روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۱۵ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

331 بروز تشویش چندساعته در سطحی وسیع، درپی اطلاعیه استانداری کرمان و اعلام خبر مشاهده ۴ هلیکوپتر و تحرک نظامی دیگر امریکایی‌ها؛ اظهارت یک سخنگوی وزارت دفاع امریکا دراین‌باره.
332 حساسیت در ایران بر روی هرگونه تحرکی که بتواند به امریکایی‌ها منتسب شود؛ ازجمله گزارش کیهان از مشاهده یک جیپ امریکایی در اطراف لانه جاسوسی؛ گزارش خبرگزاری فرانسه از آزادی ۳ خبرنگار که در اطراف لانه جاسوسی بازداشت شده بودند.
333  ادامه تحلیل و بررسی‌های حمایت‌آمیز یا انتقادی درباره اقدام کارتر علیه ایران در امریکا.
334  صف‌بندی اردوگاهی جهان، در منازعه امریکا و ایران در دو عرصه سیاسی و اقتصادی (نفت).
335  ششمین روز ماجرای سفارت ایران در لندن: آغاز روز بدون بروز حادثه‌ای مهم و فیصله‌یافتن خونین ماجرا با شهادت ۲ نفر از گروگان‌‌ها و آزادی بقیه آنان در پایان روز.
336  گزارش‌ها از عراق حاکی‌از وجود فضای رعب، تهدید و تطمیع و از سوی دیگر مقابله شدید با رژیم است.
337  تشدید فضای ضدایرانی در عراق و ایجاد زمینه‌های لازم برای افزایش برخوردهای خصمانه با ایران.
338  ادامه اقدامات ایذایی عراق در مناطق مرزی ایران با حمله به پاسگاه‌ها و دیگر مراکز حاشیه مرز، ارسال سلاح به داخل ایران و مین‌گذاری در جاده‌ها.
339  گزارش‌های دو طرف درگیر از وضعیت امروز شهر سنندج، دو طرف یکدیگر را باوجود رعایت آتش‌بس چندساعته روز گذشته، متهم می‌کنند؛ فقدان ارتباط زمینی کرمانشاه با سنندج و ضرورت پاک‌سازی گردنه صلوات‌آباد؛ ابراز نارضایتی مسئول روابط‌عمومی سپاه کرمانشاه از مذاکره با گروه‌های مسلح غیرقانونی درگیر در سنندج: دیگر دادن تلفات بیش از این برای ما قابل‌تحمل نیست.
340  اوضاع بسیار وخیم در بانه. مسئول سپاه بانه: «پادگان بانه فاقد همه چیز است. زخمی‌ها به‌علت تخلیه‌نشدن درحال ازبین‌رفتن و جنازه‌ها متعفن شده‌اند»؛ گزارش‌هایی از سردشت، پاوه و ارومیه.
341  اختلافات هم در ایدئولوژی و هم در راهبرد و تاکتیک بین گروه‌های مختلف مارکسیستی درباره مسائل کردستان: متن گزارش حزب توده از گردهمایی امروز مردم آواره سقز در بوکان و نقد نوع برخورد کومه‌له با این تجمع.
342  ضرورت ارزیابی، کنترل و خودانتقادی جدی در سپاه باتوجه‌به تنوع وظایف سپاه اعم از نظامی، انتظامی و... ذکر مثال‌هایی از تنوع اقدامات و تحرکات و بیان یک نمونه از ارزیابی‌های داخلی سپاه پاسداران.
343  نامه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به فرمانده سپاه و معرفی حجت‌الاسلام‌والمسلمین بنی‌فضل به‌عنوان نماینده خود برای مذاکره درخصوص نابسامانی‌های جامعه.
344  یک طرف درگیری‌ها در وضعیت (دوگانه) کنونی، در شهرهای مختلف را گروه‌های مخالف و محارب و طرف دیگر آن را موافقان نظام جدید که اغلب خود را حزب‌الله می‌خوانند تشکیل می‌دهند؛ دو گزارش از دو روزنامه کیهان و نامه مردم مربوط به خرمشهر و فسا؛ اظهارات میرسلیم درباره حزب‌الله؛ اطلاعیه دادستان کل انقلاب و اخطار به صاحبان چاپخانه‌ها.
345  ضمیمه گزارش۲۹۲: اظهارات دیرهنگام استاندار کرمان درباره هلیکوپتر امریکایی.