تعامل، بهترین گره گشای کار پژوهشگران جوان در عرصه دفاع مقدس است

راوی و پژوهشگر دفاع مقدس:

یداله ایزدی گفت: تجربه زیستی در محیط حادثه و تسلط بر آن در پژوهش‌ها بسیار مهم است ولی اگر پژوهشگر جوانی که آن دوره را تجربه نکرده، می‌تواند با کسانی که آن حادثه را دیدند و آن محیط را درک کردند، تعامل کند که این کار گره‌گشا و کمک‌کننده اوست.

بیان کسب موفقیت‌ها در زمان حال با توجه به تجربیات گذشته موضوع پژوهش‌ها باید باشد

محمد درودیان راوی و پژوهشگر در حوزه دفاع مقدس:

درودیان با طرح این پرسش که نیاز ما در آینده چیست که راهنمای پژوهش ما هم در موضوع و هم در روش باشد؟ گفت: پاسخ به این پرسش منوط به پاسخ به این سؤال است که در درون واقعه جنگ چه امری واقعه را واقعه و تاریخی کرد؟ آن چیزی جز مسئله جنگ نبوده است.

پژوهشگران درگیر ادبیات پژوهش‌اند تا روح و معنای پژوهش

معصومه رامهرمزی پژوهشگر و نویسنده حوزه دفاع مقدس:

معصومه رامهرمزی با اشاره به این موضوع که پژوهشگران درگیر ادبیات پژوهش‌اند تا روح و معنای پژوهش، تصریح کرد: متأسفانه پژوهشگران ما به دنبال محتواهای فصل‌های خود هستند و فراموش کرده‌اند معنایی که در این پژوهش می‌تواند به دست بیاورد، چیست؟

افزایش تعداد کتاب های مرجع موجب افزایش اعتبار پژوهش در کشور می شود

مدیر کتابخانه تخصصی جنگ:

مدیر کتابخانه تخصصی جنگ گفت: حدود ۱۸ هزار عنوان کتاب از ابتدای انقلاب تا حالا منتشرشده است، حوزه پژوهش از این تعداد ۳ هزار و ۳۹۰ عنوان کتاب را شامل می‌شود که ۴۶۵ کتاب مرجع که ازجمله بهترین مراجع تولیدات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس است،از این دسته هستند

حضور در دهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با ۲ اثر جدید در حوزه تاریخ شفاهی

مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس خبر داد: دو کتاب «تاریخ شفاهی سردار غلام پور» و کتاب «تاریخ شفاهی سردار شهید غلامی» برای اولین بار در دهمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت عرضه می‌شوند.

ارائه ۱۱ هزار عنوان در نمایشگاه کتاب دفاع مقدس/ بندرعباس میزبانی می‌کند

سردار حق‌طلب خبر داد:

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج کشور از ارائه حدود ۱۱ هزار عنوان کتاب در دهمین نمایشگاه کتاب دفاع مقدس خبر داد و گفت: این نمایشگاه به میزبانی استان هرمزگان، شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

برگزاری نشست صمیمانه با بیش از ۱۰۰ نفر از پژوهشگران حوزه دفاع مقدس

دکتر علی‌محمد نائینی خبر داد:

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اعلام برگزاری نشست صمیمانه با بیش از ۱۰۰ نفر از پژوهشگران حوزه دفاع مقدس در روز یکشنبه ۲۴ آذرماه گفت: این نشست پیش درآمدی برای برگزاری «اولین جشنواره انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه دفاع مقدس» در سال آینده است.

مقدمات تشکیل اتحادیه بین‌المللی موزه مقاومت فراهم شده است/ فرهنگ باید در اولویت امور باشد

دکتر علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس:

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه تشکیل اتحادیه بین‌المللی موزه مقاومت در دستورکار است و مقدمات آن فراهم شده، گفت: برخی از دوستان بازدیدهایی را داشته‌اند و ما نیز حضور پیدا کرده‌ایم و اساسنامه این کار نوشته‌ایم و امیدواریم امسال بتوان