روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۲۰ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

414  ابراز نظرهای متفاوت در امریکا درمورد اقدام نظامی این کشور علیه ایران ازجمله اظهارات نیکسون و ریگان دراین‌باره.
415  مقایسه ماجرای گروگان‌گیری در سفارت ایران در لندن با گروگان‌گیری امریکاییان در ایران در روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست؛ قطب‌زاده وزیر امور خارجه ایران: حادثه سفارت ایران در لندن را با گروگان‌گیری دیپلمات‌های امریکایی در تهران نمی‌توان مقایسه کرد.
416  تأیید تلویحی قطب‌زاده درباره میانجیگری ترکیه بین ایران و امریکا و نفی سرسختانه میانجیگری این کشور بین ایران و عراق.
417  پیوستن پاکستان به کشورهای تحریم‌کننده المپیک مسکو؛ انتقاد مکری سفیر ایران در شوروی، از تحریم المپیک مسکو ازسوی ایران.
418  تبعات اشغال سفارت ایران در لندن: اقدامات امنیتی و حفاظتی جدید در سفارتخانه‌های ایران در بلژیک و لوکزامبورگ؛ فعالیت پلیس انگلستان در مقابله با تحرکات عوامل لیبی و عراق در این کشور که تحت‌پوشش مصونیت سیاسی، سلاح به انگلستان حمل می‌کنند و این سلاح‌ها در راه مقاصد تروریستی به کار گرفته می‌شود؛ بازتاب رسانه‌ای روزافزون حمایت کشورهای غربی از دولت کنونی عراق ازجمله فروش سلاح ازطرف فرانسه به عراق.
419  سرکوب شدید مخالفان رژیم عراق در این کشور: مراقبت‌های سرکوبگرانه، اعتراف‌گیری برضد ایران و اعدام ازسوی حزب بعث.
420  تحلیل حزب توده از اوضاع کنونی عراق.
421  تجاوز هوایی، شلیک پاسگاهی و نقل‌وانتقال نیرو در غرب، عمده‌ترین تحرکات امروز عراق در نوار مرزی با ایران است.
422  مسئله رانده‌شدگان عراق و مشکلات امنیتی نفوذ حزب بعث؛ تعداد رانده‌شدگان امروز به ۳۲۹۶۴ نفر رسید.
423  ادامه درگیری‌ها در سنندج: شدت‌گرفتن جنگ خانه‌به‌خانه، تدارک ارتش و سپاه برای عملیات گسترده برای پاک‌سازی؛ استقرار توپ ضدهوایی ازسوی گروه‌های مسلح ضدانقلاب؛ بنی‌صدر در مصاحبه مطبوعاتی: «ما در کردستان درواقع با چند دولت می‌جنگیم و یک دولت و دو دولت نیست.»؛ سرهنگ صدری: به شرف حرفه‌ای قسم که قصد ما از اعزام ستون به‌سوی مرز تعویض آن با ستون مستقر در مرز بوده است.
424  ادامه تحرکات ایذایی در پاوه به‌صورت پرتاب خمپاره و مین‌گذاری؛ گروگان‌گرفتن عده‌ای در مسجد جامع باینگان؛ مسئول روابط‌عمومی سپاه کرمانشاه: نمایندگان پاوه برای گفت‌وگو با رئیس‌جمهور عازم تهران شده‌اند.
425  وضعیت و درگیری‌های غرب کشور در بانه، سردشت، مهاباد، میاندوآب، ارومیه و خوی.
426  تحرکات ایذایی پراکنده در سایر نقاط ایران، ازجمله بمب‌گذاری و آتش‌زدن خرمن‌ها.
427  گزارش حزب توده از عدم تخلیه دفاتر برخی گروه‌ها در دانشگاه پلی‌تکنیک.
428  بخش‌هایی از صحبت‌های مسعود رجوی و رئیس‌جمهور بنی‌صدر، در آخرین روز نخستین گردهمایی انقلاب فرهنگی اسلامی؛ بنی‌صدر: «حق را به مسلمانان بدهید که نگران دانشگاهی باشند که پایه کارش را انکار معنی قرار داده است. ... گفته شد که در خردادماه، با مجاهدین تسویه‌حساب می‌شود. باید بگویم که این دعواها و چماق کشیدن‌ها همان چماق‌های ابهام است که شما بر سر همدیگر خرد می‌کنید؛ رجوی: آقای بنی‌صدر توجه داشته باشید چماق خرد‌کردن متقابل نبوده است؛ بنی‌صدر: بله شما چماق زبانی به سر دیگران می‌شکنید دیگران چماق چوبی.
429  مسئله انتخاب نخست‌وزیر و دیدگاه‌های متفاوت بنی‌صدر، آیت‌الله بهشتی، آیت‌الله مهدوی کنی و دکتر حبیبی دراین‌باره؛ اظهارنظر قطعی بنی‌صدر و ابراز تردید دیگران درباره تعیین نخست‌وزیر و تشکیل دولت قبل از تشکیل مجلس؛ اعلام غیررسمی اسامی چهره‌های احتمالی برای احراز این پست.
430  انتقاد شدید آیت‌الله خلخالی از مهندس بازرگان که هردو در مرحله اول با رأی بالای ۵۰ درصد برای نمایندگی انتخاب شده بودند، به‌دلیل مطرح‌کردن مسعود رجوی در رقابت‌های انتخاباتی؛ حکم بنی‌صدر به آیت‌الله خلخالی به‌عنوان مأمور رسیدگی به امر مبارزه با مواد مخدر.
431  صدور احکام سه‌گانه ازسوی امام خمینی برای آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای و دکتر مصطفی چمران به‌عنوان مشاور امام در شورای عالی‌دفاع و برای حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی و انتصاب وی به سرپرستی روزنامه اطلاعات؛ اقدام معنی‌دار بنی‌صدر درپی حکم امام: صدورحکم سرپرستی روزنامه اطلاعات برای دعایی.
432  گزارش خبرگزاری فرانسه از روند اختلاف انرژی اتمی ایران با دو شرکت اوردیف و سوفیدیف و رد درخواست عدم توقیف دارایی‌های ایران در دادگاه تجدیدنظر پاریس؛ این دادگاه حکم خود را روز نهم ژوئیه، اعلام می‌کند.
433  ضمیمه گزارش۳۷۶: بخش‌های دیگری از گزارش تحلیلی - ترویجی حزب توده درباره عراق.