پیام روحیه بخش آیت الله هاشمی رفسنجانی به رزمندگان، پس از عملیات کربلا 4

شماره
284895
مالک
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
محل تهیه
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس
محل نگهداری
آرشیو مرکز اسناد دفاع مقدس
زبان
تعداد
3
تاریخ تولید
۱۳ دی ۱۳۶۵

  در پی عملیات کربلا 4 ، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی (نماینده حضرت امام خمینی ره در شورای عالی دفاع و فرمانده ارشد جنگ) پیامی را خطاب به رزمندگان منتشر می کنند که بسیار روحیه بخش بود. نسخه ای از این پیام که از فرماندهی سپاه قدس به فرمانده تیپ محترم 63 خاتم (ص) جهت توزیع تا رده فرمانده گردان و مسئولین واحدها ارسال شده است، در مجموعه اسناد این مرکز موجود است. تاریخ این سند، پنج روز مانده به شروع عملیات کربلای 5 است.

  به: فرماندهی محترم تیپ 63 خاتم‌الانبیاء (س)

  از: دفتر فرماندهی سپاه سوم قدس

  سلام‌علیکم

  با تحیات الهی بدین‌وسیله پیام حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی نماینده حضرت امام خمینی روحی فدا جهت اطلاع حضرت‌عالی ارسال می‌گردد.

  لازم به تذکر است پیام دوم ایشان را تا رده فرماندهی گردان و مسئولین واحدها توزیع نمایید.

  به امید پیروزی رزمندگان اسلام

  دفتر فرماندهی سپاه سوم قدس

   

   

   

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  رزمندگان عزیز ...

  سلام و درود بر شما بزرگواران که امروز محور تاریخ و تاریخ‌ساز هستید. چشمان تمامی ناظران امروز خیره به‌سوی شماست و دل‌های پاک مؤمنان در انتظار بشارت پیروزی‌هایتان می‌تپد و قلوب آلودۀ کفار و دشمنان خدا در ترس تهاجم سرنوشت‌سازتان نگران شنیدن خروش الله‌اکبرتان و مشاهده‌ی گام‌های بلند دوستدارتان در میدان‌های نبرد حق علیه باطل.

  این افتخار که طلایه‌داران کاروان الهی و نوک پیکان حرکت تاریخ در جهت حراست اسلام و قرآن شده‌اید مبارکتان باد. شهامت و شجاعت و ایثار شما را دوست و دشمن می‌دانند. بدترین دشمنان حق هم ناچار به آن اعتراف دارند و بی‌اراده در مقابل آن، خاضع‌اند.

  شما دژهای مستحکم و پولادین را می‌شکافید و صاعقه‌وار بر دشمنان خدا در سنگرها فرود می‌آیید، طنین الله‌اکبرتان ابرهای تیرۀ تعصب‌ها و ابهامات را می‌شکافد و پردۀ گوش جهانیان را مرتعش می‌سازد و این‌ها همه، محصول ایمان و تقوی و نمونه‌های والای سنت الهی در تاریخ جهاد انبیاء و اولیاء و ربیون آن‌هاست.

  در تعلیمات قرآن و سنت تاریخ، پیروزی نهایی، مرهون ایمان، مقاومت، تحمل مشکلات، پشت نکردن به دشمن و تداوم جهاد است که به لطف خداوند متعال، شما همه را دارید.

  نماینده امام در شورای عالی دفاع

   

   

   

   

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  فرماندۀ بزرگوار

  مبارکتان باد این نعمت مقام هدایت صالح‌ترین انسان‌های تاریخ به‌سوی اهداف حق و آسمان. توجه و سپاس این نعمت بزرگ، پاسداری صحیح و ایفای حق شایسته‌ی آن مقدور است. توجه به اینکه شریف‌ترین بندگان صالح خدا را جان‌برکف و گوش‌به‌فرمان در اختیاردارید و هدایت و ارشاد ولی‌فقیه و مرجع عالی‌قدر تقلید را «راهنما» مجموعه‌ی شرایط حاکم بر منطقه و جهان. فرمان حرکت اولیه‌ی تاریخ را به دست شما سپرده و کاروان عظیم رهروان راه خدا به دنبال واحد تحت فرمان شما درحرکت است، به‌پیش می‌تازید و کاروانیان را به دنبال خود می‌کشانید. توجه داشته باشید که دشمن سخت در هراس است و تمام حرکاتش تحت تأثیر این وحشت شکل می‌گیرد، فرارش، حمله‌اش، تسلیمش و یا مقاومتش و شکستن خطوط مستحکم دشمن در عملیات کربلای 4 در سخت‌ترین مواضع گواه روشن و صادق است. می‌بینید که رزمندگان اسلام آنان را همچون کرباس پاره می‌کنند و در اولین هجوم، سنگرهای فولادینش را تصرف می‌نمایند و طبیعی است که دشمن تحت‌فشار و تهدید فرماندهان قسی‌القلب خود در ساعات اولیه حرکات مذبوحانه‌ای در جهت حفظ یا بازپس‌گیری سنگر خود داشته باشد.

  نقش مهم و اساسی فرماندهی و سپاس نعمت بزرگ الهی و ادای حق این رزمندگان ایثارگر، این است که در لحظات سرنوشت‌ساز درست هدایت شوند تا امواج ضعیف و کم‌دوام تلاش مذبوحانه‌ی دشمن رو به شکست را پشت سر بگذارند و با شک پس از رفع این امواج، راه پیشرفت و تداوم جهاد هموار خواهد بود. انتظار ما این است که در آینده شاهد بهره‌گیری فراوان از تجربه‌های ارزنده باشیم و گام‌های مهم‌تری در جهت ادامه‌ی تهاجم پس از کسب پیروزی‌های اولیه و به دست آوردن سرپل برداشته و اجازه ندهیم دشمن پس از از دست دادن سنگر و به هم خوردن تعادلش مجدداً به سنگر خود برگردد.

  نماینده امام در شورای عالی دفاع

  پیام روحیه بخش آیت الله هاشمی رفسنجانی به رزمندگان، پس از عملیات کربلا 4