بازخوانی گزارش و اسناد عملیات کربلای ۵

همزمان با سالروز عملیات کربلای ۵ برگزار می شود؛

سومین نشست بازخوانی گزارش و اسنادی و پژوهشی عملیات‌های بزرگ و سرنوشت‌ساز دوران دفاع مقدس با عنوان «بازخوانی گزارش و اسناد عملیات کربلای ۵؛ تأثیرگذارترین عملیات دوران دفاع مقدس» برگزار می‌شود.

از تو سخن گفتن و از تو نوشتن سخت است!

از تو سخن گفتن و از تو نوشتن سخت است! از تو که نه‌فقط افتخار تاریخ جهان اسلام، که افتخار همه‌ی آزادگان عالمی! از تو سخن گفتن و از تو نوشتن سخت است! از تو که پلی زدی از انسانیت تا عرش خدا! از تو که نقبی زدی از دشت نینوا تا قلوب آزادگان جهان!

با منطق مقاومت تقاص سختی از آمریکا خواهیم گرفت تا امنیت کامل به جهان اسلام باز گردد

محسن رضایی:

همه بدانند تاکنون مدبرانه عمل کرده‌ایم و در حادثه اخیر هم ما حمله‌ای آغاز نکردیم و آمریکا حمله کرده است اما ما با همان منطق مقاومت تقاص سختی خواهیم گرفت تا امنیت کامل به جهان اسلام باز گردد.

مراقب باشیم؛ فرصت موج‌سواری به دشمن ندهیم

مقدم‌فر مشاور فرمانده کل سپاه:

سردار حمیدرضامقدم فر با اظهار به اینکه بعد از تحولات اخیر،دشمنان به دنبال طراحی سناریو نیستند بلکه به دنبال براندازی هستند،گفت:چندین سال است دکترین آن‌ها این است که مسئولین مااشتباهی انجام دهندو آن‌وقت آن‌ها و رسانه‌هایشان ازشرایط پیش‌آمده موج‌سواری کنند.

عملیات کربلای ۴ زمینه ساز فریب و غافلگیری مجدد ارتش عراق شد

سردار نایینی در پاسخ به برخی اظهار نظرها مطرح کرد:

در گنجینه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، ۲۳۸۵ ساعت نوار ضبط شده از جلسات طرح ریزی و هدایت عملیات کربلای چهار، ۹۷ دفترچه از ۵۵ نفر راوی با حضور مستقیم در صحنه، ۱۴۴ کالک عملیاتی و ۱۶ گزارش عملیات درباره عملیات کربلای ۴ موجود است