روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۲۳ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

472 مانورهای دیپلماتیک ایران در چارچوب سیاست نه شرقی، نه غربی؛ صادق قطب‌زاده: اگر شوروی نیروهای خود را از افغانستان خارج نکند، ایران به شورشیان ضددولتی در این کشور کمک خواهد کرد.
473 اظهارات سفیر عراق در اسلام‌آباد درباره سه جزیره؛ رفتار تشویق‌آمیز کشورهای حامی عراق نظیر فرانسه؛ تحرکات دیپلماسی قوی عراق و در مقابل آن عدم یکدستی دیدگاه‌ها و مواضع دیپلماتیک در ایران به‌دلیل وضعیت خاص پس از انقلاب؛ موضع لیبی در قبال ایران.
474 تحرکات ایذایی عراق در جنوب: تجاوز هوایی، تجهیز خطوط دفاعی عراق، افزایش توان شناسایی و... .
475 گزارش‌هایی از تحرکات ایذایی عوامل مستقیم و غیرمستقیم عراق در غرب و جنوب کشور؛ اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیون ریالی برای حفاظت از لوله‌های نفتی؛ ابلاغ وزارت کشور عراق و مستثنی‌کردن افراد انقلابی ایران از برنامه خروج ایرانیان از عراق.
476 نمونه‌ای از اقدامات ایذایی عوامل عراق در خوزستان: شناسایی و تیراندازی پاسداران به قایق حامل تجهیزات در اروندرود و زخمی‌شدن عبدالحسین عراقی از فعالان جریان موسوم به خلق عرب.

477 تسلط پاسداران و نیروهای ارتش بر مهم‌ترین مواضع شهر سنندج؛ برقراری ارتباط بین پادگان و فرودگاه از راه زمینی؛ الحاق نیروهای خودی، ادامه پاک‌سازی و تداوم نوعی مقاومت در گروه‌های مسلح غیرقانونی؛ اظهارات مقامات نظامی درباره آخرین وضعیت سنندج.
478 تسلط بر ارتفاعات دیواندره و ایجاد چشم‌انداز روشن برای نیروهای دولتی؛ اطلاعیه لشکر۱۶ زرهی قزوین و اخطار به افراد مسلح شهر.
479 وخامت اوضاع در بانه و وضع نگران‌کننده در این شهر باوجود ایجاد امکان حمل اجساد شهدا در روز جاری.
480 درگیری‌های شهرهای مختلف کردنشین بجز سنندج و بانه: گزارش‌ها از سردشت، مهاباد، نقده، اشنویه و ارومیه.
481 دو نمونه از جهت‌گیری‌ها در قبال مسائل کردستان: سرمقاله بنی‌صدر در روزنامه انقلاب اسلامی با عنوان "تجربه سنندج" و اطلاعیه وزارت امور خارجه درمورد اخراج رئیس خبرگزاری آلمان از ایران.
482 بررسی پیامدها و بازتاب حوادث کردستان در ارگان گروه‌ها: اتحادیه کمونیست‌ها، حزب توده، حزب رنجبران و جمعیت کردهای مقیم مرکز.
483 تنوع وظایف و درگیری‌های سپاه: تعقیب سارقان مسلح در کرمانشاه و گزارش فرمانده سپاه سراب از احتمال درگیری طرف‌داران آیت‌الله شریعتمداری با طرف‌داران حزب جمهوری اسلامی.
484 گزارش‌ها از ملاقات مسعود رجوی با بنی‌صدر و انعکاس مشکوک آن فقط درحد اظهارات رجوی و اشاره مختصر روزنامه انقلاب اسلامی (ارگان بنی‌صدر) به آن.