هر هفته رونمایی از یک کتاب گویا؛

کتاب گویای «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها ۱۳۶۷ - ۱۳۵۹» منتشر شد

کتاب گویای «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها ۱۳۶۷ - ۱۳۵۹» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب گویای «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها 1367 - 1359» به تهیه‌کنندگی مهرنوش محتشمی، صداگذاری ستاره حمیدی، صداپیشگی و روایت علی همت مومیوند و محمد نظری در 180 دقیقه تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها 1367 - 1359» درباره‌‌ی مقاومت شهر دزفول بین سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ است.

شهر دزفول به «شهر موشک‌ها و توپ‌ها» و به ‌‌قول عراقی‌ها «بلدالصوارخ» معروف است که در طول سال‌های دفاع مقدس و در جریان جنگ، صدها بار مورد اصابت بمب و موشک ارتش بعث عراق قرار گرفت. دزفول در طول ۲۷۰۰ روز مقاومت، ۲۶۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد.

نویسنده‌ی کتاب، وضعیت دزفول را در پنج مقطع از جنگ بررسی می‌کند. در این کتاب گزارشی از تلفات و ضربات واردشده به این شهر و اقدامات مسئولان و دولت برای مقابله با آن‌ها آمده است. همچنین در کنار این گزارش‌ها برای تکمیل اطلاعات، خاطراتی نیز مطرح شده است.

کتاب «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها 1367 - 1359» به نویسندگی عبدالرضا سالمی‌نژاد و فرهاد درویشی سه‌تلانی توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سال 1397 منتشر شده است.

 

برای دریافت کتاب گویای «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها ۱۳۶۷ – ۱۳۵۹» اینجا را کلیک کنید.

همچنین برای تهیه نسخه الكترونيكی کتاب «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها ۱۳۶۷ – ۱۳۵۹» اینجا را کلیک کنید.

همچنین برای تهیه نسخه چاپی کتاب «دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها ۱۳۶۷ – ۱۳۵۹» اینجا را کلیک کنید.