همزمان با شب تاسوعای حسینی؛

اولین مراسم سالگرد درگذشت زنده یاد "حاج اسدالله احمدی" برگزار می‌شود

به‌مناسبت تقارن شهادت سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین (ع) و سالگرد وفات حاج اسدالله احمدی و همسر محترمشان مراسم یادبودی در روز پانزدهم مردادماه همراه باعزاداری هیئت متوسلین به امام رضا (ع) برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، به‌مناسبت تقارن شهادت سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین (ع) و سالگرد وفات حاج اسدالله احمدی و همسر محترمشان مراسم یادبودی در روز پانزدهم مردادماه  ساعت ۲۱:۳۰ مصادف با شب تاسوعای حسینی همراه باعزاداری هیئت متوسلین به امام رضا (ع) در محل دفتر مرکزی دانشگاه پیام نور واقع در مینی سیتی بلوار ارتش ابتدای خیابان نخل برگزار می‌گردد.

بنا بر این گزارش مرحوم حاج اسدالله احمدی راوی خوشنام، متدین و نام آشنا در میان رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس؛ از نخستین روزهای شروع جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی به جبهه‌های نبرد شتافت و علاوه بر رزم بی امان در دفاع از میهن اسلامی، با پیوستن به روایان و تاریخ نگاران صحنه نبرد؛ نقش بی بدیلی در ثبت و ضبط رشادت‌های رزمندگان اسلام در هنگامه نبردهای سنگین با دشمن؛ ایفا کرد. او با حضور مستمر در کنار فرماندهان لشکرها، قرارگاه‌های عملیاتی و فرماندهان ارشد سپاه، ضمن روایت مستقیم و لحظه به لحظه وقایع جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، در ایجاد گنجینه‌ای بی نظیر از اسناد و منابع آن دوران پرحماسه نقشی ماندگار داشت. این تاریخ نگار پرتلاش و متعهد پس از دوران دفاع مقدس نیز عمر شریفش را وقف پژوهش، تدوین، نگارش و انتشار آثار مستند و مستدل ارزش‌های دوران دفاع مقدس نمود و آثار گرانسنگی چون: گزارش‌های عملیاتی، کتب نبردی و تدوین تاریخ شفاهی فرماندهان جنگ از خود به یادگار گذاشته است.

مرحوم حاج اسدالله احمدی با حمله سراسری ارتش رژیم بعث عراق به مرزهای میهن اسلامی، حاج اسدالله از اولین نفراتی است که به‌ علت آشنایی با مناطق و محورهای عملیاتی جبهه‌های میانی و غربی از سوی دفتر سیاسی برای ثبت و ضبط وقایع و حوادث، فراهم آوردن اسناد مربوط به جنگ تحمیلی به این مناطق رفت و گنجینه‌ای بی‌بدیل و مانند از رخدادهای این دوره را جمع آوری نمود. او گزارشی جامع از تحقیقات میدانی خود در جبهه‌های غرب را به‌صورت مستند تدوین نمود که اکنون از منابع مرجع تاریخ جنگ در مرکز اسناد سپاه مورد استفاده محققین است.آخرین اثر این مجاهد عرصه جهاد و شهادت، کتاب ارزشمند «دست‌های خالی؛ پاهای خونین» که مستندنگاری تاخت و تازهای ضد انقلاب و ارتش عراق در قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب است که در آخرین دوره جایزه کتاب سال پاسداران اهل قلم برگزیده شد.