روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۲۴ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

485 تحرکات سیاسی مقامات امریکا و ایران (جیمی کارتر، ادموند ماسکی، دکتر بهشتی و ابوالحسن بنی‌صدر) علیه طرف مقابل؛ حکم بنی‌صدر به سلامتیان به‌عنوان دبیرکل گردهمایی بین‌المللی بررسی مداخلات امریکا در ایران و اظهارات سلامتیان دراین‌باره.
486 تشکیل ستاد بررسی گزارش‌های مربوط به اجسام پرنده مشکوک و زیرسؤال‌بردن اصل این خبرها؛ گزارش ژاندارمری هرمزگان از مشاهده یک هواپیما در این منطقه.
487 تهدیدات عملی ایران ازجانب شوروی در مرز افغانستان با ایران؛ حمایت ایران و پاکستان از مبارزان افغان؛ بحران در روابط ایران و شوروی بر سر مسئله افغانستان.
488 گزارش نشریه السفیر درباره مواضع صریح اشغال‌کنندگان سفارت ایران در لندن، به قلم مخبر خود که یکی از گروگان‌ها بوده است.
489 سرکوب کمونیست‌ها، اسلام‌گراها و ایرانی‌ها به‌دست رژیم عراق و درعین‌حال ابراز اسلام‌گرایی ازسوی این رژیم.
490 گزارش‌هایی درمورد تحرکات عراق در مرز این کشور با ایران با تقویت و ایجاد استحکامات، شناسایی و تجاوز هوایی.
491 هم‌زمان با تقویت استحکامات مرزی در عراق، اعتراض تهدیدآمیز عراق به ایجاد یک سنگر ایرانی در مرز قصرشیرین و اقدامات نیروهای ایرانی درپی این اعتراض.
492 ادامه حملات مهاجمان وابسته به عراق در کرمانشاه، سرپل‌ذهاب و اسلام‌آباد.
493 آشکار‌شدن شکست گروه‌ها در سنندج و جایگزینی توصیه به عقب‌نشینی مبتکرانه به‌جای شعار دفاع با چنگ و دندان از شهر؛ امکان خروج تشکیلاتی عناصری از گروه‌های مسلح غیرقانونی از سنندج؛ فروکش‌کردن اقدامات نظامی خودی با کم‌شدن تهدید و شروع اقدامات عمومی رفاهی و غیرنظامی.
494 وضعیت و تدابیر امنیتی دیواندره و بیجار در مسیر سنندج.
495 وضع بسیار بحرانی در بانه، تلفات بسیار، نفوذ مخالفان به بخشی از پادگان و تهدید جدی سقوط آن.
496 درگیری‌های پراکنده شهرهای کردنشین علاوه‌بر سنندج و بانه. وضعیت امروز پاوه، نقده و میاندوآب؛ ترددهای مشکوک و خبر بازگشت و سکونت ۷۰ خانواده از کومه‌له در پیرانشهر.
497 دو مصاحبه مهم تلویزیونی درباره کردستان: ابوالحسن بنی‌صدر و اعلام جمعه آینده به‌عنوان "روز شهدای کردستان"، ابوشریف و صحبت از آنچه که سال گذشته در کردستان گذشت.
498 سه نمونه از وظایف متنوع سپاه در وضعیت کنونی ایران: خنثی‌کردن بمب، معامله صوری با فروشندگان مواد مخدر و درگیری با ضدانقلاب.
499 دو عنوان خبری (تیتر) در یک شماره روزنامه جمهوری اسلامی و درارتباط‌با مسئله انتخاب نخست‌وزیر: "انتخاب نخست‌وزیر به تعویق افتاد" در صفحه اول و "تاکنون بررسی جهت انتخاب نخست‌وزیر به نتیجه نرسیده است" در صفحه آخر. مصاحبه مطبوعاتی آیت‌الله بهشتی و ابراز نگرانی از اینکه موافقت امام با انتخاب نخست‌وزیر در این زمان، روی رأی آتی نمایندگان مجلس اثر بگذارد و نیز تأکید بر تلاش رئیس‌جمهور و اعضای شورای انقلاب برای انتخاب بهترین راه.
500 اعلام نتایج مرحله دوم انتخابات تهران در مطبوعات.
501 اطلاعیه بنی‌صدر درمورد حدود و وظایف مأموریت اخیر صادق خلخالی، استعفای وی پس از تأکید بر قاطعیت در امر مبارزه با مواد مخدر.
502 زیرسؤال‌رفتن ارتش از دو جهت متضاد: اظهارات نزیه در پاریس و بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در تهران.
503 اطلاعیه ضدامریکایی، ضداسرائیلی سازمان مجاهدین خلق به مناسبت سالروز عقد قرارداد کمپ دیوید.