پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین فاضلیان

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا فاضلیان، امام‌جمعه سابق و فقید ملایر و یکی از علمای برجسته استان همدان روز سه‌شنبه و در سن ۹۲ سالگی و پس تحمل یک دوره بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس؛ حجةالاسلام والمسلمین سید رضا فاضلیان، امام‌جمعه سابق و فقید ملایر و یکی از علمای برجسته استان همدان روز سه‌شنبه و در سن ۹۲ سالگی و پس تحمل یک دوره بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در پیامی درگذشت این عالم مجاهد را تسلیت گفت. متن پیام بدین شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم وارسته، مجاهد نستوه و پدر معنوی رزمندگان استان همدان، حجةالاسلام والمسلمین حاج سید رضا فاضلیان موجب تألم و تأثر عموم رزمندگان، خصوصاً بسیجیان دلاور استان همدان گردید.

این عالم جلیل‌القدر پس از عمری تلاش در مسیر نشر معارف نورانی اسلام و همراهی و همدلی با رزمندگان اسلام به‌ویژه تشویق و ترغیب جوانان دیار شهیدپرور همدان و ملایر به حضور در جبهه‌های حق علیه باطل به لقاء پروردگار پیوست، اما یاد و نام او تا ابد در تاریخ ماندگار انقلاب اسلامی بخصوص تاریخ مشعشع هشت سال دفاع مقدس ماندگار و جاویدان خواهد بود.

آن روحانی متقی و عالم پارسا علاوه بر تبعیت کامل از منویات امام راحل و مقام معظم رهبری در عرصه‌های علم و فقاهت، فرهنگ و اخلاق، مجاهدت و حق‌طلبی خدمات شایسته‌ای را به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه و در مسیر بالندگی انقلاب اسلامی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزید.

بی‌تردید حضور تأثیرگذار ایشان در جبهه‌های جنگ، برای عموم رزمندگان و بسیجیان، به‌ویژه رزمندگان فداکار لشکر ۳۲ انصار الحسین (ع) در صفحات زرین تاریخ این مرزوبوم ثبت و ضبط و ذخیره الهی برای آن عزیز سفرکرده می‌باشد.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه ضایعه درگذشت این عالم ربانی را به محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، مردم شریف استان همدان به‌ویژه به اهالی متدین ملایر و بیت مکرم ایشان، تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال، برای آن فقید سعید، علو درجات و برای مصیبت دیدگان، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نماید.

 

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه

1399/08/08