روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۱۶ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

346  اعلام سه روز عزای عمومی در امریکا توسط کارتر با قطعی‌شدن ارسال اجساد امریکاییان از تهران؛ تداوم اعلام مواضع مقامات رسمی، مفسران و رسانه‌ها درپی واقعه طبس؛ اعلام نتیجه نشست کنگره امریکا دراین‌باره و توضیح فرمانده عملیات نجات به اعضای کمیته امور نظامی سنا.
347  تلاش نظامیان دست‌اندرکار در عملیات نجات برای خنثی‌کردن فضای منفی به‌وجودآمده در امریکا پس از شکست عملیات.
348  اقدام تبلیغاتی و رسانه‌ای امریکا علیه ایران با افزایش زمان پخش برنامه فارسی رادیو صدای امریکا از ۲ ساعت به ۸ ساعت در روز: «ما می‌خواهیم مانع جدایی کامل مردم ایران با تمدن غرب شویم و همچنین با تلاش‌های [آیت‌الله] خمینی جهت سوق‌دادن کشور به‌سوی قرون وسطی مقابله نماییم.»
349  تنوع عرصه درگیری بین ایران و امریکا: اقدامات خرابکارانه در سیستم کامپیوتر پالایشگاه اصفهان و غلبه امریکا بر ایران در اجلاس سازمان بهداشت جهانی در ژنو.
350  تلاش شوروی برای نزدیک ‌نشان‌دادن اقدام نظامی مجدد امریکا ازطریق رسانه‌های رسمی خود و نیز ازطریق متحد داخلی این کشور، حزب توده، درحالی‌که رسانه‌های امریکایی اقدام نظامی تازه علیه ایران را در آینده نزدیک منتفی می‌دانند.
351  تلاش عراق در گرفتن وجهه ضدامریکایی و تخطئه جدی‌بودن حرکت ضدامریکایی ایران درعین افزایش روزافزون دشمنی ایران و امریکا.
352  اظهارات نعیم حداد معاون رئیس‌جمهوری عراق و اعلام مواضع در قبال امریکا و شوروی در ادامه تحرکات دیپلماتیک اخیر دولت عراق.
353  سفر یاسر عرفات رئیس سازمان آزادی‌بخش فلسطین به عراق در چارچوب دیدارهای وی از کشورهای منطقه خلیج‌فارس؛ رد احتمال میانجیگری سازمان آزادی‌بخش فلسطین بین ایران و عراق ازسوی صادق قطب‌زاده.
354  جزئیات چگونگی پایان‌یافتن غائله گروگان‌گیری در سفارت ایران در لندن و حواشی آن به نقل از مطبوعات؛ نامه بنی‌صدر به مارگارت تاچر و قدردانی از پلیس انگلستان؛ بیانیه ضدانگلیسی حزب جمهوری اسلامی درمورد شهادت لواسانی.
355  روایت حماسی بی‌بی‌سی از چگونگی ختم ماجرای سفارت ایران در لندن؛ اظهارات وزیر امور خارجه انگلستان درباره توسل به اقدام نظامی برای آزادی گروگان‌ها.
356   بازتاب وسیع چگونگی پایان اشغال سفارت ایران در لندن، کوشش مقامات و رسانه‌های غربی در مقایسه این ماجرا با اشغال سفارت امریکا در تهران.
357   ادامه اقدامات ایذایی خرابکارانه عراق و عوامل آن در جنوب تا شمال خطوط مرزی ایران با عراق؛ خنثی‌کردن بمب در خط‌آهن اندیمشک - اهواز و نیز در بهبهان و گزارش‌‌های دیگری از اهواز، دشت آزادگان، ایلام و نفت‌شهر؛ کنترل و هوشیاری دربرابر تحرکات مشکوک در دستور کار نیروهای ایرانی است.
358  تداوم وخامت اوضاع سنندج با وجود اینکه لشکر۶۴ ارومیه اعلام کرده بر اوضاع کلی شهر مسلط است و پاک‌سازی آغاز شده است؛ ضرورت پاک‌سازی مناطق خارج از سنندج ازجمله دیواندره.
359  وخامت اوضاع در بانه و ادامه محاصره پادگان این شهر؛ سرمایه‌گذاری عراق در بانه.
360  گزارش‌هایی از درگیری‌ها و وضعیت امروز شهر پاوه؛ تعطیل بازار و مغازه‌ها در اعتراض به ناامنی.
361  ناآرامی‌ها و تحرکات در آذربایجان‌غربی، ازجمله در محدوده سلماس، میاندوآب و تکاب؛ اظهارات منتقدانه حقگو استاندار آذربایجان‌غربی، درخصوص محدودیت‌های اقتصادی شهرهای کردنشین استان.
362  دو نمونه تحلیل و بررسی مسائل کردستان: گزارش روزنامه کیهان از تماس جلیل گادانی عضو کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان ایران با این روزنامه و گزارش روزنامه انقلاب اسلامی از جزئیات تماس احمد قاضی یکی از سران حزب دمکرات با دفتر این روزنامه.
363  بروزی نادر از مسلح‌بودن سازمان مجاهدین خلق در ملایر، باوجود تلاش سازمان برای مخفی‌نگه‌داشتن بخش تسلیحاتی آن؛ تلاش سازمان مجاهدین خلق برای خنثی‌کردن این موضوع و اعلام عدم وابستگی و ارتباط انجمن جوانان مسلمان ملایر با این سازمان.
364  برنامه‌ریزی وسیع و مذاکرات پیگیرانه سازمان مجاهدین خلق در آستانه انتخابات مرحله دوم مجلس و سرمایه‌گذاری خاص روی شخص رجوی؛ درج سرمقاله امروز مجاهد با عنوان "ضرورت و اهمیت راه‌یافتن مجاهدین به مجلس". اشاره مستقیم سازمان به فعالیت تهدیدآمیزتر بیرون از مجلس چنانچه سازمان به مجلس راه نیابد.
365  ضمیمه اول گزارش۳۱۵: مشاهدات یک گروگان داخل سفارت از جزئیات ۶ روز گروگان‌گیری سفارت ایران در لندن.
366  ضمیمه دوم گزارش۳۱۵: اسامی اشغالگران سفارت ایران در لندن.