کدام فرمانده نقش کلیدی در فتح خرمشهر داشت؟

حماسه آزادسازی خرمشهر به روایت فرماندهان / ۲۰

آزادسازی خرمشهر اتفاق بسیار مبارکی بود. احمد متوسلیان واقعاً یکی از افراد تأثیرگذار در این عملیات بود. هر وقت آقا محسن صحبت می‌کرد، می‌گفت: اگر متوسلیان نبود، شاید سال‌ها طول می‌کشید تا خرمشهر را آزاد کنیم.

راز سردار فضلی در روزهای منتهی به فتح خرمشهر

حماسه آزادسازی خرمشهر به روایت فرماندهان / ۱۹

خرداد ۶۱ هنگامی که گردانی موسوم به «گردان شهادت» می‌خواست خط دشمن را در عملیات بیت‌المقدس بشکند، مهماتش تمام شد، اما خط دشمن نشکست. تا این‌که علی فضلی و فرمانده آن گردان در بیابان با خدای خود خلوت کردند.

خلوتی نمایشگاه کتاب را گردن گرانی کتاب نیندازید / آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مرجع‌اند

نویسنده دفاع مقدس:

نصرت الله محمودزاده گفت: اصلاً قیمت برای مخاطب اولویت اول نیست. تا به حال چند درصد خواننده‌ها ابتدا به قیمت کتاب‌ها توجه دارند و بعد در مورد کتاب صحبت می‌کنند؟ در واقع این یک توهین به مخاطب‌ است.

کتاب‌های مستندنگاری جنگ از مصداق‌های جهاد تبیین است

برنده جایزه ادبی جلال آل احمد:

بابایی گفت: مستند‌نگاری‌های دفاع مقدس به دلیل ارائه ریز جزئیات، در بزنگاه‌هایی که همه‌چیز زیر سوال می‌رود، بسیار راهگشا خواهد بود و شاید بتوان یکی از مصداق‌های جهاد تبیین، همین کتاب‌های مستندنگاری جنگ است.

کلید واژه‌ای برای شهید همت؛ هشتگ «وظیفه»

در جلسه نقد و بررسی کتاب «کوهستان آتش» مطرح شد؛

در نشستی با موضوع کتاب «کوهستان آتش» به قلم گلعلی بابایی با حضور وی و کارشناسان این کتاب نقد شد. در این جلسه یکی از منتقدان اثر ضمن بیان اینکه در اثر حق مطلب برای شهید همت ادا شده است این فرمانده دوران دفاع مقدس را بسیار وظیفه شناس توصیف کرد.

مأموریت مهم قرارگاه قدس برای فریب دشمن / ایجاد وضعیت بحرانی در صورت رسیدن عراقی‌ها به جاده اهواز – خرمشهر

حماسه آزادسازی خرمشهر به روایت فرماندهان / ۱۶

قرارگاه نصر با مقاومت بسیار شدید دشمن مواجه شد. عراقی‌ها که با تیپ ۸ مکانیزه و تیپ ۶ زرهی از لشکر ۳ زرهی در مقابل قرارگاه نصر بودند، به‌شدت مقاومت کردند و ما در طرف قرارگاه نصر با مشکل مواجه بودیم.