هیهات منّا الذّله یعنی تن ندادن به ذلت و تسلیم

صدای ماندگار؛

شهید حسین خرازی: آگاه باشید که این یزید، یزید پلید شراب‌خوار که صدام فعلی هست ما را مخیر کرده بین دو چیز؛ تسلیم و ذلت و امام حسین(ع) فرمودند که «هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ»، «ذلت از ساحت ما به دور است» نگفتند من، یک مایی که در طول تاریخ ما باید تکرارش بکنیم.

اولین مراسم سالگرد درگذشت زنده یاد "حاج اسدالله احمدی" برگزار می‌شود

همزمان با شب تاسوعای حسینی؛

به‌مناسبت تقارن شهادت سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین (ع) و سالگرد وفات حاج اسدالله احمدی و همسر محترمشان مراسم یادبودی در روز پانزدهم مردادماه همراه باعزاداری هیئت متوسلین به امام رضا (ع) برگزار می‌گردد.

فرهنگ عاشورا و الگوی نبرد عاشورایی

به مناسبت ایام محرم حسینی(ع)؛

تأسی به آموزه‌های قیام امام حسین (ع)، بسیاری از سختی‌ها را برای رزمندگان و فرماندهان آسان می‌ساخت و موجب می شد نیروهای ایرانی با توجه به دشواری‌ها و مصیبت‌هایی که اهل‌بیت عصمت و طهارت در واقعه عاشورا متحمل شدند، راحت‌تر با مصائب، رنج‌ها و دشواری‌های ناشی از جنگ کنار بیایند.

کار انقلابی کلاهدوز و یارانش در جلوگیری از سرکوب مردم

به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)؛

یوسف کلاهدوز قبلاً خبردار شده بود که رژیم، طرحی برای سرکوب مردم در روز عاشورا دارد و به این نتیجه رسید که باید برای مقابله با عملیات سرکوب تظاهرکنندگان، نقشه‌ای را که از مدت‌ها قبل روی آن کار می‌کردند، عملی کنند.

معیار جنگ ما امام حسین (ع) است

صدای ماندگار؛

سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر ادای تکلیف با وجود تمام تحریم‌ها گفت:همین بایدی که امام حسین (ع) را وادار می‌‌کرد که بیاید به صحرای کربلا، با زن و بچه و اطفال و با ۷۲ نفر بیاید در مقابل سپاه یزید در آن وضعیت صحرای کربلا این‌طور حماسه ایجاد بکند، همان اعتقاد، همان وضعیت در مورد ما امروز صدق می‌‌کند و باید با هر چه که داریم امروز ما مثل امام حسین (ع) آن تکلیف را انجام بدهیم.

«مدافعان حرم»؛ پدیده بزرگ زمان

یادداشت

جریان مدافعان حرم موازنه قدرت در سطح منطقه را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد و باعث بوجود آمدن تجربه‌ای جدید در بعد نظامی، امنیتی و سیاسی در خارج از مرز‌ها برای جمهوری اسلامی شد.

مسئولان و فرماندهان کمتر وارد کار پژوهش شده‌اند

بخش چهارم/ در چهارمین نشست ضرورت پژوهش در آثار دفاع مقدس و مقاومت مطرح شد؛

معاون پژوهشی موسسه پیام آزادگان گفت: کسانی که وارد حوزه نویسندگی می‌شوند افراد خرد هستند و همین باعث می‌شوند که باز ببینیم جای کار پژوهشی خالی است، فرماندهان و مسئولین ما و تصمیم‌گیرندگان اصلی جنگ، خیلی کمتر وارد حوزه خاطره نگاری می‌شوند.

مدینه فاضله گم شده انقلابیون ما در دفاع مقدس بود

بخش سوم/ در چهارمین نشست ضرورت پژوهش در آثار دفاع مقدس و مقاومت مطرح شد؛

حجت‌الاسلام سعید فخرزاده، محقق و پژوهشگر دفاع مقدس خلق مسائل فرهنگی در جبهه را موضوعی مهم برشمرد و گفت: یک فرهنگی در جبهه در کنار جنگ و بمب و گلوله و کشتار خلق شد که رزمنده ما با رفتار و اعمال خودشان آن را به وجود آوردند. این پدیده‌ای که خلق شد، به نظر من و به زعم من، همان مدینه فاضله گم‌شده انقلابیون ماست.

عدم اعتبارسنجی در آثار دفاع مقدس به تولیدات این حوزه ضربه می‌زند

بخش دوم/ در چهارمین نشست ضرورت پژوهش در آثار دفاع مقدس و مقاومت مطرح شد؛

معاون پژوهشی موسسه پیام آزادگان گفت: ما باید اعتبار سنجی نسبت به کار‌هایی که آماده می‌شود داشته باشیم، اگر نخواهیم اعتبار سنجی کنیم خود ما که از اهالی دفاع مقدس هستیم اولین ضربه را به آثار دفاع مقدس وارد می‌کنیم.

دلاورمردی شیر بچه میدان نبرد / جنگ سرنیزه و تن‌به‌تن شهید شوشتری با سرهنگ جاسم

به مناسبت سالروز عملیات والفجر۳؛

شهید نورعلی شوشتری با یک دسته خودش را بالای تپه رساند و وارد سنگر دشمن شد، اما متوجه شد مهماتش تمام‌شده است. در این هنگام، جنگ سرنیزه و تن‌به‌تن شوشتری با سرهنگ جاسم صورت گرفت که با کشته شدن سرهنگ عراقی، تپه آزاد شد و عملیات با موفقیت به پایان رسید.

جنایت‌های منافقین بدتر از داعشی‌ها در تهران / خواندن این متن برای همه توصیه نمی‌شود!

به مناسبت سالروز تجاوز منافقین به ایران اسلامی؛ (۲)

خسرو زندی ابتدا منکر وابستگی خود به سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بود، ولی وقتی با شواهد موجود روبرو شد، ناچار لب به اعتراف گشود و به دفن کردن ۲ تن از قربانیان سازمان اقرار کرد.