آگاهی نسبت به مسائل امنیتی نوشته‌ها را دقیق‌تر می‌کند/ دشمن در حال روایت دفاع مقدس از نگاه خودش است

بخش سوم/ در نشست مشترک خبرگزاری دفاع مقدس و مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس؛

اهمیت پژوهش و تحقیق در وقایع تاریخی از آنجا مهم می‌شود که هر چه موضوعی بیشتر مورد پژوهش قرار گیرد از تحریف مصون می‌ماند؛ لذا موضوع پژوهش و تحقیقی در وقایع دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

اهمیت و جایگاه «تحقیق» و «پژوهش» در تولید آثار فرهنگی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

بخش دوم/ در نشست مشترک خبرگزاری دفاع مقدس و مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مطرح شد؛

اهمیت پژوهش و تحقیق در وقایع تاریخی از آنجا مهم می‌شود که هر چه موضوعی بیشتر مورد پژوهش قرار گیرد از تحریف مصون می‌ماند؛ لذا موضوع پژوهش و تحقیقی در وقایع دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

آسیب پژوهشگران آموزش ندیده به این حوزه/ امروز افراد به دنبال سند حرف‌ها و نوشته‌ها هستند

بخش اول/ در نشست لزوم پژوهش در آثار مکتوب دفاع مقدس مطرح شد؛

اهمیت پژوهش و تحقیق در وقایع تاریخی از آنجا مهم می‌شود که هر چه موضوعی بیشتر مورد پژوهش قرار گیرد از تحریف و دیتکاری بیشتر مصون می‌ماند لذا موضوع پژوهش و تحیقی در وقایع دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

فرماندهان گردان دفاع مقدس مفسران حقیقی آیات جهاد هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران:

سردار سلامی در مراسم «قهرمانان خط شکن» با اظهار به اینکه فرماندهان گردان دفاع مقدس مفسران حقیقی آیات جهاد هستند، تاکید کرد: آنان هرگز از دشمن نترسیدند و نلرزیدند و هرچه به خطر نزدیک می‌شدند آرام تر و متین‌تر بودند. هنر آنها ساختن یک حماسه همیشگی است.

روایت فرماندهان گردان‌ها، روایت صحنه نبرد و کف میدان جنگ است

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

سردار علیمحمد نائینی در مراسم «قهرمانان خط شکن» با اظهار به اینکه روایت فرماندهان گردان‌ها، روایت صحنه نبرد و کف میدان جنگ است، بیان کرد: روایت فرماندهان گردان، روایت متقن، مستند از صحنه جنگ و مکمل سایر روایت‌های اسنادی و شفاهی است.

خاطرات محسن رضایی از شب قبل فتح خرمشهر / سردرگمی ارتش عراق در عملیات بیت المقدس

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر / ۲۳

سردار محسن رضایی گفت: دشمن اول احتمال می‌داد ما به سمت شمال برویم و لشکرهای ۵ و ۶ را محاصره کنیم. دوم، احتمال می‌داد مستقیم به سمت بصره برویم. احتمال سوم هم این بود: مستقیم برای آزاد کردن خرمشهر برویم.

سیری در جنگ ایران و عراق-جلد ۱، از خونین‌شهر تا خرمشهر

معرفی آثار منتشرشده در باره عملیات بیت‌المقدس؛

از نکات برجسته و ممتاز این کتاب، تکیه نویسنده به اظهارات و نظرات فرماندهان حاضر در میدان جنگ از دو جبهه ایران و عراق در مراحل مختلف عملیات است که نقش بارزی در غنا بخشی و اعتبار دهی به محتوای موضوعی کتاب و مستند و مستدل بودن آن دارد.

رساندن نوشابه خنک به رزمندگان خط مقدم در فتح خرمشهر!

حماسه آزادسازی خرمشهر به روایت فرماندهان / ۲۲

رحیم صفوی درباره وقایع منتهی به فتح خرمشهر می‌گوید: شما باورتان می‌شود که پس از اختلال مخابراتی تانک‌های عراقی، توانستیم به پشت خاکریز برسیم و نیروی کمکی بفرستیم، یا ظهر که شد، غذای گرم و نوشابه خنک به نیروهای خط مقدم برسانیم؟

تصویری وحشتناک از وضع رزمندگان ایرانی یک روز قبل از فتح خرمشهر / وقتی‌که پیکر شهدا سنگر شد

حماسه فتح خرمشهر به روایت فرماندهان / ۲۱

دشمن مدام داشت به بچه‌ها فشار می‌آورد، اما باوجوداین وضعیت خطرناک، آن‌ها یک‌قدم هم عقب نیامدند. همه آن‌ها می دانستندکه شهید می‌شوند. آن‌ها پشت پیکر شهدا پناه گرفتند و خودشان هم یکی‌یکی شهید شدند.