صداي ماندگار

اگر شُل بیاییم سفت می خوریم

شهيد سرلشکر حسن باقری در میان رزمندگان در عملیات رمضان بر مقاومت و ایستادگی و تاثیر آن بر عقب‌نشینی دشمن سفارش و اظهار کرد: این یک زمینه‌ی کلی است که ما اگر ول بکنیم خارجی‌ها ول نمی‌کنند.

هفته گذشته در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی خبری منعکس شد که موجب حیرت جهانیان شد. ناکام ماندن عملیات دزدی دریایی آمریکا در دریای عمان و اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای جلوگیری از ربوده شدن نفت‌کش ایرانی.

شجاعت و دلیرانه برخورد کردن نیروی دریایی سپاه پاسداران منبعث از رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم بیست و نهمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) فرمودند «دشمن می‌داند که اگر یک موشک بزند، با ده موشک پاسخ خواهد گرفت.» این جمله معروف رهبری در سوم آبان ماه جامه عمل به خود پوشید و اکنون دشمنان این آب‌وخاک می‌دانند که اگر یکی بزنند ده تا می‌خورند.

نیروی سپاه پاسداران امروز میراث داران دلیرمردان دیروز هستند که در جنگ تحمیلی پا به میدان علیه دشمنان گذاشتند. به‌راستی‌که این اعتقاد از دوران انقلاب در میان نیروهای معتقد و متعهد همواره وجود داشته است و فرماندهان و رزمندگان اسلام بر این اساس در میدان‌های حق علیه باطل حضور داشتند و از سرزمین خود دفاع می‌کردند.

به همین مناسبت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صوتی از سرلشکر شهید حسن باقری که در نهم مهرماه سال 1361 در بحبوحه عملیات رمضان در میان رزمندگان اسلام سخنرانی کرده‌اند، منتشر کرده است.

 

در این صوت می‌شنویم:

«ببینیم اگر جمع نشویم دور هم و اگر منسجم نشویم و اگر آمادگی برای مقابله با دشمنان اسلام و خدا نداشته باشیم آن‌ها ما را رها نمی‌کنند. نمونه و مصداق آیه‌ی قرآن خیلی روشن توی همین هفته‌های اخیر توی همین یکی دو ماه اخیر روشن شده؛ یعنی در این دوساله‌ی جنگ هی می‌گفتند اگر ان‌شاءالله صلح بکنیم یا نمی‌دانم چی‌کار بکنیم هر زمینه‌ای که بحثش را مطرح ‌می‌کردند ولی الآن می‌آییم می‌بینیم که کشورهای عربی جمع می‌شوند دو دستی اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند و به تعبیر امام تأمینش هم می‌کنند ولی هنوز به قول آقای خامنه‌ای هنوز مرکب نوشته‌شان خشک نشده آن‌جا اسرائیل می‌آید ضرب و شصت نشان می‌دهد و چگونه می‌آید برخورد می‌کند با این مسئله که این‌ها آمدند گفتند خیلی خب ما رها بکنیم اسرائیل را حالا به رسمیتش می‌شناسیم ببینیم قضیه تمام می‌شود؟ این یک زمینه‌ی کلی است که ما اگر ول بکنیم خارجی‌ها ول نمی‌کنند. پس اگر ما سریع‌تر اقدام نکنیم معروف است می‌گویند اگر شل بیاییم سفت می‌خوریم، اگر ما سفت نیاییم مسلماً با ما سفت رفتار می‌کنند.»