روزشمار جلد 2-7- طبس تا سنندج

تاریخ انتشار
۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹
صاحب اثر
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

برای مشاهده شرح روز بر روی دریافت فایل کلیک کنید

560 یک ویژگی مهم مصوبه تحریم اقتصادی ایران که در اجلاس اخیر وزیران امور خارجه کشورهای اروپایی در ناپل به تصویب رسید، ‌کاهش محدودیت‌های پیش‌بینی‌شده است: قراردادهای قبل از گروگان‌گیری شامل این تحریم نخواهند بود و اجرا یا عدم اجرای مفاد قراردادهای بعد از آن هم باید به‌ نظر مقامات دولت‌های مربوطه رسانده شود و مورد تصویب آنان قرار بگیرد؛ دیدگاه مقامات و موضع‌گیری کشورهای مختلف ازجمله آلمان فدرال، انگلیس، امریکا، ایران و... پس از صدور این مصوبه.
561  تشریح طرح آزاد‌کردن گروگان‌های امریکایی در سه مرحله ازسوی خبرگزاری فرانسه و به نقل از یک منبع کاملاً آگاه.
562  قطع صدور ویزا برای ایرانیان ازسوی امریکا؛ درج متن دو پیام با تفاوتی معنی‌دار که ازسوی برژنف رهبر شوروی، برای امام خمینی و بنی‌صدر ارسال شد؛ ارسال پیام تبریک ازسوی وزیر امور خارجه شوروی برای قطب‌زاده به مناسبت سالگرد برقراری رابطه سیاسی بین دو کشور؛ درج بیانیه پیمان ورشو در نامه مردم، ارگان حزب توده؛ اعلام موضع سرد بنی‌صدر در قبال شوروی.
563  مانور نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز و سه جزیره در پاسخ تلویحی به مانور یا ادعای مانور روز گذشته امریکا در این منطقه و دعاوی عراق درباره سه جزیره.
564  تأکید وزیر امور خارجه ایران بر بررسی مسئله تهاجم نظامی امریکا در اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در پاکستان، هرچند توفیقی برای وی در این راه پیش‌بینی نمی‌شود؛ رقابت عراق با ایران در نمایش سیاست نه شرقی، نه غربی؛ بروز چالش میان نمایندگان ایران و عراق در این اجلاس.
565  رانده‌شدگان عراقی و مشکلات امنیتی و رفاهی آنان؛ ارسال نامه ازسوی معاودین به امام خمینی، بنی‌صدر و مراجع تقلید؛ تداوم ورود رانده‌شدگان به ایران.
566  درگیری‌های پاسگاهی با عراق در غرب و تجاوز هوایی این کشور به نفت‌شهر؛ تحرکات عوامل عراق در جنوب و هم‌زمان تشدید فضای جنگی علیه ایران با تحریک نیروهای عراقی.
567  نمونه‌هایی از نوعی گزارش کار نیروهای رسمی نظامی و انتظامی ایران از فعالیت برضد رژیم بعثی در عراق.
568  تحولات امروز در غرب کشور: آزادسازی بخش باینگان در پاوه و درهم‌کوبیدن مراکز پرتاب خمپاره به شهر پاوه.
569  گزارش‌ها از وضعیت امروز شهر سنندج که به‌سمت عادی‌شدن پیش می‌رود.
570  گزارش تحولات و درگیری‌ها در بانه، سقز و میاندوآب؛ تداوم بحران شدید در بانه.
571  واکنش‌ها علیه روال جاری کردستان: برگزاری تجمعی در دانشگاه تهران برای بزرگداشت شهدای سازمان پیکار در راه آزادی طبقه کارگر در درگیری‌های کردستان؛ گزارش کیهان و نامه مردم از این تجمع؛ نامه مولوی عبدالعزیز از علمای اهل سنت به امام خمینی و بنی‌صدر.
572  اظهارات حقگو استاندار آذربایجان‌غربی، در روزنامه کیهان با عنوان "انحصارطلبی و تنگ‌نظری ما را از واقعیت‌های کردستان دور نگه داشته است."
573  بروزهایی از حساسیت و هوشیاری عمومی در قبال بمب‌گذاری‌ها در اماکن عمومی ازجمله در تهران و قم.
574 درج دو نامه از سازمان مجاهدین خلق در روزنامه انقلاب اسلامی و تحلیل نشریه حقیقت ارگان اتحادیه کمونیست‌های ایران از نزدیکی بنی‌صدر و سازمان مجاهدین خلق.
575 سخنان امام خمینی راجع به خودجوشی اقشار در تشکیل سپاه پاسداران و کمیته‌ها و شروط تداوم سلامت آن در جمع فرماندهان کمیته‌های انقلاب در تهران و شهرستان‌ها؛ دیدار مردم جماران با امام خمینی و بیانات ایشان درمورد رسالت جهانی انقلاب اسلامی و شروط تحقق آن.