معرفی کتاب‌هایی درباره سردار سلیمانی:

کتاب های منتشره درباره شهید سردار سلیمانی را بیشتر بشناسید

کتاب‌های زیادی درباره «سردارحاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در پی حمله بالگرد‌های آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسید نوشته شده که دلاوری‌های او در جبهه‌های نبرد را توصیف می‌کنند.

به گزارش تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس؛ سیزدهم دی‌ماه سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حمله بالگرد‌های آمریکایی به فرودگاه بغداد به شهادت رسید، دلاوری های او در جبهه های نبرد زبانزد خاص و عام بوده است. از این رو کتاب های زیادی درباره سردار نوشته شده است که در ادامه به تعدادی از آنها پرداخته ایم.

مجموعه خاطرات سردار سلیمانی از دوران دفاع مقدس «روزی روزگاری» نام دارد که کتاب اول با عنوان «هجوم به تهاجم» خاطرات بهمن سال ۱۳۶۰ تا اردیبهشت سال ۱۳۶۱ را از زبان فرمانده وقت لشکر ۴۱ ثارالله (ع) روایت می‌کند.

کتاب دوم با عنوان «نبرد سید جابر» روایتگر خاطرات این سردار دلاور اسلام از اردیبهشت تا تیر ماه سال ۱۳۶۱ است.

 این کتاب ها توسط نویسنده کرمانی کتب دفاع مقدس، عباس میرزایی جمع‌آوری شده و به همت موسسه انتشارات یازهرا (س) منتشر شد.

کتاب «حاج قاسم» هم از مجموعه «یاران ناب» از سوی نشر یا زهرا (س) منتشر شده بود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

خلاصه کتاب: در قسمت ابتدایی این کتاب یک زندگینامه خودنوشت از سردار سلیمانی وجود دارد که به بخشی از فعالیت‌های او در دوران ابتدایی جنگ اشاره می‌کند. اما در بخش‌های دیگر این کتاب بیشتر از سخنرانی‌ها و خاطرات سردار که مرتبط با سه عملیات بزرگ والفجر ۸، کربلای ۴ و کربلای ۵ استفاده شده است تا از دل این سخنرانی‌ها، خاطراتی را از سردار سلیمانی و سایر همرزمانش نقل کند و به این وسیله شخصیت او را به مخاطب این کتاب معرفی کند.

همچنین به تازگی ایران صدا کتاب گویای حاج قاسم را  با موضوع بیان خاطرات شهید سپهبد سردار سلیمانی به قلم علی اکبری مزد آبادی تهیه و تولید کرده است.

کتاب‌های دیگری نیز با عنوان «سربازان سردار»، «توافق سلیمانی ـ پوتین» و «الجنرال‌ قاسم سلیمانی» نیز درباره این شهید بزرگوار منتشر شده است.