  تبعات حادثه طبس: انتقال یک جسد سوخته و یک هلیکوپتر سالم امریکایی بازمانده از حادثه به تهران و اعزام عده‌ای از گروگان‌های امریکایی به مشهد.
277  اظهارنظر مقامات و شخصیت‌ها در ایران در تداوم بازتاب واقعه طبس ازجمله اظهارات امام خمینی در ملاقات با فرماندهان سپاه با ایشان.
278  پایان تحرک دیپلماتیک اخیر ایران در منطقه با سفر چندساعته قطب‌زاده به بحرین و بازگشت وی به تهران.

299  راه‌پیمایی در تهران و ملاقات مراجع با آیت‌الله سیدمحمد شیرازی در قم درپی ترور آیت‌الله سیدحسن شیرازی؛ اقدام فریب‌کارانه عوامل عراق، برای نسبت‌دادن ترور آیت‌الله شیرازی به طرف‌داران آیت‌الله شریعتمداری و بازتاب آن؛ بیانیه آیت‌الله سیدمحمد شیرازی درباره برادرش.
300  با ورود ۹۵ نفر دیگر ازطریق مرزهای سومار و خسروی، جمع رانده‌شدگان تا صبح‌ روز قبل، به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید؛ تأثر مردم و مأموران عراقی از وضعیت رانده‌شدگان.
301  تحرکات و نقل‌وانتقالات مرزی عراق در مرزهای ایران.
302  تحرکات ایذایی (حمله مسلحانه، بمب‌گذاری، آتش‌زدن خرمن‌ها و...) در غرب و جنوب ایران توسط عوامل عراق.
303  ادامه درگیری‌های سنندج با برتری نسبی نیروهای نظام؛ گزارش خبرنگاران مطبوعات از وضعیت امروز شهر سنندج؛ سخنان بنی‌صدر درباره سنندج پس از ملاقات با امام خمینی؛ تشریح وضع کنونی و خط مشی آتی در اعلامیه مهم ستاد مشترک ارتش، فرصت آتش‌بس چندساعته برای جمع‌آوری اجساد.
304  اخباری از درگیری‌های پراکنده ایذایی در پاوه، میاندوآب و ارومیه.
305  طرح وسیع مسائل کردستان در سطح تبلیغات رسانه‌ای هم‌زمان با تلاش نظامی گروه‌های مسلح غیرقانونی برای خنثی‌کردن حاکمیت دولت؛ گزارشی از ملاقات هیئت نمایندگی خلق کرد با هیئت اعزامی از تهران و گزارش بی‌بی‌سی از وضعیت کردستان.
306  ترسیم وضعیت کنونی حزب توده (حمایت همراه با انتقاد و توقع حمایت قانونی از نظام) با درج گزارشی از این حزب و نیز گزارش هشدارآمیز سپاه نوشهر درباره دفتر این حزب در چالوس.
307  ذکر حاشیه‌ها و پیامد‌های حوادث اخیر دانشگاه‌ها در گیلان، شیراز و تهران.
308  فراخوان عمومی ستاد بسیج ملی و دعوت به تشکیل گروه‌های مقاومت در سطح شهرها و روستاها؛ اطلاعیه ستاد مشترک ارتش در مقابله با تهدیدات احتمالی خارجی و برای ایجاد آمادگی و آموزش عمومی.